• Krátkometrážní

Like House (2021) (pořad)

S fľašou ríbezľového vína zhliadnuté 4 epizódy. Vyvršovať sa tu na skôr nudnej, ako urážajúcej reality show nemám potrebu, skôr musím povedať, že svet tik-tok influencerov je pre mňa úplne nový vesmír, ktorému sa mi stále nedarí porozumieť. :) Väčšinu stopáže som myslel na otázku: Prečo by sme sa mali tváriť, že sú títo mladí ľudia riešiaci absolútne banality relevantní, či akokoľvek obdivuhodní? Som zvedavý, ako seriál zostarne o 10, či 20 rokov, myslím, že to jedného dňa bude príjemné retro. :)

Stáhni a zemřeš (2019)

Lacná fušerina založená na recyklácii žánrových klišé. Stálo to 6,5 milióna.

Rodinné prípady (2012) (seriál)

Amatérske herecké výkony, nezmyselné monológové vsuvky a scenáre s viac plot twistami ako traja shyamalanovia. Pre mňa určite trošku fenomén a dokonalá kulisa k vareniu.

Parralel (2018)

Typicky slovenský počin, malomeštiacke hranie sa na Ameriku či Japonsko s velkolepo rockovým soundtrackom, plné pseudohlbokých úvah ako "niekedy musí byť človek slepý aby skutočne videl, pretože pravda sa dá vidieť iba srdcom." a so scenárom ktorý by bol gýčový snáď aj pred pol storočím. Zaujímavá farebná štylizácia, avšak príšerná animácia a možno by som sa aj zľutoval (keďže slovenskému filmu fandím), keby som tento do veľkej miery amatérsky film nevidel v kine. Ako sa tam dostal? Roztomilý trapas. Napriek tomu som rád že tu vznikol, kvantita časom nevyhnutne produkuje kvalitu.

Padesát odstínů šedi (2015)

Samozrejme že plytký brak, ale zároveň zaujímavý objekt k ďalšiemu študovaniu, vzhľadom k tomu ako dokonale odráža na prvý pohľad sexuálne, reálne skôr vzťahové fantázie priemerného teen dievčaťa, príšerným scenárom založeným či už na postave Anastasie, ktorá je pod maskou nenápadnej tichej školáčky skôr sebavedomou manipulátorkou, alebo postave Christiana Greya, ktorý viac než scenáristicky plnohodnotnú, plastickú postavu, pripomína vykonštruovaného, plastového, nedotknuteľného idola, modlu, Kena, ktorý by asi teoreticky mal predstavovať maskulínnu dominanciu, miesto toho je však skôr iba akýmsi objektom pre dosiahnutie hrdinkiných cieľov, predstáv, popleteným submisívnym zvieratkom ochotným odhodiť - kvôli jej excesom - všetky svoje doterajšie hodnoty, vlastnosti či zvyky. (Nehovoriac o tom ako moc Jamie Dornan znásobuje neživotnosť tejto neživotnej postavy). Táto matematicky desivo precízna a hlavne veľmi nepríjemné ľudské hodnoty (samozrejme nehovorím o Greyových neškodnýnch sexuálných praktikách) zastávajúca vypočítavosť navyše oplýva neodolateľne pseudo-elegantným vizuálom a tým sa stáva nielen neznesiteľnou, ale aj pre cieľové publikum univerzálnou a tým pádom jednoznačne predurčenou na komerčný hyper-úspech.

Který je ten pravý? (2017)

Prečo sa niekto rozhodne natočiť takúto zbytočnosť? Na to ľudia fakt chodia?

Cuky Luky Film (2017)

Zručne natočené, je mi ľúto hodiť odpad, ale ináč toto klasicky slovensky do seba zahľadené onanistické potľapkávanie pseudocelebrít po chrbte, ďakujem ale neprosím, rakovina slovenskej kultúry. Maximálne trápny a zúfalo nevtipný kŕč. Ale kino sa náramne bavilo, takže všetko ok.

Všechno nebo nic (2017)

Ľútostná hviezdička za úžasnú Táničku a tých pár dobrých heftov. Všetko alebo nič je telenovelový patvar, ktorý smeruje odnikiaľ nikam, jeho postavy sú protivné karikatúry, je plný zbytočných scén a z prstu vycucaných zvratov a ináč asi nestojí za hlbší rozbor. Myšlienkové dno pre masy, nebrať. A čo ten príšerný postsynchron? Ako sa toto dostalo do kín? Dokonca dosiahlo takýto komerčný megaúspech? Smutné, presmutné.

Zeljonyj Slonik (1999)

Jedna veľmi neochotná a slabá hviezdička, za to že som tento fekálno-buranský ruský trash zvládol dopozerať do konca plus za to, že takúto kuriozitu nevidí človek každý deň. Zaujímalo by ma čo chcel týmto autor(ka) povedať - skôr než by sa mi dvíhal žalúdok, sa mi zastavoval mozog.

The Oregonian (2011)

Také fádne surreálne amatérske nič, smerujúce odnikiaľ nikam, ktoré má problém nastoliť atmosféru, nieto ešte udržať divákovu pozornosť. Iné nie vždy znamená dobré a nie všetko čo nedáva zmysel je umenie. Ak sfetovaný nezmysel tak radšej očarujúce Finisterrae.