• Reality-TV

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Toto beriem ako začiatok úpadku televízie. Naozaj sa začínam báť, že postupom času už v tej TV neuvidím nič suverejne. V živote som nevidela nič horšie. Najsmradlavejší odpad aký sa dá dať!

Casino (1995)

Jeden z filmov, ktorý mi aj po mesiaci jeho zhliadnutia stále ostáva v hlave a nedá pokoja.

Velká železniční loupež (1903)

Nielen prvý western ale i hraný film predstavuje tento snímok, vytvorený v Spojených štátoch. Z chuti som sa pobavila na úseku, keď jeden z lupičov nevedel vysadnúť na koňa. Naopak ma šoklo nemilosrdné zabíjanie. Perfektné.

Čertova nevěsta (2011) odpad!

Znova troška od Trošku. Dlhé a nudné. Pozerala som to v autobuse. Malo mi to cestu skrátiť ale bohužiaľ, mi ju to predĺžilo. A keď autobus ostal 50 minút trčať v kolóne už som mala pocit, že ten film naozaj nikdy ale nikdy neskončí. Na sedačke ma mrvilo, sluchadlá som si musela dávať dole, prepínať na rádio... Otrasné! Pochvala pre toho, kto šil kostýmy. Ale hviezdu tomu dať nemôžem.

Mary a Max (2009)

Pekné podanie hlbokého príbehu o spojení dvoch rozličných životov, vtipné, nápadité, originálne. Zaujímavo spracované prostredie i postavy.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Kristen Stewart - stále jeden a ten istý výraz tváre s pootvorenými ústami. Neskutočne mi to liezlo na nervy. Všetci mali tváre bohovsky napúdrované s oblúčikom ako podľa kružidla, deliaci im biele čelo od vlasov. V niektorých záberoch mali ľudskú farbu, hlavne na tele. Miestami sa im tváre až pýrili. Bolo to prehnane dlhé, nudné, nič sa tam nedialo, až ku koncu bohu vďaka aspoň za ten zvrat z vidiny do reality. Efekty slabo spracované, jediné čo bolo pekné, boli tie ich vilky v lesoch. Prišlo mi to trápne a vhodné tak pre 12-ročných.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Výborný film. Podľa názvu som si myslela, že pôjde zasa o nejakú romantickú idylku v Las Vegas. Nakoniec, som bola príjemne prekvapená. Veľmi dobre spracované životy ľudí, popretkávané, nadväzujúce s hlbokou ideou, sprevádzané zvratmi a "kurvou" láskou. Zazvonenie telefónu v tom tichu ma striaslo viac ako hocičo iné. Oceňujem záber na krv škvariacu sa na grile. ,,Raz si hore, raz dole."

Krokodýl zabiják (2007) (TV film)

Hľadala som nejakú kladnú vec, za ktorú by som mohla dať aspoň jednu hviezdičku a nie odpad! Nakoniec som ju udelila tomu chlpatučkému sloníkovi a opičkám. Krokodíla, ktorý mení dĺžku svojho tela podla toho, či sa nachádza na súši alebo vo vode, tak toho by som si nechala asi radšej na rozprávku pre deti. 6 metrový ( vodný) by bol vtedy, keď by neposlúchali a on by ich následne za trest zjedol. Akú by sme mali poslušnú mládež. Krokodíl, ktorý sa až príliš adaptuje do prostredia je u mňa za odpad!, ale jedna hviezda za tie ostatné zvery.

Alenka v říši divů (2010)

Od príbehu som očakávala viac. Kostýmy postavičiek a ich celková vizáž boli spracované krásne. Taktiež aj príroda. Johnny Depp znovu očaroval svojou charizmou a hereckým nadaním. Snáď najviac z filmu sa mi páčil jeho sólový tanec na koniec. :)

Znovu 17 (2009)

Keby tu bol aj rebríček najneobľúbenejších hercov, tak medzi mojimi prvými priečkami by sa nachádzal Zac Efron. Pre mňa veľmi nesympatický mladík a vôbec sa mi nepáčila jeho premena na Matthewa Perryho. Myslím, že by sa určite našla nejaká dvojka, ktorá by sa na seba podobala viac. Zaujímavé bolo zakomponovanie prvkov z veľmi známych titulov - Star Wars a Pán prsteňov, ktorými bol posadnutý Thomas Lennon.