Jeremiah

Česko
Sám uprostřed davu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 29.9.2019  10:38

Myslím, že věta kterou použil již jeden uživatel přede mnou, tj. "a co je na kříži, když je celý ze zlata" - vyjadřuje úplně vše. Pokud se chamtivost a nenasytnost spojí s fanatismem a zákeřností, nemůže vzniknout nic jiného než potoky krve a slz. V tomto duchu se bohužel odvíjí celá historie lidstva. Po celou tu dobu pouze obyčejní lidé doufají a věří, že dojde k zmoudření lidstva - mám obavy že NEDOJDE, což je smutné. Snad až na konci před neodvratitelnou apokalypsou si ti nahoře připustí, že se asi někde stala chyba.

• 30.8.2019  16:12
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Pouze krátké vysvětlení mých 3 * . V tomto seriále mě chybí bližší poznání hlavních představitelů z roty E - vše je takové neosobní a pro mě dosti chaotické. Navíc si myslím, že zde chybí to hodně podstatné, co tvoří nedílnou součást nynější Ameriky - černošská populace. Nějak se mi nechce věřit, že by ve druhé světové bojovali pouze běloši a hispánci.

• 30.8.2019  15:13

Chtěl bych toho tolik napsat, ale nevím kde začít. Ten film se snaží nabídnout odpověď na podstatnou otázku smyslu lidského bytí. Ukázat na to, že všude jsou lidé z nichž každý má své sny, touhy a jejich dosažení je reálné, jen si musíš za splnění svých tužeb jít.. Všude jsou lidé více či méně hodní, jen je nesmíme hodnotit podle toho jak vypadají, ale jak se chovají. Tisíc myšlenek mi víří hlavou a mám obavu, že bych je správně neventiloval. Proto napíši pouze jedno - jsem překvapen nízkým hodnocení tohoto filmu, který dle mě není vykalkulovaným útokem na city, ale pouze snahou ukázat, že i odlišné lidé mohou být vzácní. Tomu odpovídá mé hodnocení.

• 21.5.2019  09:39

Je mi líto, že srážím vcelku vysoké hodnocení tohoto filmu, ale prostě nemohu jinak. Již dlouho jsem neviděl tak veřejný výsměch všem původním obyvatelům Evropy. Ani se film nesnaží zastírat, že si budeme muset zvyknout na multi kulti Evropu. Prostě klasická ukázka toho, že pod lampou bývá největší tma :-)) Teď si říkáte, nj. další xenofobní prase - hmm - ale teprve budoucnost ukáže skutečnou pravdu. Z 10% slušných přistěhovalců bohužel příjde 90% náboženstvím zfanatizovaných. Spousty lidí si vůbec neuvědomuje, že se Evropě stává to, co ona udělala Americe - že by její pomsta ? Tu jednu hvězdičku dávám za úsměvné momenty v tomto filmu. A nyní mě klidně suďte a doufejte, že se nedožijete od hlavy k patě zahalených žen, skupin rabujících výrostků a ost. vymožeností záp. světa.

• 12.5.2019  17:11

Ooo - jak dramatické problémy se řešily v období " zlých komunistů " .....

• 5.5.2019  18:36
    Avatar (2009)

... přímo vzorová ukázka toho, jak mamon ovládá veškeré dění na tomto světě .... když to co chce a nedáte to dobrovolně, vezme si to jakýmkoliv způsobem s tím, že důvod si vždy najde ..... smutné, stejně jako jsou smutné vyhlídky celého lidstva ... . Jooo - a zapomeňte na šťastné konce - ty jsou pouze pro naivní a hloupé, hlavně aby zavřely ústa masám ....

• 30.4.2019  22:27
    Shazam! (2019)

Dost jsem přemýšlel, co na takový absurdní paskvil napsat, aby to nevypadalo, že opisuju od Verbala. Bohužel mě nic kalého nenapadlo, takže musím napsat - běžte si dělat prdel z někoho jiného, protože já už jsem na to dost starej a mám málo času, abych ho ztrácel sledováním takových zhovadilostí, jako je tento film.

