• Krátkometrážní

Ti druzí (2001)

Konečně film, kde bych mohl pro mě topornou Nicol Kidman pochválit. Ano, svou roli zvládla brilantě. Atmosféra filmu je samozřejmě úžasná, leč mě po skončení napadlo, že pointu už jsem jednou zažil. I přesto to byl nevšední zažitek, ze kterého se mi nejednou naježily všechny chlupy na těle.

Potomci lidí (2006)

Hodně drsná představa o blízké budoucnosti. Aby lidstvo nerodilo děti, to je silné kafe.

Příběh z Bronxu (1993)

Hmm, to že De Niro je můj nejoblíbenější herec vím, ale ýe dokáže zrežírovat i hodně kvalitní film z vůbec z mafiánského prostředí bych nečekal. Jeho cit pro výběr hudby také cením. Lorenzo versus Sonny. Souboj dvou odlišných charakterů, ve kterém má každý co říct.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Strhující drama s krásnou a sexy Elizabeth Taylor a snad ještě s charizmatičtšjším Paulem Newmanem. Ono už to tak bývá, že ty nejlepší rodiny mají své velké, ne-li obří mouchy. Ovšem vystát jsem nemohl Gooperovu manželku Mae, která by zasloužila jen pytel na hlavu. Scéna ve sklepě, kdy spolu Newman a Ives konečně rozmlouvají jako otec ze synem, byla ta nejlepší. A ten romantičtější závěr mě také dostal.

Nebe nad Berlínem (1987)

Poetistický příběh z Berlína o andělech a obyčejných lidech. Peter Falk neměl chybu, on se té postavy Colomba snad nikdy nezbaví. Hodně těžký snímek, kterému jsem nějak nepřišel na chuť.

V jako Vendeta (2005)

Jak mohla dapadnout Anglie jsem už četl a viděl v 1984, stejné je to i tady. Snaha moudrého V zničit totalitní režim pomocí plánu a tváře anglické legendy jménem Guy Fawkes. Hlas a moudra Huga Weavinga aka V si budu pamatovat snad nejvíce. Film také poukazaje na nějaké nešváry dnešní doby (biskup a holčička). Vskutku podařený kousek.

Životy těch druhých (2006)

Hodně drsný snímek o praktikách statní bezpečnosti v NDR. Nabízí se srovnání s Kachyňovým Uchem. Co říct? Snad jen, že se z tohoto lidstvo poučí.

Svědek obžaloby (1957)

Opravdický majstrštyk Billyho Wildera. Charles Laughton jako nejlepší britský advokát přímo exceluje, jeho smysl pro každý detail, odhodlání a láska k brandy a doutníkům byly nezapomenutelné. Psát o čem film je nemá moc smysl, protože by tady byl jeden spoiler za druhým. Raději se na to podívejte. Spolu s Dvanácti rozhněvanými muži jedno z nejlepších soudních dramat.

Vrah mezi námi (1931)

Hodně starý noir, který na mě působí strašně utahaně. Co si budu pamatovat z tohoto filmu, je určitě pískot Petera Lorreho z Peera Gynta.