• Krátkometrážní

Kalamita (1980)

Totální úlet Věry Chytilové a Bolka Polívky (ten prostě ani nemusel hrát, hraje sám sebe). I když úlet...nejsou dodnes České dráhy tak trochu úlet?

Brazil (1985)

Gilliame, Gilliame. Co k tobě a k Brazilu říct? Mě to přišla jako kopírka (až moc velká inspirace) Orwellova románu 1984 s prvky pythonovského humoru. Potěšil mě snad jen Robert De Niro jako údržbář. Postava Michaela Palina byla neskutečně odporná.

Město (2010)

Musím říct, že pokud bude Ben Affleck takto pokračovat v režisérské kariéře, má našplánuto opravdu to dotáhnout daleko. Jeho debut byl ohromující a ani u Města tomu není jinak, i když debut je vždy těžké překonat. Je tu zase starý dobrý kámoš Slaine ale také hlavně Jeremy Renner, který má před sebou velkou budoucnost. Kdekdo srovnáva Město s Nelítostným soubojem a já pokud bych měl říct za sebe, Affleck je na tom lépe. Nevím jaký význam v životě má pro Afflecka město Boston, ale i tady se příběh odhrává z chudinských čtvrtí Bostonu. Výborná práce Bene.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Tak tohle mě baví hned od první minuty. Napšlapaná komedie plná toho nejlepšího anglického humoru, která neztrácí tempo a ještě ke konci zrychluje na plné obrátky. Simon Pegg z Nickem Frostem tvoří perfektní dvojici. Cornetto nejvíc! Miluju Anglii.

Sex a Lucía (2001)

Trošku komlikované, zato s dechberoucí kamerou, barvami a nežným sexem.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Robina Williamse nemám extra v lásce, zde mě však mile překvapil jako neortodoxní učitel anglického jazyka na jedné "zvláštní" škole. Jeho snaha a zápal zaujmout a přitom nechat svobodně myslet mladé lidi by mohla sloužit jako pedagogická učebnice. Trochu mě mrzelo chování tehdejších rodičů, ale s tím asi nic nezmůžu. Co mi nejvíc utkvělo v paměti a vzpomenu si na okamžik z filmu i třeba po dvaceti letech? Asi když Robin Williams recituje Shakespeara jako Marlon Brando a John Wayne. A závěr má být takový, jaký byl...vynikající! CARPE DIEM

Nesnesitelná krutost (2003)

Zase něco trošku jiného od bratrů Coenovic, ale i přesto zase úderné. Kritika dnešních manželství je na místě a já můžu pochválit "bílozubého a uměle smějícího se" pravníka Clooneyho i zlatokopku Zeta-Jones. Joe Sípák a jeho sprej neměl chybu.

Maléna (2000)

Bio Ráj jsem si na první pohled hned zamiloval a těšil se i na Melénu. Avšak po shlédnutí na mě dolehlo mírné zklámání. Monica Bellucci je opravdu krásná žena o tom žádná, ale s jejím herectvím už to tak skvělé zase není. Režisér je si toho vědom a v celém filmu toho Maléna moc nenamluví. Pochválit musím záběry na Malénu, vždy spoře oděnou. Radost pohledět. Jen je mi líto, že celý film není takový jako posledních pár minut.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Pro takový úlet nemám pochopení hlavně proto, že film měl být vtipný ale mě vtipný ani v nejmenším nepřišel. Hlava a pata zde úplně chybí.

Pacifik (2010) (seriál)

Hodně kvalitní seriál z ne zrovna častokrát viděného boje v Pacifiku. Možná jsem čekal trochu více bojů (hlavně za světla a né ve tmě) než osobních odboček postav. Bratrstvo neohrožených mi přijde lepší ve všeh ohledech a postavy a jejich příbehy si snad pamatuji dodnes. To se však u Paficiku nestalo. Na každý pád jsem opět o trochu víc vzdělanější ohledně války v Tichomoří.

Časové pásmo bylo změněno