• 16.4.2019  19:45
    Ironside: Na straně zákona (TV seriál) (2013)

Myslím, že si tento miniseriál nezaslouží tak nízké hodnocení. Má samozřejmě své nedostatky - detektiv na vozíčku ? a ve službách nejdrsnější policie us ?, nebo jeho téměř dokonalá a neomylná intuice ... Přesto ale má i své klady - ukazuje např. jakou hodnotu má lidský život v těchto končinách, pokud nejsi ve vyšší vrstvě obyvatelstva. Prostě pokud nemáš peníze nemáš zde žádnou hodnotu a není tudíž žadnou závažnější chybou, když nepřežiješ ... V porovnání z podobnými seriály, jako např. Kriminálky Las Vegas, New York apod. - není o tolik horší. Proto ode mě silnější 3*.

• 2.4.2019  16:53
    Bosch (TV seriál) (2014)

Výborný seriál, který dle mého názoru reálně ukazuje, jaké poměry panují v USA, v této baště demokracie. Asi jsem již skutečně hodně starý, jelikož si nedokáži představit, že bych v takovýchto poměrech chtěl žít. To je také důvod proč jsem nedal absolutní hodnocení 5*.

• 14.8.2018  10:31

Na zázraky nevěřím - přesto se nám je snaží ( v rámci honby za co nejvyšším ziskem ) média neustále podsouvat. Věř a víra tvá ti pomůže přežít - hmmm. Člověk by rád prožíval to co prožívají hrdinové ( ať ti obyčejní, nebo neobyčejní ), ale věřte tomu, že realita je úplně jinde. 95% lidí prožije nudný a často i zbytečný život, který se odvíjí od každodenní snahy o mírné zlepšení jeho finanční a občas i zdravotní stránky. Že to vůbec nesouvisí s tímto filmem ? Ano nesouvisí .... :-(

• 15.7.2018  09:05

Noo - při posuzování tohoto filmu jsem trochu na rozpacích :_( Nejdříve název filmu, který naznačuje, že zase půjde o nějaký us rodinný cajdák, a ono ne ? Po jeho dokoukání to člověka nutí si myslet, že třebas i ten nejdrsnější lapák může být docela sranda, že ?? Občas nějakej mrtvej grázl, uřezané prstíky, el. šoky a takové další sradničky - důležité je hlavně si potom dobře pokouřit :( A nakonec geniální plán hlavního hrdiny, který se svojí vysokou inteligencí zbaví všech svých nepřátel a ještě si příjde na parádní balík prachů, který si bude užívat s nějakou babou na své soukromé plážičce. Dle mého názoru druhořadý film s druhořadými herci, kteří se vezou na ex-slávě Mela G. Nee - více než dvě * nee.

• 24.5.2018  09:29
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Politika byla, je a vždy bude svinstvo. Každá strana říká svoji část pravdy a zamlčuje, co je pro ni nelichotivé a v čem vědomě lže. Myslím, že o tomto je velká část tohoto seriálu. Jinak po filmařské stránce výborný seriál - tj. kvalitní scénář, dobří herci a skvělá atmosféra. Proč dávám jen 3* ? Protože mám strach, že naše vlast, naše děti a jejich děti jsou mocnými vlečeni do zlých časů, kdy se budeme bát vystrčit nos ze dveří .... Již v současnosti je téměř nemyslitelné jít v noci po městě s vědomím, že se Vám nic nemůže stát. A to mám obavu, že je to pouhý začátek .... Smutné, kam jsme to v té demokracií dopracovali ...

• 13.12.2017  17:26

Určitě zajímavá a podnětná reportáž. Jediné co mě na těchto počinech vadí je, že dopad a efekt je absolutně nulový :( Prostě klasická ukázka pasující na lidové přísloví : říkat si můžeš co chceš, stejně je ti to prd platný, resp. psi štěkají, ale karavana jde dál ... Řeči a poukazy na svinstva, pokud nejsou řešeny, jsou absolutně k ničemu ... smutné ... h o w g

• 15.10.2017  18:17
    Zlaté dno (1942)

Vlasta Burian v hodně nedoceněném filmu, který ukazuje to, co v současné době chybí velké většině soukromých podnikatelů. Lidský přístup k zákazníkovi a především to, že svoji práci musíš milovat a plně se jí odevzdat. Z mého hlediska - pokud na takového prodavače narazím, rád si často koupím i to, co nutně nepotřebuji a odcházím z krámku z dobrým pocitem ... :-)

• 1.5.2017  12:18
    Letecké katastrofy (TV seriál) (2003)

