JUX

JUX

Jan U

Česko

• 11.9.2010  14:18

Z trojice filmu na motivy romanu Dennise Lehaneho (jeste Mystic River a Shutter Island) ten nejlepsi. Patrani po unesene 4-lete holcicce, jejiz matka je fetacka a tak moc ji to zas nezajima. Nektery veci holt nemuzou nikdy dopadnout dobre, zejmena pokud je na zaver na vyber jen ze 2 moznosti, z nichz kazda je spatna. Mozna by se daly vytknout drobne detaily (jako exekuce pedofila, ktera nikoho netrapi), ale jako celek je to skvelej film, kterej ve vas vyvola pocit, ze na predmesti Bostonu rozhodne zit nechcete a da vam namet k premysleni (spis intimnimu nez hodspodkymu rozebirani).

• 8.9.2010  13:31
    Příběhy bez scénáře (TV seriál) (2010)

Zlati hosi 1: V podstate jsem to cekal horsi, i kdyz teda otec tri chlapcu je hovado non plus ultra a maminka snad jeste vetsi, ze to trpi. Je to trosku zmanipulovany strihem, ale zase na normalni sceny by nikoho nebavilo se koukat. Po druhym dile jdu dolu ze 3* na 1*. Nova opet pekne manipuluje, asi to nebylo zas az tak zajimavy, tak udelame z rodiny naprosty debily. Off topic poznamka - jako nejvetsi curak se ovsem ukazuje Vlada Ruzicka, ktery na zaklade prvniho dilu odvolal trenera mladeze Cumpelika.

• 8.9.2010  13:28
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Prvni dil pouze. Nic moc. Prijemne prekvapil Sobota. Zadnej extra humor to teda neni, cela tahanice s rozprasenim je dobra na polovicni stopaz a nejak me serou vsechny ty postavy.

• 8.9.2010  10:30
    Air America (1990)

Kombinace (buddy) komedie a akcniho filmu, ktera se obcas snazi polozit par 'zasadnich' otazek. Bohuzel prevlada nuda, i kdyz letadla a priroda jsou super.

• 6.9.2010  12:00

09/2010 - videno asi potreti, ale poprve po cca 15 letech, porad za 5 *, prestoze na knihu to nema ani omylem.

• 6.9.2010  11:56

lehce nadstandardni rom-com s predvidatelntymi gagy, ktera je chvilema zdlouhava. Chudak Anglican, ten dopad

• 6.9.2010  11:53

docela nuda. Hugh Laurie.

• 24.8.2010  10:14
    Harry Brown (2009)

Death Wish z londynskeho predmesti. Byvaly Marine a veteran ze Severniho Irska nejdrive odmita resit problemy svyho neigbourhood, ale kdyz gang sejme jeho jedinyho kamose, vyda se ho pomstit. Az na zaver pritazenej za vlasy (riot, hospodkej) je to luxusni. Michael Caine je buh!

• 23.8.2010  13:48
    Salt (2010)

Az do vrazdy ruskyho prezidenta slusna spionazka, pak des bes. Jsem s vama / jsem s nima - opakuj asi 10x. Trailer napinavejsi filmu, potencial to melo, bohuzel scenar je totalne dokurvenej. Dve * to nema jen za Angelinu, ktera je fakt dobra. Obzvlast jako major Vlcek :)

• 18.8.2010  14:49

08/2010 - videno asi po padesate :), s puvodnim dabignem s originalni VHS. Uz to neni takova jizda, ale porad skvely. Uklouznes, upadnes, holt spatnej tejden :)) Shane Black je proste buh. A to se pry da sehnat i originalni scenar, kterej konci trochu jinak.

• 10.8.2010  21:51

Neni to spatny, dobre se na to kouka, jen je to docela nudny. Chvilema jakoby tvurci nevedeli, jestli chtej konspiracku ala 3 days of Condor nebo akcni revenge film jako Payback. Dej trosku pritazenej za vlasy (obzvlast to spiknuti), ale budiz. Nejvic zajimava je postava Raya Winstonea - Jadborough.

• 10.8.2010  09:38

Blah blah blah, perpetum mobile, blah blah blah, stridani lokaci, blah blah. Hodne hloupy film, jehoz nejlepsi a nejvtipnejsi sceny byli uz v traileru. Urcite to melo potencial, ale scenar to totalne zazdil. Jediny plus za moji oblibenkyni Cameron D, ktera se neboji vypadat normalne na svuj vek. Cruise sucks.

• 31.7.2010  19:18

Tak konecne Toy Story za 5*. Nejlepsi dil, peknej dojak kombinovanej s thrillerem a utekarskym filmem. Uz uvodni scena zachrany vlaku ze sparu Dr. Cunete, pak Ken & Barbie, spanelstina a asi nejsilneji pusobici spalovna. Proste parada.

• 27.7.2010  10:53

Jednoznacne lepsi nez prvni dil. Nejvic pobavily 'pokazene' zabery v titulci a 'Ne Buzzi, ja jsem tvuj otec' :) Do 5* tomu porad ale neco malo schazi...

• 26.7.2010  10:55

Shlednuto diky hypu kolem tohohle filmu. Rozhodne tak dobrej neni. Craig je skvelej, ale zbytek je to, co se dalo videt v prvnich dvou filmech od Ritchieho. Navic je to hodne prekombinovany a dost dobre se neda stihat sledovat, o co vlastne jde. Nejlepsi scena - snaha o vrazdu Srba v parku a sejmuti odstrelovace. Opet mi nesedel zaver.

