Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Gal se pustila do svého Mission Impossiblu, bohužel pro Netflix. Špatné to není, ale vše kromě jednoho momentu (jak už to u těchto akčních filmů bývá) je klasicky předvídatelné, nic speciálního to nenabízí, spousta klišé, efekty ve sněžných oblastech špatné (nevím proč to všichni furt zkoušejí) a postavy mi byly vcelku ukradené. Ale zas tak jsem se nenudil, Gal je fajn, koukatelné to je. Horší 3 hvězdy zatím.

Nic ve zlým (2023)

Musím přiznat, že jsem to čekal sympatičtější a vtipnější. Vlastně všechny dobré scény už byly v traileru, takže mě nic nepřekvapilo. Průměrná jednohubka, která moc neoslní, ale ani neurazí.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Pokračování, které zvyšuje už takhle top laťku z předešlého dílu. Absolutní masakr, co tvůrci dokáží vymyslet. Animace pokročila ještě více, originálnost v každém propracovaném framu, neustálá originální a zábavná akce, super odkazy a camea a ten konec, už aby byl poslední díl! Jeden z pár perfektních filmů.

Oppenheimer (2023)

Hype filmu jsem otestoval a mohu říct, že byl zasloužený a Nolan mě stále ještě nikdy nezklamal. Na plátně se střídá jedna známá tvář za druhou, i pouze pro malé role. Ludwig Göransson s famózním doprovodem po celou dobu a výborný střih dodávají filmu šmrnc. I když se film zabývá více politikou, se kterou jsem nebyl obeznámen, tak mě to bavilo poslouchat a nijak jsem se v tom neztrácel. Líbilo se mi také, že vedlejší role byly vyvážené a každý tu měl svoji chvilku se kterou vynikl. Nolan je prostě jeden z nejlepších.

Únos letadla (2023) (seriál)

Velmi solidní drama, které graduje s každým dílem. Na každý díl jsem se těšil, dobré výkony a dobrá promyšlenost na obou stranách. Jediný, co mi chybělo na konci, bylo dořešení různých dílků (co se s každým stalo). Jinak příjemná novinka, která stojí za zhlédnutí.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Jsem si jistej, že kdyby Zaklínače dělalo od začátku HBO, tak by byla kvalita alespoň o 2 úrovně výše. Jakožto velký fanoušek 1. série a oukej 2. série, už mě to zde taky pomalu přestává bavit jak si mění příběh a scénář furt hrozně zaostává. Sice je tu mnohem více věcí z knížek než v minulé sezoně (tam nebylo téměř nic), ale stylem jakým je to odvyprávěno, je občas už na nervy drásající. Pár jednotlivých scén je dobrých, ale většina kolísá a musím přiznat, že buď otravná nebo zbytečná. Co zde např. udělali s Marigoldem v jedný části je snad trestuhodné, Radovid tragickej ve všem, celkově ten casting v těch vedlejších rolích je špatnej (kromě Dijkstry) a Rience hrozně nevyužitej a antiklimatickej. Kontinent mi přijde velkej asi jako Středočeskej kraj, jak se všichni rychle přesouvají. Chudák Henry se musel celou dobu tvářit, že mu ty předělávky v příběhu nevadí, ale vevnitř určitě pomalu umíral. Na tu jeho choreografii akčních scén je ale radost pohledět. Tito tvůrci si ho nezaslouží a je dobře, že od tohoto radši odešel. V příští sezonu už vůbec nevěřím, že bude dobrá, i kdyby byl Liam skvělej, ale kouknu stejně, asi jenom ze zvědavosti už. Dal bych 2 hvězdy, ale pro Henryho dám tu třetí. Není tu žádný díl, který by extra vynikal (bitva o Thanedd kdybych měl vybrat), jenom pouze pár jednotlivých scén, které se povedly. Půjdu si přečíst znovu knihy na zlepšení nálady.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Další klasický průměr. Bohužel se hype zdaleka nenaplnil, že se zde Marvel zase dostane zpátky do hry. Pro mě seriál prakticky ničím nevyniká, téměř celou dobu se to táhne a poslední díl neskutečně uspěchanej, jak kdyby zjistili, že jim místo 2,3 dílů zbývá pouze 1. Něco bylo fajn, ale spíše se to furt táhlo bahnem průměru a bylo zde hodně nelogických věcí (hlavně při přepadení na silnici a v posledním díle). U jedný osobnosti jsem zvědavej, kde ji uvidíme dále, jestli vůbec. Jinak si myslím, že se jedná o zbytečný seriál a tímto si to Marvel akorát komplikuje do budoucna.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Hodně dlouhé akce, občas i takové průměrné, ale má to šťávu a společně s dobrou atmosférou/prostředím a parádní hudbou vás to vtáhne a jen tak nepustí. Příběh byl dobře poskládanej a zajímavej k jednotlivým akčním scénám (i když řekli slovo Entita asi 100x abyste to náhodou nezapomněli). Hayley Atwell zde padla skvěle a moc se mi její výkon líbil. Jsem si jistý, že kvalita u další části nespadne a zůstane minimálně jako u tohoto dílu. Je to nejspíše na pomezí 4,5 hvězd, ale zde dávám plnou palbu, protože takovéto filmy s tímto odhodláním nejsou.

Daredevil (2003)

Naprosto tragickej a otřesnej film snad ve všem, jediná světlá stránka byl Jon Favreau a trochu Colin.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Nový Transformers bohužel ničím nepřekvapí. Jedná se o průměrný film se 100x viděnou zápletkou. Akce je dost, není sice nějaká extra, ale postačí. Také mi zde chyběla více intenzivní hudba, která by měla větší dopad např. při akci. Hlavní postava Noah nezáživný, ostatní také nic moc, jedinej Optimus a Bee furt stejně dobří. Transformers už prostě nemají asi čím překvapit. Chce to zkusit něco nového a ne furt do toho dávat 3 lidi a chránit je, ale vidět třeba film jenom o Cybertronu.

Časové pásmo bylo změněno