Rodinný film (2015)

Oskara pro všechny psí herce. Zbytek je zbytečnost.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Minulý týden jsem doposlouchal audio knihu. Ta je prostě skvělá. Film Proti knize velké zklamání. Jaksi bez života a nejlepší části tam nejsou. Špatné obsazení.

Sedm statečných (2016)

Kašlu na nějaké genderově vyvážené obsazení, koukám na film. Já jsem příjemně překvapen a apropos, obsazení je fajn, byť někteří ze sedmi mají málo prostoru. Haley je nádherná a umí hrát. So far so good...

Nerve: Hra o život (2016)

Spíše 3,5. Podle mě jde o nevyužitý potenciál, protože téma je moderní a podle mě i u pár bláznů reálné - a to hovořím o hře samotné. Hodnocení prostě nemůže být plné kvůli slabšímu scénáři a pár wtf (hackeři) okamžiků. Emma Roberts cool :)

Zelená zóna (2010)

Bez špetky invence - stejné již mnohokrát viděno, spousta arabů, prachu a střílení. Nevím, kdo film pojmenoval čtvrtý Bourne - to bourneovky uráží. A to mám Matta opravdu rád.

Krotitelé duchů (2016)

Ty jo, co na tomhle stálo takový prachy. Jedna hvězdička za camea původních herců, pár (opravdu myslím dva) povedených vtipů a Hemswortha. Naopak blázna, který obsadil tu uřvanou černošku bych, být producentem ( Ivane?), nechal napospas marshmallowmanovi.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Po dlouhé době za pět, přiznávám, že svět HP mám rád, a také naše děti jsou ve věku, kdy jsou u nás Harry filmy na prvním místě, Za mě lepší než předchozí snímky - temnější, dospělejší. První návštěva Mlokova kufru fenomenální. Mám pocit, že celkově je film technicky na jiné úrovni, než původní filmy. Jediný problém mám zatím s tím, že postavy nejsou lépe představeny, zkrátka ten vztah k nim zatím nefunguje (a ani vlastně nemůže) tak jako u původních postav. Já ale věřím, že další pokračování to plně napraví, ostatně i Snape se stal nejlepší postavou vlastně až osmým filmem. Po delší době se mi také moc líbilo 3D. Těším se na další pokračování.

Anthropoid (2016)

Není to tak dlouho co jsem poslouchal skvělou audio knihu Dva proti říši, takže mám události atentátu ještě v živé paměti. Možná právě proto mě mě toto zpracování nějak nedostalo, za obstojnou považui pouze bitvu v kostele. Zbytek je hrozně rychlý, bez nějakého emočního vztahu. Když si vzpomenu, jak jsem často ještě i po doražení autem na místo chvíli poslouchal, co bude dál, tak tady se prostě napětí nedostavilo. Tři hvězdy za české herce, české reálie a za to že jde o českou minulost. Bohužel, víc dát nemohu.

Dánská dívka (2015)

Musím přiznat, že z počátku jsem trochu zíval, ale jak příběh plynul, čím dál víc jsem se do něj ponořoval. Za zmínku stojí především excelentně zahraná ústřední dvojice, která skvěle nasnímaný, ale přece jen poněkud jednoduchý příběh zvedá na solidní tři hvězdy.