• Hudební

Carrie (2013)

Vydarený remake. Ale tam kde to mohlo byť ešte lepšie - scéna na plese - sa to rozbehlo a končilo v kŕči. Oproti predlohe celkom fajn zvládnutá aktualizácia s kyberšikanou.

Přezůvky štěstí (1986)

Neskutočné spomienky na detstvo. Vďaka tomuto filmu viem, čo je najdokonalejší uspávací prostriedok.

Hex - Vetroň (1997) (hudební videoklip)

Pamätám sa na premiéru. Vetroň, mimoriadne úspešný rádiový hit HEXu, dostal po roku svoju videoverziu, ktorá nemala veľa spoločné s piesňou a jej textom. O synchronizácii hudby s obrazom ani nehovoriac. Mohlo to byť lepšie...

Premier - Hrobař (1994) (hudební videoklip)

Prvá pieseň, ktorú som sa naučil hrať na gitare.

Bajo la Rosa (2017)

Zaujímavý príbeh s pointou troch (?) tajomstiev v štvorčlennej rodine. Zbytočne sa v násilných scénach tlačilo na pílu a prišlo mi to zbytočne prehnane realistické. Mládež však na druhej strane potrebuje dostať facku z lekcie šikanovania (mierny spoiler) ale zhliadnutie tohto filmu mi nepríde ako sugestívna prevencia. Nápad fajn, scény dotiahnuté až smerom ku gore mi vôbec nesedeli.

Uteč (2017)

Veľké sľuby, mnoho balastu, ktoré na začiatku prehliadavame, lebo hrozí skvelá pointa. Prvá tretina sľubný záver, druhá tretina psycho evokujúce Kocku a záver, tretia tretina, nudné a nenapínavé finále...

Druhá strana (2011) (TV film)

Sú filmy určené na totálne vypnutie.

Plácek (1993)

Sú zbytočnosti, sú filmy, ktoré je zbytočné sledovať a filmy, pri ktorých môžete poškuľovať okom, lúštiť krížovku a nemáte pocit zbytočnosti. Tento má z každého trocha.

To (2017)

Ak bu sa rešpektovala predloha do bodky mohol by z toho vzniknut dobry psycho seriál, trebárs aj v 12 častiach. Takto to máme v dvoch filmoch. Z knihy vybraná detská línia, mierne oklieštená a zjednodušená ale dobre natočená. Kto vie čo z detskej línie prezradí dvojka ale veľa toho asi nebude. Mierne sklamanie, keďže originál mám napočúvaný. Taktiež filmársky niektoré scény viac odkazuju na slávne béčka akoby mali byť samostatne príbehovo nosné.