Lůno (2010)

Bezčasie, bezlokalizovanie, sci-fi z blízkej budúcnosti. O tom, ako klonovanie môže zasiahnuť do životov ľudí. Film je ladený do zeleno-siva-modra. Je tam Eva, má modré oči a je zelená:) A ozáj, je to scifi wellesovského typu, že?

Vejdi do prázdna (2009)

Príšerne dlhé, opakujúce sa motívy, subjektívna kamera sníma hrdinu stále odzadu alebo z jeho pohľadu a navyše kamera má veľmi rada svetielka a to bolo dosť kruté pre moje oči. Pred koncom som zaspala, lebo bola už pokročilá hodina a 161 minút...

Rejkjavík (2009)

Slasher na Islande. Jedna hviezda naviac za Francúza a jeho neprispôsobivosť. Inak somarina. Sorrrrrrry:-)

Generácia na prelome (2010) (TV film)

Už sa teším na ďalšie dve generácie od pani režisérky.

Poslední týden (2008)

Road movie! Ukážka toho, čo všetko môžete zažiť, keď sa rozhodnete cestovať po Kanade (obrovské napodobeniny vecí, Stanleyho poháre, farmy, surfovanie, všetko tam na vás kdesi čaká). A ukážka toho, ako môžete stráviť posledný týždeň, predtým, než ste nútení zmeniť svoj doterajší život (v tomto prípade podstúpiť liečbu). Ben sa rozhodol pre dobrodružný výlet, aby na ceste našiel sám seba. A vôbec som nevedela, ako to dopadne a vôbec to nebola nuda, práve naopak.

Kvílení (2010)

Rozmýšľam, čo sa mi na tom filme páčilo, aby som dala aspoň tri hviezdy. Ale nič exkluzívne mi nenapadá. Ach jo...škoda. Vidím skôr viac nedostatkov. Ukecané, statické.... Ešte na začiatku, keď vyskočili noty zo stroja, som si povedala, že super! ale potom už žiadny taký úžas neprišiel. Súd ma iritoval, lebo vôbec nebol objektívny, ale mal spád skôr k tomu, že vyhrá názor "báseň nie je obscénna." Neviem, ako to bolo naozaj, či si tvorcovia ten súd domysleli, ale vidím to tak, že asi hej. No a neviem načo boli niektoré pasáže básne čítané dvakrát. Akoby len predlžovali čas, raz vidíme animáciu a počujeme Ginsberga čítať a potom zase to isté, len "naživo" na čítačke. A niektoré tie reakcie publika boli prehnané. (som fanúšik beatnickej literatúry).

Mimo zákon (1986)

Na tento film mám slabosť, Jarmusch je super a Waits je super, aj Lurie a Begnini aj ice cream, ten film má všetko čo milujem, je vtipný, je zaujímavý, má super hercov, hudbu a všetko všetko...

V Sylviině městě (2007)

Atmosférická dráma o dvoch ľuďoch s dvomi ľuďmi, v jednom meste. Navyše bez slov. Ale na konci bol dialóg, takže sa tešte.

(Ne)cenzurované rozhovory (2005)

Nevedela som síce presne, kto sú tie dve ženy v dokumente, ale teraz to už viem. No, prečítala som si o nich niečo tu na csfd:-) Ale ich dokument ma zaujal, páčili sa mi zostrihy so psom, ako beží cez záber a on jediný tam vytvára pohyb. Strih bol super a je to dosť ťažké, nastrihať niečo tak, aby to aj dávalo zmysel a určite je ťažké natáčať dokumenty a vyberať z množstva natočeného to, čo by najlepšie vyjadrilo tému. Ale ak by z toho vzniklo niečo, čo by ľudí zaujalo aspoň tak, ako mňa zaujalo toto, dala by som si tú námahu. ;)

Kafe a cigára (2003)

Keby ma Jim Jarmusch nepredbehol, niečo takéto by som natočila aj aj. ha-ha-ha