Konzultant (2013)

Ať se Ridley Scott zase vrátí k historickým nebo sci-fi filmům, protože tohle mu opravdu nesvědčí. Doteď pořádně nevím, o co tam šlo, proč a kdo byl kdo. Předlouhé konverzace v první polovině byly tak nudné, že už sem se koukal, kdy film bude končit. Jestli to bylo o tom, že tři nagelovaní a bíle se oblékající chlápkové dělali obchod a ten jim nevyšel, tak to film mohl mít klidně hoďku a ne takhle přetáhnutou dobu. Neznamená, že když nemáte epické bitvy, takže místo toho najmete samé hvězdy a máte dobrý film, to teda ne. Nejdřív to chce nějakou logiku.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Spojení budoucnosti a minulosti je prostě epický. Bryan Singer to zvládl na výbornou. Skvělá režie, střih, k tomu skvostný soundtrack, občas nějaký ten vtípek a parádní akce. Zasloužený plný počet za mě.

Pompeje (2014)

Tři hvězdičky - za to 35 minutové ničení všeho, co bylo použito ve filmu. Efekty byly solidní, ale jinak klasický Anderson.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tohle se bratrům Russových vážne povedlo, většinou pokračování bývají horší, ale zde je nový díl mnohem lepší. Mnoho akčních scén a opravdu skvěle provedených, výborná režie, velmi slušná hudba, opět povedené vtípky, konečně větší využití Furyho a délka přes 2h se vůbec nezdá. Jenom co mi prostě vadí, je to, proč se tam prostě nemohou vyskytovat i ostatní hrdinové. Chápu, že ty filmy jsou zaměřeny jednotlivě, ale v každém filmu jde o konec světa nebo o převzetí moci nad celym světem a každý to řeší sám, přitom kdyby se tam ostatní objevili, dávalo by to filmům ještě mnohem větší šťávu...

Frajeři ve Vegas (2013)

Tak kouká se na to dobře, taková příjemná oddychovka, pár vtipných scének tam taky samozřejmé bylo, ale to je asi tak všechno. Už od začátku víte, jak to dopadne a to nezachrání ani takovýhle legendy...

Kapitán Phillips (2013)

Strhující drama podle skutečné události s excelentním Tomem Hanksem. Po celých 134 minut se nenudíte a ke konci se vám zatají dech s bojem o život v doprovodu se skvělou hudbou.

Plán útěku (2013)

Skvěle vymyšlené a dobře provedené. Já mám prostě slabost pro filmy, kde se utíká z vězení a ještě k tomu tam hraje Stallone se Schwarzíkem. Ten konec teda mohli promyslet o mnoho lépe, protože to spíše připomíná Expendables, ale co... Lepší 4 hvězdy.

Gravitace (2013)

Nepochopím, jak někdo může natočit něco tak úchvatného, jako je Gravitace. Škoda jen, že sem to neviděl ve 3D, to musí být ještě o mnoho větší zážitek. Samozřejmě musím vyzdvihnout výkon Sandry, která to zvládla neskutečně a i George byl skvělý. K tomu všemu výborná kamera v doprovodu s epickým soundtrackem. Nemůžu dát nic jiného, než plný počet.

Lásky čas (2013)

Parádní romantická komedie! A to jako chlap na romantiku samozřejmě moc nejsem, ale tohle bylo skvělý. Mělo to všechno, humor, emoce, romantiku, drama, výborný herce a co já vim....Rozhodně doporučuju ;). Těším se na další film od Richarda.

Riddick (2013)

Nezklame, ani nenadchne. Twohymu se asi zastískalo a tak narychlo natočil průměrný film s mega porcí speciálních efektů. Příběh mi přijde, že se trochu opakuje, ale naštěstí to zachraňuje Vin. Kdyby to David promyslel o něco víc, myslim, že by se nikdo nezlobil. Lepší tři hvězdy.