Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Ať o tomhle filmu budete říkat cokoliv, tak budete jedním okem pomrkávat, protože to nebude tak úplně pravda. A to je strašně fajn. Je to přesně to, co to má být ve vší své zvláštnosti, zvrácenosti a originální neoriginalitě. P.S.: Z čistě osobního souhkromého pohledu mě při prvním shlédnutí trochu mrzela absence klasických zombies, dnes už se na dívám jinak.

Cvoci v akci (2007) (pořad)

Bez podobných pořadů bych ani nevěděl, že když shodím auto na trampolínu, tak si ji rozbiju. Nehledě na to, že když se u toho někdo hloupě pitvoří, tak to přeci musí být vtipné.

A-Team: Poslední mise (2010)

Čím jsou romantické komedie pro ženy, tím je tento film pro muže. Nereálná podívaná o lidech "žijící" naše romantické sny. Škoda jen, že hlavní zápletka (která pro film není moc důležitá) je trochu zamotaná a napřehledná, ale ono stačí vědět kdo je na které straně a to stačí. Nejde o to, že film je prostě blbost, jde o to, že je velmi zábavná a koukatelná blbost (čímž nechci říct nechtěně vtipná), prostě "Hannibalovi andílci".

Sociální síť (2010)

Ani sklamání ani nadšení. Jako vyprávění trochu zamotané a nepřehledné, ale takový už život je. Jako příběh zajímavé, ale ne neuvěřitelně. Jako profil lidí namočených do vzniku "fb" je to složité hodnotit, ale o nějaké hodnocení lidí film neusiluje. Dialogy jsou trochu naspeedované, ale jinak se jedná o profesionálně zvládnutou podívanou (a to ve všech ohledech). Naprosto geniální je podle mě scéna s veslařským závodem. Oproti předchozímu filmu Finchera je Social Network málo "zajíbavný" a je vyprávěn s takovou neutralitou, že není komu bychom meli/chtěli fandit. Což je pocit trochu nejistý, ale asi oprávněný a záměrný. Postavy jsou natolik zvláštní a tak trochu mimo náš svět, že byť vnitřní hodnocení, jestli je Zuckerberg svině nebo sympaťák není na místě.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Správný poměr nácků, humoru a archeologie. Můj nejoblíbenější díl série (i když jedničku beru jako kvalitnější). Dvojice otec a syn funguje perfektně (rozhodně lépe než Indy a číňan) a i když je humor mnohdy grotesknější, tak Indymu to rozhodně neškodí. Škoda trochu neivně lehkých puzzles, ale zato je tam tank, takže co...

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Zbytečně nechutné, nechutně zbytečné pokračování. Místo "archeologického" dobrodružství spíš něco jako špinavější bondovka se zlým padouchem. Neatraktivní prostředí, pramálo tajných chodeb, příšerně dokreslování scén a obecně laciná výprava a malý číňan jako Indiho parťák... na pomezí mezi 3* a 4*

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Překvapivě jsem se trochu nudil. Indiana Jones si upletl sám na sebe bič, protože ony kultovní scény, ony nesárnoucí filmové vtipy a i samotný typ postavy nám byl už tolikrát citován, parodován či dokonce znovupoužit, že původní verze působí trochu unaveným dojmem. Indiana Jones je však velmi dobře natočen a svou poetiku stále má. Oproti novějším "napodobeninám" je to film komplexně dobrý a to ve všech svých aspektech. není jenom vtipný, nebo jenom akční, ale je všechno dohromady a ještě mnohem víc.

Kult hákového kříže (1998)

Dobře natočený film vratce se opírající o nějaké myšlenky. Hrdinové mění své niterné přesvědšení ze dne na den, z rozhovoru na rozhovor ...jak reálné. Pokud si odmyslíme bleskové prozírání a napravování, tak jako abstraktní obraz společnosti, včetně proměn jednotlivých aktérů, film obstojí. Je vcelku zajímavé, že silné téma, soukromá osobní dramata a rádoby sirové vyprávění dokáže diváka tak vtáhnout, že přestane vidět naivitu s kterou se v něm mnohé řeší, což podle mne dost vypovídá o tom, jak dobře je film natočen. Některé záběry jsou opravdu labužnické a herecké výkony jsou také dobré.

Demolition Man (1993)

Zábavný mix drsných akčních superhrdinů, "postapokalyptického" undergroundu a světa moderní utopistické budoucnosti; který balancuje někde mezi průměrem a klasikou; akčňákem a komedií. Jeden z mála filmů, kde mi přišla Sandra Bullock rozkošně roztomilá (tím nemyslím hezká). Docela mě udivuje odvaha tvůrců situavat film do nepříliš vzdálené budoucnosti.

Na Hromnice o den více (1993)

Milý film, zábavný, ne nijak extrémně vtipný, ale zábavný. Kupodivu romanticky neubíjející. Největší klady samozřejmě leží na možnosti opakování a z toho plynoucí zábavy... a protože vy filmu je předvším jen toto, tak záporů moc není. Nejvíce mě bavily pokusy, jak danou situaci zůročit ve svůj prospěch, i když umím si představit větší extrémy.