• Krátkometrážní

Habermannův mlýn (2010)

Velké překvapení, Hodně palčivé téma si režisér Herz zvolil a popasoval se s tím nadmíru dobře, Fakt bych nečekal, že někdy budu ve filmu o druhé světové fandit Němcům. Po násilném vystěhování Němců po válce ze Sudet nebyl nikdo kdo bych jejich pracovité ruce nahradil. Ve filmu se objevily typicky chrakterové rysy Čechů. Karel Rode je Pan Herec, o tom není žadný pochyb. Co mi vadilo bylo, že film je koprodukční a a dabing německýh herců mi moc neseděl.

Killer (1989)

Totální akční úlet pro který nemám pochopení. Hudba fakt odporná, tak jako klišé story a prkenné výkony herců s výjimkou Yun-Fat Chow.

Adamova jablka (2005)

Zase projednou severský zajímavý film. Adam prostě nemá chybu, ty jeho gesta a skoro nulová mimika, ďábel sám. Nejvíc jsem nemohl u scény, když ten arab střílel po ptácích na stromě a sestřelil i kocoura.

Svět podle Prota (2001)

Naprostá genialita a koncert Kevina Spaceyho neberou konce. Tohle se prostě musí vidět, ale jen na Protovi a jeho černých brýlích celý film určitě nestojí. Jedním slovem. Nádhera.

Hvězdný prach (2007)

Velké překvapení se mi dostalo, když jsem shlédl Hvězdný prach. Krásná pohádka, která mi v mnoha směrech připoměla Pána prstenů. Nejvíc mě bavil kapitán "buzík" Shakespeare aka Robert de Niro a také vzájemné se zabíjení bratrů. Příjemné.

Mariňák (2005)

Sam Mendes po Americké kráse natočil další skvělý kousek. Jake Gyllenhaal jako odstřelovač Swofford od Mariňáků za operace Pouštní bouře, to bych opravdu nečekal. Moc se mi líbilo jak režisér poukazuje na problémy vojáků i když zrovna nebojují (co dělá přítelkyně či manželka doma, zatímco já jsem tady?). A co až válka skončí? Co se mnou pak bude? Na tyto témata odpovídá nejlépe Jamie Foxx aka seržant Sykes, že doma může mít krásné auto uvnitř ve dřevě s klimatizací, mít u sebe manželku a spát s ní, ale za nic by to nevyměnil, protože je Mariňák a tuhle práci miluje. K úplnému vyvrcholení patří příjezd domů a bývalý Mariňák v autobuse jenž gratuluje všem okolo a ten jeho pocit že sám tohle zažil a už nikdy ho zažít nemůže. A na konci hudba Kanyeho Westa Jesus walks je už tím posledním.

Nesmiřitelní (1992)

Hodně jiný western než bych od Clinta Eastwooda čekal. Více než na přestřelky klade důraz na atmosféru a jednotlivé postavy, nejvíc té své. Je fajn vidět, že ne každý se trefí.

Street Kings (2008)

Vykradený masterpiece L.A Přísně tajné.

Na západní frontě klid (1930)

Velice dobré zpracování nejslavnějšího románu E. M. Remarquea. I přes staří filmu, jsou bitevní scény zpracovány poměrně dobře. O čem film je, to snad ani nemusím psát, každý ať si přečte knihu nebo shlédne tento film.