Akta X (1993) (seriál)

Předem oznamuji že seriál hodnotím pouze s Duchovnym,s následujícími díly mám kvůli odchodu hlavního hrdiny nějaký náboženský problém.Už kvalitní začátek graduje s kvalitním rozvětvením a přidáním dalších mých oblíbených postav (Skinner,kuřák) a až na pár dílů (viz na diskotéce s tím znetvořeným chudákem) byla atmosféra opravdu silná a královsky jsem se bavil.Vynikající bylo kromě alienské tématiky i různá spiknutí a zatajování pravd.Až na pár chybek a bylo jich fakt jen pár naprostá mysteriózní extáze.High five for five stars!:)

Ukradené Vánoce (1993)

Další Burtonova pecka.Tohle nemůže nikoho urazit navíc úvodní znělka je pecka.5*

Batman se vrací (1992)

Více se mi líbil první film s Nicholsonem,ale ten DeVito alias tučňák byl taky nebyl špatný.Maličko se nakláním k prvnímu íle ale druhý taky rozhodně neurazil.

Vetřelec ³ (1992)

Klasika,každý viděl všichni ví.

Mlčení jehňátek (1991)

Perfektní thriller který je třeba vidět vícekrát,aby člověk pochytil poctivě všechny rozhovory s "Panem psychiatrem" Lecterem a různé narážky a detaily (viz časopis "Bon appetit").Ačkoliv skuteční kanibalové se vyznačují podprůměrnou inteligencí a psychickými poruchami,zde je Antony Hopkins v roli velmi inteligentního sarkastického vraha,libujícího si v pojídání lidských těl a psychyckém deptání lidí.Athony se za své podání rozhodně nemusí stydět a jeho maniakální výrazy jsou více než přesvědčivé.I když film pojednává o dopadení Buffalo Billa,jasně děj řídí Hannibal Lecter.Shrnuto a podtrženo - geniální dialogy,extrémně sarkastický Hopkins,sexy novicka Fostrová která se snaží Hopkinse ustát,úchylný transexuální vrah Levine se svým krémem v košíku,takže mi nezbývá než si zazpívat Godbye horses a udělit "všech pět".je to jeden z mých Top tep

Predátor 2 (1990)

Změnu Arnieho v Dannyho Glovera beru jako vcelku logický krok.Přece jen je malá šance že by se opět ti dva střetli,navíc by hned všichni v okolí hrdiny hned věděli o co jde.Ve městě je ještě tíživější situace.Predátor se má kde schovat,je zde mnoho civilistů a policista není na tom jako člen komanda.A proto ač už tu je predátor po druhé,jedná se pořád o skvělou zábavu s velmi luxusní finální honičkou a soubojem.Nechci se rouhat a tvrdit zda je lepší jednička nebo tento počin a tak tiše ohodnotím všemi pěti....

Batman (1989)

Asi nejlepší film s netopýřím mužem.Burton a skvělí herci udělali své.Pustil jsem si film z nostalgie a i po letech jsem se bavil.

Krotitelé duchů II (1989)

Málo se to podaří,když je pokračováni lepší než originál.Zde je to ale výjimka potvrzující pravidlo.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Pro mě asi nejslabší z jinak ohromně úspěšného tria Duck Tales,Gumídci a RR.Na kačery a Gumídky to nemá ale stále si vzpomínám jak jsem netrpělivě každou neděli čekal na tyhle Disneyovky.5*