Blbý a blbější (1994)

Komedie bratří Farrelly já mám prostě rád (možná bych se za to měl stydět). Škoda toho rozjezdu, ale konec stojí za to. 70%

Smrt a dívka (1994)

Zde nejde o one man show, ale o two man and one woman show. Opravdový herecký koncert s výrazným zážitkem.

BrainStorm (2008) (TV film)

Několik let si stěžujeme na nedostatek kvalitních českých filmů v kinech. Jenže se stačí podívat někdy i do televize a můžeme být překvapeni. Skvěle napsaný, zrežirovaný a sehraný film.

Bratři Bluesovi (1980)

Blues nemám v oblibě, hudební filmy nevyhledávám a od toho se i odvíjel i celý pocit z filmu. Bohužel k tomu přispělo i mnoho hluhých míst (nejspíš to měli být vtipné situace).

Barbar Conan (1982)

Podařené momenty se tu střídají s těmi méně, které ještě umocňují prkenost A. Schwarzeneggera a jeho spolubojovníků. I přesto jde o velmi zdařilou fantasy se skvělou hudbou. 70%

Čistá práce (2008)

Co začala jako podívaná ve stylu Dannyho parťáků a Sbal prachy a vypadni, se nakonec změnilo v napínavý thriller. A právě ten přerod mě ve filmu nadchl nejvíc.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ikdyž někdo má klasiku nakoukanou i pozpátku, nedělá to z něho hned vynikajícího režiséra. Těch pár odkazů příznivce potěší, ale ten zbytek už ne. Je pravda, že je to o dost lepší než jednička, ale ti kluci začátku vůbec režisérsky nezvládají. Škoda, že je film prošpikovaný klišovitými postavami.

Policejní akademie (1984)

Jako dítě jsem to viděl v jednom týdnu desetkrát. Teď s odstupem času zjišťuji, že jednotlivé scény a gagy neztratili nic ze své síly. Bohužel jde ale jen o slepenec takových scének, který drží pohromadě chatrný příběh. Přesto tu jednu hvězdu navíc dávám z nostalgie a díky těm charismatickým hercům.

Predátor (1987)

Arnold zde dosahuje béčkovského nebe (to áčkovské v Terminátorovi), nehraje ani tak prkenně (možná proto, že má kolem sebe dobré herce) a trousí jednu hlášku za druhou.