Příchozí (2016)

Mám rád sci-fi - akční sci-fi. Pravda, akce v tomto filmu chybí a věděl jsem o tom, ale i přesto jsem to zkusil a dostalo mě to. Nějaké mouchy film má, ale myslím, že je zbytečné se v tom nimrat. Jako celek funguje dokonale, režie skvělá, kamera skvělá, hudba skvělá. Vřele doporučuju. Za mě plnohodnotných *****.

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Poslední díl - španělský ptáček, česky, ale dokonale. Japonské hovězí, francouzské okurky, francouzská šalotka, slaninka z iberijského pašíka, italská mortadela - česká jsou možná ta křepelčí vajíčka a možná, že ti smrži jsou z českých luhů a hájů. Může to být výborné, ale když česky, tak z českých surovin. Jako parodie dobrý.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Po dvou dílech jsem čekal, co z toho bude. Pomalu jsem byl vtahován do děje a vyplatilo se vydržet až do "akčního" posledního dílu. Jediné co jsem nepochopil, byla motivace Našeptávače. Možná mi to jen uniklo, ale fakt nevím proč chtěl naše hrdiny zneškodnit. Ale to je jen malá vada na kráse - i přesto dávám za ***** a vřele doporučuju. Je to takové jiné - neokoukané, přitom vizuálně nádherné, emočně vypjaté. Opravdu se to špatně popisuje, je potřeba vzít ovladač do ruky, uvelebit se v křesle a nechat se unášet atmosférou seriálu.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nebudu se zbytečně rozepisovat, mám dojem že tady už vše důležité a zásadní bylo řečeno. Parádní akční jízda od začátku dokonce. Za mě jasných *****.

Dárce (2014)

Nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem to někde viděl. Ale i přes obehrané téma bylo zpracování dobré a proto dávám 3 a 1/2 *.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Četl jsem celou (zatím nedokončenou) ságu G.R.R. Martina a musím říct, že se HBO velmi povedlo vystihnout atmosféru a ducha celé ságy. Z mého pohledu ja to totální bomba a jeden z nejlepších serálů, co jsem kdy viděl. Kdo knihy nečetl, asi mé nekritické nadšení nechápe, ale je to mi to úplně jedno. Dávám 5 *, víc bohužel dát nejde.

Pot a krev (2013)

Prostě mě to nebavilo. Mám rád Wahlberga, mám rád Johnsona, ale tady dávám dvě hvězdy za semtam dobrej fór.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Sci-fi bomba. nemám co dodat - prostě boží. Jen tak dál J. J. Abramsi !!!

Temný rytíř povstal (2012)

Vidím, že v předchozích komentářích již vše bylo řečeno. Výborné, výpravné, prostě OK. Pane Nolane - jen tak dál.