• Krátkometrážní

A hle: Snění o propojeném světě (2016)

Kvalitný dokument, s mnohými zaujímavými informáciami a rozhovormi (tým pádom sa každej téme venuje iba povrchne), ale žiadnou hodnotou navyše. Herzog na túto tému nemá...vek?

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Milá komédia, chápavá a nežná ku kráľovi zlých filmov, ktorého Franco očividne zbožňuje. Nepochybujem, že vo festivalovej atmosfére by to bolo za 4*.

Přežít svůj život (2010)

Švankmajer mi tu príde o kúsok menej stratený ako v Šílených, má o kúsok viac jasné čo chce povedať, akurát to stále preháňa so stopážou, trochu nudí a pôsobí ako všetko možné len nie ten nekontrolovatelný výbuch kreativity ktorým bol v minulom miléniu. Z toho mi vyplýva že na jeho Hmyz som zvedavý, no nie natešený. 3,5*

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ako inak ohodnotiť film ktorý technicky funguje po všetkých smeroch, ale nezanechal vo mne absolútne nič? Odškrtnuté ako videné. Marketingový produkt - odvážiť, zabaliť, predať.

Šílení (2005)

Možno je to len mnou, ale maestro Švankmajer mi tu príde akoby vyhasnutý (starý? rád prehodnotím po zhliadnutí najnovšieho filmu), v jednotlivých motívoch tradične famózny, akurát mu nefungujú ako celok, nikam nevyúsťujú, nevie čo chce povedať a necháva len nepríjemnú pachuť z pridlhej stopáže. Druhýkrát možno ocením. 3,5*

In Search of Shakespeare (2004) (seriál)

Pre ľudí ktorí sa o dejiny divadla zaujímajú nepochybne bohatá smršť informácií :)

Cigán (2011)

2,5* Hamlet po cigánsku, pekný nápad s dobrým úmyslom, na ktorý však dopláca, stáva sa trochu naivným, vykonštruovaným, neautentickým, postavy v ňom hovoria vety ktoré by v reálnom živote z ich úst nikdy nezazneli. Ale za ten Kusturicovský záver zaokrúhlim hore.

Hráči se smrtí (2017)

Pritlačiť na pílu Rkovým ratingom a mohla to byť drsná duchárčina/dospelá filozofická pecka. Ale to by som chcel priveľa. I takto moc príjemná oddychovka, prekvapivo menej predvídateľná a hlúpa, než som čakal.

Cesta času (2016)

Mallick chce toho povedať tak strašne moc, až zabúda riešiť akými prostriedkami to chce docieliť. Čo tie lacné CGI dinosaury? :) Plus, koľko percent záberov vzniklo kvôli tomuto filmu a koľko bolo vytiahnutých z archívu National Geographic? Napriek tomu príjemný zážitok, pomalý, ale prekvapivo vôbec nenudiaci a s niekoľko zaujímavými momentami (paralela meteorit hubiaci dinosaurov - spermia oplodňujúca vajíčko).