Toy Story: Příběh hraček (1995)

Úžasný film, který i po 15 letech od svého vzniku (a i po zkušenosti se spoustou jiných animovaných filmů nejen od Pixaru) stále koukatelný. I když je vidět "zastaralost" technologie, nic to na skvělém vyprávění neubírá. Nehledě na to, že spousta scén je tak dobře natočena, že můžou směle konkurovat filmům novějším. Geniálním prvkem jsou (až hororvě) "temné" scény.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jasné a z mého pohledu trochu nepochopitelné zacílení na dětského diváka. Otravné prolínačky. Celková rozpolcenost, kdy se střídají scény (části) výrazně nudné s těmi zábavnými. Chybí jak silný příběh, tak velké dobrodružství, chybí většina toho, co mám na SW rád.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Na jedné straně přehnaná (mladická) rozervanost a "pubertální" výbuchy vzteku to vše doprovázené málo přesvědšivým stupidním milostným románkem bez jakéhokoliv jiskření. Na straně druhé Obi-Wanova linie, která by mohla s klidem zapadnout do prvotní trilogie, plná pro SW tak důležitého pocitu dobrodružství. Naštěstí bylo více toho, co mě bavilo a těšilo, to, co dělá SW SW.

Číslo 9 (2009)

Příběh i charaktery mi přišly poměrně ploché a mnohdy jsem nenašel ani motivaci ani logiku toho, proč něco někdo dělá. Přitom předpokládám, že všechno má alespoň nějaký, byť jen symbolický smysl, jen mě jako divákovi je to nabízeno takovou formou, že mám pocit že vše se děje samoúčelně jen proto, aby se něco dělo. Charaktery se od sebe liší jen zdánlivě a čekal bych nejen jejich větší hloubku, ale i více interakce a jiskření mezi nimy. Většina akčních sekvencí je pouze nudné útíkání před něčím, takže ani tímto způsobem mě film příliš nevtáhl. Jediné proč si myslím, že se na film dá dívat je prostředí a vizuálno. Postapokalyptický svět vypadá správně Falloutovsky sexy, některé scény, monstra nebo i detaily jsou velice nápadité a okouzlující. Bohužel jsem měl občas pocit, jakože si někdo spíš zkouší, co jeho software dovede (a mnohdy s nejistým výsledkem). Celkově na mě film působí jako obrovsky promeškaná příležitost, kdy nepovedený scénář pohřbil potencionálně atraktivní prostředí a ve výsledku i film jako celek.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Místo poučné příručky pro přežití se mi dostává exhibice adrenalinových šíleností balancující někde mězi bláznovstvím a hrdinstvým. Čekal jsem více, než někdo, kdo ma speciální výcvik, řekne "tohle je životu nebezpečné", a pak to udělá. Kdyby se "obyčejný" člověk někde ztratil a choval by se takto, tak si během první hodiny způsobí tak vážná zranění, že někde bude další dva dny v bolestech umírat. Je hezké co všechno Bear Grylls umí a co dokáže sníst, ale většina lidí neumí lézt po kluzké sklále, skákat z 5 metrů a dělat parakotouly. Takže co se týče přínosu k tématu přežití, tak je možná i skautská brožurka poučnější. Jako seriál o bláznovi, co rád předvádí čeho je schopen, to funguje. Občas štvou opakované záběry nebo podezřelá "realističnost", ale vzásadě je to napínavá podívaná s atraktivními scénami z atraktivních prostředí.

Chlupatá odplata (2010)

Hlavní hrdina je vzásadě proekologický nadšenec, který se v dobré víře snaží pouze plnit své pracovní povinosti, na něhož útočí podivně se šklebící zvířátka, protože se domnívají, že je zlý. Hrdina na to reaguje tím, že se chová jako idiot, načež si o něm i jeho rodina začne myslet, že je zlý (a chová se jako idiot). A tak hrdina prozře. Škoda, že film mnohdy postrádá jakoukoliv logiku a motivaci. Škoda, že zvířátka se tolik šklebí a že hrdina se chová tolik jako idiot. Na druhou stranu jsem se vlastně bavil, bavil jsem se upřímně a příjemně. Není to rozhodně inteligentním humorem, ba naopak, ale to na tom nic nemění. Kdyby mi bylo 6, tak bych ten film miloval.

Legie (2010)

Film nižší kategorie, do kterého nejdete s přehnaným očekáváním, ale přeto celý film doufáte, že nebude tak debilní aby mohl být průměrnou podívanou, a nebo bude tak debilní, až bude vlastně zábavný. Tento film je pouze debilní. 2* za to, že když budete o filmu někomu povídat, tak to bude pravděpodbně zábavné vyprávění a za to, že se v něm kouří cigarety (což už se ve filmech moc nenosí)

Souboj Titánů (2010)

Původní Souboj Titánů byl obrazem své doby, což nic nevypovídá o jeho kvalitách či nekvalitách a tento film je to samé. Podle mě jsou "originál" i remake špatné filmy, u obou jsem se nudil, oba mi přišli hloupoučké a v obou jsou triky které si o sobě myslí víc, než na co ve skutečnosti mají. U tohoto snímku jsem se však bavil více než u původního filmu. Bavil jsem se nenáročným způsobem s filmem a bavil jsem se na i úkor filmu, a to je přesně to, co jsem očekával. Je nesmysl považovat film za velkolepé epické fantasy drama a hodnotit jej špatně, když film je dobrodružnou akční skorokomedií, jejíž ambice sahají jen tak daleko, aby z vás vytáhly peníze za lístek. Mě se film v rámci kategorie kam si myslím, že spadá líbil a rozhodně jsem dostal přesně to co jsem dostat chtěl.

Machři (2010)

Bezduchá pseudokomedie ze které se vytratil jak děj, tak i humor. Komediálních scén jen na můj vkus poměrně málo, většinou jsou nedotažené a svým charakterem by spíš zapadly někam, kde se hledí na kvantitu a ne kvalitu. Očekával jsem stupidní podívanou, která měla být vykompenzována záplavou dementního humoru, ale místo toho jsou mi vtloukána do hlavy moudra o životě, rodině, přátelství a tak. Proto místo pohodové letní oddechovky, u které se člověk většinu času dobře baví nad bláznivými střeštěnostmi, je film spíš nudnou sentimentální břečkou. Abych byl však upřímný, párkrát jsem se zasmál (čemuž sice dost napomohla atmosféra v kinosále) a film má i svá světlejší místa, proto 3*. Na druhou stranu nechci film vidět znova.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Směsice humoru - vtipného a to hodně; méně vtipného; založeného na popkulturních odkazech od jejichž znalosti se odvijí míra zábavy; odkazujícího na něco neznámého, nebo pouze povědomého, ale zároveň neztrácejícho pointu. Hodně záleží na tom, jak je který díl série namixován. Občas člověk nestíhá vše pojmout, občas se spíše nudí. Když se však scénka "povede", tak je to neskutečně dobrá zábava. Osobně je mi velmi sympatické vizuální zpracování a animace, proto i přes "rozporuplnost" univerzální zabavy dávám 4*