Svatba za bílé noci (2008)

Taková ta islandská filmová klasika no...středoevropana neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Z pomalu se vlekoucího děje stojí za zmínku snad jen závěrečná svatební scéna, u kreré jsem se upřímně bavil :) Jinak je to ale šedý průměr.

Blood and Oil (2010) (TV film)

„Just another little story in this endless story of greed.“ WOW z mýho pohledu asi jeden z nejupřímnějších filmů o Africe. Bylo vidět, že tvůrci o těhle končinách doopravdy něco vědí a nejednalo se o filmaře natáčející své filmy na zeleném platně, kteří se do cílové destinace vypraví jenom pro pár záběrů. Tohle bylo doopravdický. A mně se to doopravdicky hodně líbilo :) Obzvlášť pak první část, která byla nadupaná dějem. Ve druhé části už sice bylo pár hluchých míst, ale na atraktivitě to filmu zas tak neubralo. Hlavně kvůli některým hodně silným monologům kritizujícím africké poměry, které jako by mi mluvily z duše. Ale už dost, nebudu se tady dál rozplývat, prostě si ten film pusťte (dá se stáhnout přes torrenty) a užijte si trochu jiný filmový drama, než jste zvyklí :)

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Povinost pro všechy cizince, kteří se chystají do Švédska :) No dobře, povinnost asi ne, ale jako pohled na švédskou mentalitu to není vůbec špatný...a obzvlášť pozoruhodný to musí být pro Američany. Jako ve většině seriálů se i ve Welcome to Sweden střídají slabší momenty s lepšíma, ale za originální téma dávám slabší 4* (a v mém hodnocení nehraje vůbec žádnou roli fakt, že se do Švédska zítra na půl roku "stěhuju" :))

Volver (2006)

Moje první, ale jak to vypadá, tak určitě ne poslední zkušenost s Pedro Almodóvarem. Před pár dny jsem se tady rozčiloval nad stupiditou nové Godzilly na což není lepšího léku, než Almodóvarův inteligentní a smyslný Volver :)

Godzilla (2014)

Vizuální efekty prostě nejsou všechno! :-/ a tenhle film kromě nich holt nenabídnul vůbec nic. Neuvěřitelný, že je nějaký studio ochotný investovat 160 milionů dolarů do filmu jehož scénář psalo zřejmě nějaký 5 letý dítě s průměrně rozvinutou fantazií - a ještě neuvěřitelnější je, že se najde dostatek lidí, aby si za ten film zaplatili a tomu studiu tak několikanásobně vrátili jeho investice. Kdyby to aspoň režíroval Roland Emmerich, tak podobnou blbost očekávám a mávnu nad tím rukou, ale tahkle mi nezbývá než konstatovat, že se celkově jedná o jeden z nejhorších amerických blockbusterů, který jsem kdy viděl a absolutně nechápu, proč je v plánu i pokračování...no vlastně chápu - peníze :(

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Rozhodně jeden z nejzajímavějších seriálových počinů za hodně dlouhou dobu. Sice se z vás po pár dílech stanou pěkný pesimisti, ale zase na druhou stranu si troufám říct, že realističtější zobrazení budoucnosti tady už dlouho nebylo - bohužel. V průběhu první a druhé minisérie jsem pořád přemýšlel, jestli je Black Mirror natolik dobrý, abych mu mohl dát 5*. Tohle dilema za mě trochu smutně vyřešil poslední díl 2. série, který je podle mě suverénně nejslabší ze všech, jelikož se v něm vytratila pro předchozí díly natolik typická tajuplnost, temnost a proroctví. Nakonec to teda nebude na plný počet, ale furt se jedná o hodně solidní 4* - takových těch 90% no :)

Interview (2014)

Jak už to tak bývá, čím větší PR, tím větší zklamání. I když ne, zas tak špatný to nebylo - obzvlášť prostřední část filmu. A hlavně přiznejme si to: přece jsme nemohli od Rogena čekat nějaký seriózní dílo - ať už je téma jakkoliv vážný. Zajímavý ale bude sledovat kolik film, i přes svou masivní propagaci, nakonec vydělá peněz. Tím, že nešel do kin si ho totiž většina lidí pouze stáhne (z toho velká část ilegálně) a producenti na něm tak pravděpodobně celkem slušně prodělají. Na druhou stranu reklama, kterou si tímhle snímkem (především v Americe) udělají, je hlavně s výhledem do budoucna k nezaplacení. PS: Zajímalo by mě, jak Rogen přišel s nápadem na film o rádoby přátelství severokorejské vůdce a jedoho bláznivýho Američana. Vsázím svojí neotřesitelnou pověst filmového znalce, že inspirací mu byl Dennis Rodman :)

Láska nebeská (2003)

Jsem si asi musel píchat heroin do očí, když jsem tenkrát dal tomuhle filmu jenom 3* :) Takže teď to teda zvedám na čtyři, s tím, že pátou jsem ochotnej přidat příští Vánoce, až zase budu o něco moudřejší...:) Update 2016: s radostí oznamuju, že jsem zmoudřel (haha) a přidávám tu pátou hvězdu :)

Don Jon (2013)

Nevím no...přišlo mi to celý takový předvídatelný, okoukaný a neoriginální. Prostě chlápek co má rád jenom sám sebe si najde holku, která má ráda taky jenom sama sebe, překvapivě jim to nevyjde a tak si pak ten chlápek najde holku s kterou mu to (alespoň podle posledních pár vteřin) klape. Prostě příběh celkem o ničem a bohužel i ty (alespoň ze začátku) svižný narážky na porno postupem ztrácí svoje kouzlo. A to ani nemluvím o hereckém obsazení...proboha od kdy Gordon-Levitt hraje takovýhle týpky? On má prostě už navždy zůstat ten roztomilej zamilovej kluk z 500 dní se Summer :( A Scarlett Johansson? Ok postavu má hodně dobrou, ale tím to asi končí. Moc nechápu co na ní většina chlapů vidí a docela už jsem pak byl rád, když se v průběhu filmu vytratila. Takže abych to shrnul...tenhle velkej režisérskej a scénáristickej debut Josepha Gordona-Levitta je pro mě poměrně velký zklamání...