Občas zajímavé příčiny pádů. Proč dávám 2* - tyto údaje jsou důležité pro letecké techniky a jako zdůvodnění pro pozůstalé. Jinak mě to příjde, že i na těchto tragediích se snaží někdo vydělat - joo sledovanost nade vše :(

• 1.5.2017  09:59

Nešťastná láska rozvrátila jeho život - rozbila mu jeho hodnoty a vše v co věřil a ukázala mu, že ona je tou nejsilnější emocí, kterou můžete prožít. Může dát nejvíce, ale na druhé straně může i vše sebrat - tj. jistotu, rovnováhu, sebevědomí - a udělat z člověka ztroskotance. Za tento komentář se omlouvám, ale hodnotím subjektivně a většinou z roviny, na které se právě nacházím. Dnes - na nakloněné rovině ... Kvalitní film - 4 * .

• 19.2.2017  17:59

Nikdy jsem nedokázal poznat, která si to o mě myslela .... Proto jsem ve svém životním příběhu zůstal sám .... Smutná pravda od narození smutného kluka, muže, pána nakonec i dědka .... Někdy mám dojem, že moc přemýšlet je často jen na škodu ... Hezký film - hezký příběh - hezcí protagonisté ... hezké 4 *

• 8.1.2017  20:24

Prožít pravou lásku jednou je velmi vzácné. Prožít ji dvakrát je rovno zázraku. V tomto filmu se to podařilo Johnu Carterovi a já mu velmi závidím. Rád bych i já dostal alespoň tu první šanci, ale někdo se k tomu zřejmě nenarodí. Jako kluk jsem hltal příběh Johna Cartera a následně i jeho syna Carterise, které vyšly jako komiksy v ABC a v hloubi duše tiše záviděl. Ale k filmu - zpracování je na velmi slušné úrovni, sympatičtí hlavní představitelé včetně příběhu. Filmu lze samozřejmě vytknout uměleckou hodnotu, ale tu nelze od zpracování komiksu očekávat. Ode mě slabší 4, ale 4 ! :-))

• 27.12.2016  16:44
    Croodsovi (2013)

Nádherně namíchaný koktejl humoru, akce a emoce, který mi dal to, co v posledních letech marně hledám - smích, uvolnění a novou energii. Proto dávám 5, i když slabších .Mé obvyklé vysvětlení - cítím z toho podprahový vliv "amerického". Jinak jsem se příjemně pobavil.

• 26.12.2015  10:37

Tak tato pohádka mě jaksi minula při její premiéře :)). V porovnání s nynější pohádkovou produkcí mohu říci, že je velmi vydařená a alespoň trochu navazuje na éru kvalitních českých pohádkových příběhů z let předchozích. Herecké obsazení ucházející, hudba příjemná , nervoucí uši a příběh s přihlédnutím , že se jedná o pohádku, velmi kvalitní. Jen jsem jaksi nepobral, proč je princezna přemluvená - že by měla méně příjemný hlas ? Celkově velmi hezká .. proto ode mě slabší 4*.

• 24.7.2015  22:32

Další z komentářů, který jak se zdá nebude ani k filmu, ale k pocitům, které ve mě vyvolal. Při vstupu do kina jsem zaregistroval následující fakt. V celém sále sedělo 36 lidí - 33 holek ve věku 12-15 a 3 postarší pánové / vč. mé osoby /. Děvčata si z filmu určitě odnesla poznatek, že život se musí začít žít okamžitě, že každé zaváhání tě připraví o krásný zážitek, který se již nikdy nevrátí. Z mého pohledu jsem si uvědomil, že na tom asi něco bude. Patřím mezi ty, kteří nikdy nedokázali překročit svůj vlastní stín, kteří vše dělali po důkladném rozmyslu, aby později ničeho nemuseli litovat. Obrovský OMYL !! Žít by se mělo tak, aby člověk měl ve stáří na co vzpomínat ( aniž by se za to musel samozřejmě stydět ), aby nemusel litovat toho co neudělal a dokázal se pousmát nad tím co udělal jako mladý. Hezký film, kterému rád dávám 4 hvězdičky .

