Alex a já (2018)

Pro fanoušky Alex Morgan je to povinnost. Samozřejmě zde nechybí přehlídka amerických hodnot a gól v poslední sekundě.

Vražda na jachtě (2019)

Sandler nepochopil, že časy, kdy se do televizí splachovaly sračky, už dávno pominuly. Buranský humor totiž není pro každého a jako odlehčená detektivka to diváka zase nedokáže dostatečně zaujmout. Vše stojí na sehrané hvězdné dvojici.

Hon na nacisty (2006) (TV film)

Dopadení Eichmanna bylo jistě zadostiučiněním pro lidi okolo Wiesenthala a zároveň jejich největším úspěchem, ale dožití Mengeleho na svobodě je zase obrovským selháním celé poválečné generace. Pochytat všechny bylo nemožné, ale u největších ryb bych čekal intenzivnější přístup. Dokument nabízí nebývalé množství drastických záběrů.

Slender Man (2018)

Bude to fungovat jako náplň pro emo párty středoškolaček, ale jinak se těžko hledají pozitiva. Slender Man je k smíchu a všichni aktéři se klasicky chovají jako dementi. Prim hrají videa a sociální sítě. Mobil je v záběru častěji než většina herců, takže cílovka bude spokojena, jak jí to jde naproti.

Fargo (2014) (seriál)

Musím být přísný. Fargo totiž před lety obralo o ceny fenomenální True Detective. Díky Coenům neměla první série problém získat silnou diváckou základnu. Hlavní postavy však obsadili herci, kteří mě těžce nebaví, tempo bylo tragické a celé to navíc postrádalo kultovní punc filmu. Druhá série měla výrazně lepší obsazení, zajímavější zápletku i povedené režijní nápady. Třetí série je nevýrazný paskvil, který hodně sází na nechutného záporáka a nemá ani pořádný závěr. Čtvrtá série je skrytá pocta BLM. Asi. S1: 60% S2: 75% S3: 55% S4: 50%

Pomáda (1978)

Ve své době to muselo působit jako zjevení. Pomáda příliš nestárne a zároveň stále hodně nabízí. Příval pozitivní energie, stylová hudební čísla a překvapivě odvážné dialogy, které pobaví i další generace. Travolta je frajer, ale všechny zastiňuje překrásná Olivia Newton-John.

Velká krize (2011) (TV film)

Nemám příliš v lásce židy ani banky, takže jsem se nemohl dojímat nad tím, jak to všichni hrozně moc prožívali. Americký sen přivedl velkou část světa do obrovského průseru a nezbývá než věřit, že se z toho ti dole i nahoře poučili.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po letech jsem se k Penny Dreadful přeci jen vrátil a seriál dokoukal. Věděl jsem do čeho jdu, ale i tak to byl místy docela boj. Poetický styl vyprávění mi zkrátka nesedl. Má to však jedno eso v rukávu. Eva Green je se svým fyzickým pojetím herectví naprosto strhující a epizody věnované její postavě jsou i díky tomu vždy nejlepší v sérii. Samotný vrchol pak přijde v té druhé, kde jeden díl vypadá spíše jako film a svou temnou atmosférou se značně vymyká. Každá série se snaží být trochu jiná, ale kvalitativně všechny splývají. S1 - S2: 60%

Černobyl (2019) (seriál)

Vidím v tom ekvivalent Bratrstva neohrožených. Řemeslnou kvalitu zajišťuje HBO. Reálné základy a mrazivé poselství zase neumožňují dát nízké hodnocení, pokud člověk nechce byt za amorálního tupce. Až na angličtinu se tomu těžko něco vyčítá, ale na tričku, plakátu ani ploše mít Černobyl skutečně nikdy nebudu, proto hype tak úplně nepodpořím. S1: 85%

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Překvapuje mě, že se Johnny English znovu vrátil. Atkinson může nabídnout jen Mr. Beana a záplava dětinského humoru bude stačit málokomu. Celá trilogie tak stojí hlavně na výrazných ženách. Tady září žhavá Olga Kurylenko.