Akta X (1993) (seriál)

Předem oznamuji že seriál hodnotím pouze s Duchovnym,s následujícími díly mám kvůli odchodu hlavního hrdiny nějaký náboženský problém.Už kvalitní začátek graduje s kvalitním rozvětvením a přidáním dalších mých oblíbených postav (Skinner,kuřák) a až na pár dílů (viz na diskotéce s tím znetvořeným chudákem) byla atmosféra opravdu silná a královsky jsem se bavil.Vynikající bylo kromě alienské tématiky i různá spiknutí a zatajování pravd.Až na pár chybek a bylo jich fakt jen pár naprostá mysteriózní extáze.High five for five stars!:)

Krajní meze (1995) (seriál)

Za naprosto mrazící znělkou v Českém znění se kvalita lišila opravdu díl od dílu.U některých jsem horlivě přikyvoval epilogu,u druhých jsem nesmírně trpěl.Je to asi tak v poměru 1:2 ,přesto za geniální díly u které mě opravdu nutily k přemýšlení nemohu pod 4*.Kdzbz se tvůrci vyvarovali dílům z vesmíru a zabývali se mentální stránkou člověka bylo by to jasných 5 i dnes(2014).

Million Dollar Baby (2004)

Bravo.Opravdu hutný film z boxerského prostředí který je ale hlavně o vztazích.Sláva herci i režisérovi zároveň.Nádherně zobrazuje parazitní chování chamtivé rodiny a přerod z trenéra za životního partnera. Bravůrně zahrané role mě doslova dostaly do filmu a opravdu jsem uvažoval co v určitých situacích udělám - pardon - udělal bych.Pro mne spolu s "Pro pár dolarů navíc" nejmilejší film s panem Eastwoodem.Must see + Jasných 5

Gran Torino (2008)

Clint je pro mne pán herec už od dob "Pro pár dolarů navíc" Vím že umí hrát a viděl jsem že i v tomto snímku hrál dobře.Film byl strávitelný a pohodový.Bohužel už od začátku člověk pochopí že nemá rád tu Asijskou rodinu od vedle,ale bude ji mít rád.Člověk brzy pochopí že ti Asiati nejsou vítáni i u členů gangů a že nakonec Clint bude s nimi a to je právě to co mi vadí.Je to další snímek o tom že hrdina nemá někoho rád,nakonec ale začne,pomůže jim a ideálně na konec pro dramatičnost umře.Milion dollar baby mne chytlo více.Buď mi toho hodně uniklo nebo nevím ale snad poprvé nesouhlasím až tak s daným hodnocením (dnes 90%)pro mne za dobrý

Hvězdné války podle Turka (1982)

Film dokonale dělí uživatele CSFD na dva tábory a sice na ty s nadsázkou a na ty racionálně uvažující.A jelikož oba tábory mají pravdu v tom svém tento film by neměl mít hodnocení a měl by být shlédnut před registrací na CSFD.Film je totiž špatný a to tak že opravdu nic horšího být nemůže.Turci bez jakýchkoliv ostychů kradou mimo nápadu hudbu a dokonce i celé scény jak by se nechumelilo.Postavy jsou strašné a nesympatické,příběh nula,kostýmy na facku a krom ukradených scén jsou efekty naprosto odbyté,nelogické a zbytečné.Turci si vystačili se střelným prachem a trampolínou.Ano Turci opravdu film zamýšleli vážně jako Sci-Fi / Dobrodružný / Akční viz popisek pod názvem ale jedná se o komedii.O komedii na cokoliv co lze na filmu hodnotit.Hlásím se ke skupině s nadsázkou a opravdu jsem se u žádného filmu nenasmál tak jako u špatných scén,přepínání mezi hvězdnými válkami,v naprosto blbou chvíli puštěné melodii z Indiana Jonese a hlavně tréninku obou hrdinů,souboji s nepřáteli v kostýmech jak cukrové vaty.Jak zde píše každý druhý vidět a zemřít,protože buď se budete válet v křečích nebo konečně uvidíte "opravdu špatný film".I když to tvůrci nezamýšleli dávám této parodii plných pět

Devil (2001)

Z komentářů jsem pochopil že tento snímek není horor,pochopil jsem že jde o drama s hororovýmy prvky takže jsem nebyl překvapen.Film je točen pro mne v zajímavé době na zajímavém místě a má solidní spád.Jedinou výtku mám "Santimu",buď tam totiž neměl být vůbec a nebo se měl prosadit.Celkem mě zklamal i na konci kdy jsem netrpělivě čekal na řádnou pomstu pro toho hnusného zlatokopa...Ale jinak mne film rozhodně neurazil a dobře jsem se bavil takže za 4*

Simpsonovi (1989) (seriál)

Asi zbytečně k seriálu cokoliv psát,snad jen že v době když jsem nemohl psát komentáře jsem u Simpsonových měl pět hvězd,posledních pár sérií to kazí,někdy jsou díly už i nudné.Když jsem se rozhodl udělat si maratón tak jsem krásně viděl jak se mění směr.1-5 série byla převážně zaměřená na rodinné problémy a denní situace,od páté do 20 šlo vloženě o dobré gagy a vtípky i když témata byly aspoň naznačeny i když ne už až tak rodinné.Od 21 první série se pro mne nějak sranda vytrácí a nápady postrádám.Je to jako sledovat pokaždé 20 minut jen ze setrvačnosti a nostalgie...Snad si za pár let nedám facku,ale myslím že v nejlepším se má skončit.Je mi líto ale dnes už za 4* a to jen za prvních 20SE. Kdyby šly hodnotit jednotlivé díly,tak bych vyzdvihl Houmerovu otravu fugou,aférku s Mindy,Lízin esej,Vánoce(pilot) - nechtějte po mne přesné názvy,určitě milovníci ví které díly myslím:)

Světová válka Z (2013)

Tak trošku odlišný snímek o živých mrtvých s Bradem P.Rozdíl od ostatních filmů se zombie je že Brad nemá jediný cíl a to utéct z nakaženého města,ale musí najít způsob jak zachránit před nakažením zbytek světa.Film je celkem pěkně udělaný i když často předvídatelný - už jen díky nenapadenému vojákovi kterého si zombie nevšímali jsem víc než tušil kde bude zakopaný pes.Každopádně jsem se u snímku nenudil ale extra zase nenadchnul.Pro mne lepší průměr - 65%

Vymítač ďábla (1973)

Nemám rád horory ale Exorcista mě opravdu zvedl z křesla,je to důkaz že není horor měřen podle litrů krve,i když scéna s krucifixem byla dost nepříjemná.Film má hodně tíživou náboženskou atmosféru,triky opravdu kultovní a herci velmi kvalitní.Prostě must see 5* a to nefandím hororům...

Kung-fu mela (2004)

Nečekal jsem to ale film mne rozhodně pobavil.Né tak ani těmi efekty,ale ty postavy byly fakt.Pan a paní domácí,Zvíře a ten zženštilý bojovník byli super.Ty gagy jak chow zdrhá paní domácí, nebo jak ho kousnou ti hadi neměly chybu.A vzhled mistra Zvíře mě fakt dostal jak tam seděl na tom WC.Doporučuji na večer po těžkém dni,rozhodně film neurazí