• 22.2.2015  21:48

Po delší době jsem zariskoval a shlédl nový český film. Tohoto svého počinu vůbec nelituji, neboť mi byl nabídnut skvěle vydařený filmařský debut plný lidskosti, pochopení a velmi dobrého herectví. Souhlasím s uživatelem Enšpígl, že se zde podařilo zkloubit dětsky čistý pohled na svět v konfrontaci z problematikou dospěláků. Kvalitní herecký výkon Petra Šimčáka byl jen třešničkou na tomto kvalitním dortu, který jsem rád ochutnal, a byl s ním plně spokojen. Ode mě silnější 4*.

• 2.11.2014  21:47
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Když příjdu mezi děti a zeptám se jich - "máte rádi pohádky ? " , většinou řeknou že ANO . Stejně pohlížím i na tento seriál, který po umělecké stránce skutečně za moc nestojí, ale dává mi to, co mě v současnosti nejvíce chybí - POHODU !! Je to prostě taková pohádka pro dospělé, aby zapomněli na každodenní problémy a alespoň na chvíli se přenesli do světa, kde většina problémů je tak malicherná a směšná, že nezbývá nic jiného než se zasmát. Právě za toto jsem tomuto seriálu vděčný - takže ode mě silnější 3* .

• 30.6.2014  09:16

Neurazilo, docela líbilo a možná bych se ani nebránil ... . A teď si můžete myslet co chcete .. :))

• 9.6.2014  20:37
    Clona (TV seriál) (2014)

Pokud bych hodnotil filmařské provedení - dobrý. Pokud budu hodnotit s pohledu reálnosti - pohádka ! Po zkušenostech s prací naší POLICIE vím, že valná většina policistů je u "sboru" pouze z finančních důvodů a problémy ostatních lidí je obtěžují / stejně jako většinu současných státních zaměstnanců a politiků /. Kde jsou ty doby, kdy práce u "četnictva" bylo posláním, stejně tak jako lékaře, učitele a nejnižšího kléru. Proto nechci hodnotit tento seriál a hejno jemu podobných pohádkových fikcí. Protože, co si budeme nalhávat, kolik skutečných viníků je za mřížemi ?

• 8.6.2014  09:23
    Štvanec (2003)

Tento film - film?? Z mého hlediska absolutní propadák, který se snaží navázat na předchozí úspěchy takových filmů jako Rambo, Uprchlík aj , ale zoufale se mu to nedaří. Hlavní hrdinové a dějová linie = nedůvěryhodné až blbé. Pro mě ztráta času ! A proč jedna * ? Snad pouze za to, abych si ospravedlnil to, že jsem to dokoukal.

• 7.5.2014  07:47
    Ona (2013)

V průběhu sledování filmu a ještě dosti dlouhou dobu po jeho ukončení se mé emoce pohybovaly téměř jak na obrovské horské dráze. Chvíli jsem letěl k výšinám, abych byl téměř následně vrhnut do hlubin smutku. Složitost lidské existence je zde ukázána v plné nahotě. Spike Jonze si zde s empatickým divákem pohrává jako kočka s myší. Jakoby chtěl ukázat, že lidský mozek je vlastně v porovnání s dokonalým intuitivním OS pouze nedokonalý bio-stroj mířící k brzkému sebezničení. Povedený scénář filmu s velmi dobře vybranými a hrajícími herci / Amy Adams je čím dál více " k sežrání" / Vás nepustí až do konce titulků ze sedadel. S ohledem na to, kterým filmům jsem dával 4* jsem zde musel dát 5 / i když slabších , a to především z důvodu mírně "nakřáplého" hlasu Scarlett Johansson / .

• 8.4.2014  21:03

Dovolil bych si lehce poopravit příspěvek uživatele EdaS - jedná se o předobraz doby nynější.

• 5.4.2014  20:53
    TýTý 2013 (TV pořad) (2014)

Úroveň naší populární scény je až na pár výjimek přesně taková jako moje hodnocení. No comment more.

• 30.3.2014  17:28
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Přirozené, krásné, pravdivé a upřimné. Tak na mne působí tento seriál. V nynější době můžeme jenom závidět jak blízko k sobě lidé měli, a i když jejich osudy nebyly vždy růžové, přesto se dokázali radovat i z maličkostí. Líbilo se mě, že když šlo do tuhého, dokázali se dát dohromady a jít bojovat za svoji pravdu. V současné době si již tak jistý reakcí lidí nejsem. O hereckých výkonech je vcelku zbytečné diskutovat - perfektní.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19