Simpsonovi (1989) (seriál)

Asi zbytečně k seriálu cokoliv psát,snad jen že v době když jsem nemohl psát komentáře jsem u Simpsonových měl pět hvězd,posledních pár sérií to kazí,někdy jsou díly už i nudné.Když jsem se rozhodl udělat si maratón tak jsem krásně viděl jak se mění směr.1-5 série byla převážně zaměřená na rodinné problémy a denní situace,od páté do 20 šlo vloženě o dobré gagy a vtípky i když témata byly aspoň naznačeny i když ne už až tak rodinné.Od 21 první série se pro mne nějak sranda vytrácí a nápady postrádám.Je to jako sledovat pokaždé 20 minut jen ze setrvačnosti a nostalgie...Snad si za pár let nedám facku,ale myslím že v nejlepším se má skončit.Je mi líto ale dnes už za 4* a to jen za prvních 20SE. Kdyby šly hodnotit jednotlivé díly,tak bych vyzdvihl Houmerovu otravu fugou,aférku s Mindy,Lízin esej,Vánoce(pilot) - nechtějte po mne přesné názvy,určitě milovníci ví které díly myslím:)

Válka Roseových (1989)

Je čas pochcat rybu aneb dejte na DeVita a nerozvádějte se.Klasika s vynikajícím nápadem jak dalece se může vyhrotit hádka o majetek.Má to být komedie,ale když se člověk zamyslí nad tím nervovým vypětím co by člověk prožíval jde z toho mráz po zádech.Jednoznačně nejlepší varování proti svatbě.Pěkné dílko které neurazí ani po letech a několikerém shlídnutí.Douglas s Turnerovou zahráli naprosto špičkové herecké výkony,jejich nálady a emoce jdou rozhodně cítit.Must see klasika,hodnocení jasné...

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Subjektivně nejlepší seriál... Seriál, který jsem viděl doslova 50x+ každý díl, seriál který  mám už od doby Nokie N95 v mobilu (tehdy pouze audio), seriál který mám v tabletu na Wellness, seriál který bych si i přesto vybral, kdybych si měl vybrat jediný, který můžu sledovat… Subjektivně je to nejlepší pohodovka, kterou si pustím, když mně chytne rapl nebo splín… Hodnotit jednotlivé série nemá smysl, ztotožňuji se s ostatními uživateli ČSFD, 1-6 série majstrštik, nenacházím výtku… V 7. sérii dokázali ze zlata udělat platinu. První tři díly sedmé série jsou víc než perfektní, nahlodanému diváku dali solidní masáž… V "pekelně ostrém výletu" je naprosto geniální scénář , vynikající hudba. V "Nachystejte květináče" Je Rimmer konečně frajer a v Díle "Uroboros" to vysvětlení jak se zrodil Lister… Wow… A ta hudba… Osmá série je slabší, pokoušeli se o restart Celé lodi, ale nikdo to nechtěl, pořád to byla ale porce zábavy. Devátou moc nemusím, jako zbytek členů. Byla to sranda, byli tam oblíbenci, ale je to je všechno… Už jsem si myslel, že není možné na kvalitu navázat, ale vyšla 10 série, která úplně ignoruje dvě předchozí a bylo to jako balzám na duši, perfektní červený trpaslík v plné síle a kvalita se držela i po další dvě série. A potom vyšla 13x01 - země zaslíbená, tím mi urvali dekel. K perfektnímu humoru dodali napětí a emoce, po 35 letech seriálu mi dokázali, že to umí, ještě lépe, a modlím se za další sérii! Nachystejte květináče

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Osobně pro mne lepší jak první sušší díl.Konečně je tam nějaká ta potvora a člověk alespoň trošku bojí.Jinak opět slabota. Pořád málo vytěženo z démonů.Příběh navazuje na první díl,a alespoň tu bylo větší kadence strašidelných situací.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Tak nějak mi nesedělo to prostředí,za to ale to byl Dundee a bylo tam více frků.Celkem jsem nasmál jak si Hogan zvyká na Velkoměsto,bidet,Heroin a transky.Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi.No tři a půl prostě:)

Hellraiser (1987)

Celkově slabota.Pár let jsem si říkal co že na tom Pinheadovi je.Možná je to odstupem času,ale přišlo mi to jako nebetyčná slátanina.Pinhead a vlastně to hlavní přijde až na konec a ještě na dvě minuty.Škoda že démoni nedostali víc prostoru,zpracování bylo na dobu velmi dobré.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Nejlepší kreslená klasika mých dětských let,i po letech se mi líbí ta orchestriální hudba.Člověk si ani nevšimne že to bylo ozvučené až tak nádhernou orchestriální hudbou,která k tomu patřila.Navíc znělka s Čokem:DD

Predátor (1987)

Naprostá klasika,Podle mne po T2 nejlepší Arnieho film.Plejáda dalších dobrých herců,podoba predátora a jeho vybavení a hlavně nonstop akce kdy jsem trnul víc jak u kteréhokoliv hororu dělá z tohoto snímku nadčasovou bombu.Už deset let si přeju bystu v životní velikosti toho lovce.Jasný 5* snímek,.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

O´neill už zůstane na vždy Bunda,Seriál ho dokonale za ty léta tak navrtal do role že mi v nějakém akčním filmu nepřipadal věrohodný.Pro mně geniální seriál postavený na sarkastických hláškách kterým se člověk fakt zasmál.Pro mne jeden z nejlepších sitcomů té doby.Tolik smůly,neštěstí a tak trapné sousedy jako mají Bundovi nikdo snad nemá...

Krokodýl Dundee (1986)

Ve své době příjemná komedie,Hogan hrál Australského domorodce celkem přesvědčivě.Prostředí pěkné a v té době nic lepšího snad moc v komerčních TV nebylo.Po letech to není ono ale nějak ve mě je ten nostalgický zážitek proto 4.