• Reality-TV

Krokodýl zabiják (2007) (TV film)

Hľadala som nejakú kladnú vec, za ktorú by som mohla dať aspoň jednu hviezdičku a nie odpad! Nakoniec som ju udelila tomu chlpatučkému sloníkovi a opičkám. Krokodíla, ktorý mení dĺžku svojho tela podla toho, či sa nachádza na súši alebo vo vode, tak toho by som si nechala asi radšej na rozprávku pre deti. 6 metrový ( vodný) by bol vtedy, keď by neposlúchali a on by ich následne za trest zjedol. Akú by sme mali poslušnú mládež. Krokodíl, ktorý sa až príliš adaptuje do prostredia je u mňa za odpad!, ale jedna hviezda za tie ostatné zvery.

Saw: Hra o přežití (2004)

Na tento thriller som doteraz počula samé chváli, preto som bola naň aj hodne zvedavá. No ale od začiatku do konca som čakala kedy to konečne skončí. Vôbec ma tento titul nejak výrazne nezaujal ... Celé to pre mňa bolo dosť nudné a vôbec mi to neprišlo nejak extrémne drastické. Jediné čo bolo pre mňa zaujímavé bol nečakaný koniec.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Výborný film. Podľa názvu som si myslela, že pôjde zasa o nejakú romantickú idylku v Las Vegas. Nakoniec, som bola príjemne prekvapená. Veľmi dobre spracované životy ľudí, popretkávané, nadväzujúce s hlbokou ideou, sprevádzané zvratmi a "kurvou" láskou. Zazvonenie telefónu v tom tichu ma striaslo viac ako hocičo iné. Oceňujem záber na krv škvariacu sa na grile. ,,Raz si hore, raz dole."

Casino (1995)

Jeden z filmov, ktorý mi aj po mesiaci jeho zhliadnutia stále ostáva v hlave a nedá pokoja.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Po prečítaní výbornej knihy od taktiež výborného autora Stephena Kinga som si pozrela film. Rodinka Creedových sa presťahuje a po smrti ich malého synčeka Gagea sa na nich lepia samé nepríjemne a hlavne veľmi citlivé záležitosti, ktoré majú na rodinu hlboký dopad. Išiel mi strach po chrbte a tiež som cítila obrovský smútok. Mala som pocit, že som členom Creedových. Myslím, že počas filmu mi aspoň trikrát tiekli slzy z očí. Tento titul je naozaj pôsobivý. Tiež sa mi páčilo zakomponovanie kapely Ramones – Hey ho, lets go!

Sněhová královna (1957)

Táto rozprávka z 50 rokov ma milo prekvapila. Očakávala som z hľadiska kresieb, najmä farieb a celkového dojmu niečo oveľa horšie. Príbeh bol jednoduchý, zamilovaný s využitím klasických rozprávkových znakov ako magického čísla 3, či rozprávajúcich zvieratok a samozrejme s dobrým koncom. Konečne som videla rozprávku, ktorá nie je zdeformovaná novou dobou. ***

Velká železniční loupež (1903)

Nielen prvý western ale i hraný film predstavuje tento snímok, vytvorený v Spojených štátoch. Z chuti som sa pobavila na úseku, keď jeden z lupičov nevedel vysadnúť na koňa. Naopak ma šoklo nemilosrdné zabíjanie. Perfektné.