Gambit (2012)

Osobně nízké hodnocení tohohle filmu nechápu. Jistě, není to žádný zázrak, ale je to příjemná oddechovka na odpoledne, která nemůže urazit. A charizma Rickmana, Texasské manýry a hlášky Cameron Diaz a některé scény (z nichž obzvlášť ta hotelová je skvělá a podpis Coenů z ní úplně sálá) stojí fakt za to. 4*

Mocný vládce Oz (2013)

Moje hodnocení by bylo asi nižší, nebýt (jako vždycky) perfektní hudby Dannyho Elfmana.. Sice některé melodie jsou víceméně okopírované z Corpse Bride, ale stejně to člověka strhne a vyvolá to v něm škálu emocí.. Další pochvalu zaslouží James Franco v hlavní roli, užívá si to a divák mu to věří. Jinak mám ale pocit, že z dvouhodinového filmu se dalo vytáhnout víc a chvílemi jsem trošku znuděně poposedával. Hezká grafická stránka není nic, co by v dnešní době nějak extra upoutalo. 75%

REC (2007)

Nejlepší zombie horror co jsem kdy viděl. Perfektní atmosféra.. Po dlouhý době jsem se u filmu fakt bál a lekl jsem se tak, až jsem se hystericky rozbrečel a nestydím se to přiznat.. jasnejch 5 hvězd

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pán prstenů je pro mě nejdokonalejší zpracování knihy do filmové podoby, co jsem kdy viděl (až na drobnosti - Tom Bombadil, Frodo měl vypadat na 30 atd...), ale Hobit právě v tomhle směru klopýtá.. Je zde spousta věcí, co v knize nebyla a spousta věcí je jinak a to mě dost mrzí. další věc, co mě štve je, že Gandalf tady působí jako ustrašenej starej páprda a ne mocnej kouzelník, kterej si vždycky ví rady, jakýho jsem ho jako dítě vnímal. Jinak vizuální stránka je perfektní a i přes svojí délku film nenudí a Martin Freeman je skvělej.

Matilda (1996)

Moc nechápu ty jednohvězdičkové komentáře. Tohle je prostě pohádka a parádně pojatá, jestli někdo čekal Hollywoodský trhák nebo film ověnčený tituly ze Sundance tak je prostě vedle. Matilda je parádní a milý film, u kterého se člověk pobaví a zahřeje ho. A Hromaska je naprosto parádní role :)

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Ještě o stupeň lepší, než Auto Zabiják. Zombie horror dělající si srandu ze zombie horrorů ve velkým stylu. Smál jsem se od začátku až do konce. Pro mě číslo 1 mezi oddechovejma filmama.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Já prostě žeru Tarantina, ale zároveň chápu, proč můžou mít lidi negativní postoj k jeho filmům. Mě se prostě ty bezpointový nekonečný diskuze líběj a když je film okořeněnej nádhernejma americkejma bourákama tak to nemá chybu. Kurt Russel v roli fetišistickýho úchyláka je naprosto úžasnej, i když tenhle film nedává moc prostoru k zazáření. Příjemná oddychovka, kterou si klidně pustím ještě hodněkrát

Kung Fu Panda 2 (2011)

Neviděl jsem jedničku, takže nemohu srovnávat, každopádně přes prvotní skepticismus jsem se bavil. Animované klenoty Shreka a Hledá se Nemo asi ještě dlouho nic nedohoní, ale KFP 2 (ne Kentucky Fryed Panda) je na dobré cestě. Fórky nejsou slabomyslné a u animáče se dá tolerovat průhledná dějová linka. Soundtrack mistra Hanse Zimmera je jako vždy na 5*. 80%

Mary a Max (2009)

Nádherné zpracování tragikomedie života, vzestupů na vrchol a pádů na dno až do uvědomění, jak je život nádherný. Vizuelně je film velice příjemný i přes (nebo možná právě díky) jednoduché zpracování, hudba perfektně vystihuje váhu okamžiku. Pro mě jeden z nejlepších animáčů s myšlenkou.

Blade (1998)

Tohle vždycky bude jedna z nestárnoucích klasik. Wesley Snipes snad ve své nejlepší roli temného bojovníka, excelentní Stephen Dorff, který vyvolává pocity strachu a znechucení i přes svůj vzhled šikanovaného chlapce, perfektní strhující děj, který vás vtáhne, atmosféra zastrčených nočních městských uliček, vše podtrženo skvělou hudbou. Narozdíl od už méně zdařilých pokračování jasných 5*