• 26.7.2010  10:53

Po shlednuti v 07/10 jdu ze 3* na 4*. Je to vtipny, napinavy, obcas strasidelny (hracky v Sidove pokoji), ale porad tomu k tem peti* neco chybi...

• 23.7.2010  14:00
    Počátek (2010)

Pro zacatek 5*, ale rozhodne nutne videt jeste jednou. V soucasne dobe je to na 4. miste v top filmech, a to teda ani nahodou. Film je to zajimavej, vyzaduje soustredeni, ale az na detaily je v nem vice mene vse jasne. (az ucelove na zaver). Vytky: po cca 20 minutach je jasny, jakej bude posledni zaber; The Prestige byl rozhodne emocialnejsi, po skonceni si clovek rekne - hm, chytry -, ale nejak ho osud postav nezajima

• 21.7.2010  10:17
    Nepohodlný (2005)

Plnej pocet, prestoze kniha leCarreho je lepsi a prestoze to zavani levicackou propagandou.

• 19.7.2010  11:19

Velice slusna adaptace romanu, ktera logicky vypousti temer veskere dejove linie, krome te hlavni. Dobre obsazeni (az na Eriku), svedske exteriery paradni, temnota, deprese. Hlavni vytky jsou stejne, jako vytky na knihu - plno klise, nektere odhaleni jsou jasne dopredu.

• 18.7.2010  17:11
    39 stupňů (TV film) (2008)

Docela vtipna a relativne akcni produkce BBC. Ctvrte zfilmovani knihy Johna Buchana. Spionazka z roku 1914. Takovej James Bond z pocatku stoleti. Skoda, ze se tempo ze zacatku neudrzelo po celej film. Hezky zabery Skotka. Tezke rozhodovani mezi 3* a 4*, nakonec 3* za hroznej dabing zenske postavy (Marta Issova), za to, ze se to moc nedrzi knihy, a za ponorkovy zaver.

• 18.7.2010  17:03

Jedna sezona Divadla Jary Cimrmana - kolem 1985, protoze jde o premieru hry Posel z Liptakova. Nucene stehovani z divadla, proces schvalovani, zlaty prciny. Po shlednuti v cervenci 2010 jdu z 5 * na 4*. Vetsi cast filmu je divadelni hra Posel z Liptakova. Cely je to takovy nedotazeny, v podstate se neda odlisit predstaveni od reality, vsichni se porad chovaj stejne, civilne. Tam, kde to zacne bejt zajimavy z lidskyho/vztahovyho hlediska (Smoljakovo neprijeti na pohreb a preferovani televize pred divadlem) to vysumi do ztracena. Moc peknej zaver s panama z komise z ONV.

• 29.6.2010  11:34

psychopaticky vrah, ktery si rika Minos (Dantovo peklo), vrazdi, event dovadi k sebevrazdam divky/zeny, jejich zivot se neshoduje s Minosovou moralkou. Skvely kaskadersky kousky Belmonda (helikoptera, strechy u Galerie Lafayette a obzvlast metro!!!), jedno skleneny oko, ale dost 'zvlastni' dej (proc vlastne vrah prijde na policii, proc se nikdo nedivy, ze ma porad cerny brejle atd)

• 26.6.2010  11:56

Docela slusna britska komedie, vystavena na dialozich, ktera se cela odehrava v dome zemreleho pri smutecnim obradu. Do toho homosexualni vydirajici trpaslik, pilulky LSD, bohuzel jedna posrana ruka a tvar, a nakonec je vsecho so fucking green!

• 26.6.2010  11:51
    Zvíře (1977)

Tohle mi v detstvi uteklo, asi proto jen 4*. Kazdopadne dvojrole Mikea Gauchera a Bruna Ferrari je skvela a Raquel je nadherna!

• 26.6.2010  11:46
    A-Team (2010)

Neprehledne sestrihany akcni sceny (anebo je to mnou a uz fakt nestiham???), divnej pribeh, ale funguje docela slusne herecky obsazeny. Par dobrej forku (3-d projekce a zamena pasu).

• 22.6.2010  14:05
    V Bruggách (2008)

no teda zadnej zazrak. Jen proto, ze je to o najemnejch zabijacich a zaroven jakoby artovy, tomu prece nedam 5*. Kazdopadne velky plus je herecky obsazeni tri hlavnich postav, Fiennes obzvlast.

• 22.6.2010  13:58
    Madagaskar (2005)

Jeden z tech lepsich animaku. NYC cast lepsi nez Madagaskarova. Skoro cliffhanger na konci. Tucnaci.

• 14.6.2010  11:57

Perfektne natoceny thriller s divnou zapletkou, jejiz rozlusteni melo asi pusobit wtf, ale spis zanechalo pocit prazdna. Nadherny pochmurny obrazy pobrezi a domu, nizky mraky, dest, tma. Vybornej McGregor, vyborna (!) Cattrall, trapnej Brosnan, kterej proste neumi hrat. Pekny promo na navigacni system BMW :) Hodne napinavy, prestoze tam neni ani jedina akcni scena.

• 11.6.2010  14:04
    Zvětšenina (1966)

mozna tenkrat to bylo prulomovy, ale cas tomu imho hodne vzal.

• 11.6.2010  13:55

ty vole, ty dialogy! to je nadhera!