Dredd (2012)

Nesmyslný Hype, který má svoje kouzlo pouze při spomalováku. Jedinej dredd pro mě zůstává Sly.

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Takhle to snad Chris nemůže ukončit...já chci pokračování!

Absolvent (1967)

Prakticky celý film jsem si říkal, jestli to myslej vážně, na to, že to je 50 let starý, je to fakt slušnej úlet...nečekané.

Stážista (2015)

To byl doják! A to v nejlepším slova smyslu!

Spectre (2015)

Je to spíše rozvážnější šachová partie, než hra o život, i když se jedná o zápas Kasparov-Karpov. Rozhodně se nejedná o špatný počin, ovšem při srovnání s dalšími Craig bondovkami silně pokulhávající. Na Casino Royale nejenže nedosahuje, ale ani jej pro vzdálenost nevidí, skyfall je sice trochu blíže, ale ani stoupnutí na špičky nepomůže. Nechat za sebou pouze Quantum of Solace je pro mě málo. Možná by stálo za to zase zkusit vyměnit režiséra, byť v této partii rozhodně není nejslabším článkem. Tak snad příště.Trestuhodně nevyužitá Monica.

Polski film (2012)

"Já si teda myslím, že jsem poměrně známá herečka - no a tak nechápu, proč tady nehraju sebe, ale produkční...mě už to sere, Matonoha do každé druhé scény cpe šampaňský.." Kořeni, toto bylo betelné. Musím vidět znovu, tam je hlášek, že si to všechno nepamatuju. Pro brňáky časem kult, který se bude blížit dědictví..

Labyrint (2015) (seriál)

Zhltnul jsem to za dva večery. Jistě, není to dokonalé, ale v žánru českého seriálu výrazně nadprůměrné. Strachu, drž se svého kopyta - konečně mám pocit, že kromě fotbalu ty poplatku v ČT nelejou do kanálu. Potěšily okolo brněnské lokace. Těším se na nějaké možná pokračování.

Tři bratři (2014)

Díky bohu za Svěráka - pokud vezmu pohádky za posledních 10 let, tak to nemá konkurenci. Těžko srovnávat s dalšími filmy od tohoto rodinného spolku, je to kvůli žánru zcela jiná káva. A naše děti to milují.

Zmizelá (2014)

Hooray, Fincher is back. Po 'tetovačce', kdy jsem byl vyloženě zklamán a poprvé jsem u Fincherova filmu sáhnul po třech hvězdách, můžu opět říct: jo, jsem oslněn. Není to úplně čistých 5, ale má to vše, co chci od Finchera vidět - atmosféru, příběh a v neposlední řadě skvělý herecký výběr(i když celkově už bez toho wow efektu jako u Fincherových prvních filmů). Díky a těším se na další setkání s Fincherem. P.S.: Těm, kterým příjde, že je za každým druhým slovem napsáno Fincher, tak ano, ten pocit je správný..

Úsvit planety opic (2014)

Nesrovnával bych s jedničkou, prakticky se jedná o jiný film, možná i žánr. Já jsem s výsledkem více než spokojen. Příprava na nevyhnutelný střet je správně mrazivá a temná, finále skvělé. Procitnutí Cézara k tomu, že opice jsou taky 'lidi', silné. Moc se těším na třetí finále. A o zpracování není třeba se nějak rozepisovat.