Pot a krev (2013)

Hodně rozpačité pocit mám. Docela dost smutny a zároveň vtipny. The Rock zvládnul toho svyho hodnyho blbečka výborně a zrovna tak můj přítel Monk. Doopravdy když se má něco pos*at, tak se to asi po.... Jenom by mě zajímalo jak moc to kopíruje skutečnost. Každopádně jeden z nejlepších filmů letošního roku, co sem viděl.

Královské výstupy (2007)

Jako dokument OK, o týpkovi, které dělá jenom to, co ho bavi, páč má sponzory. Ale evidentně umí.

Kráčející skála (2004)

Ale náhodou to byla dobrá rychlovka. Sice sem neviděl předlohu, ale podle toho, co sem čtl, tak to s ňó sténě má pramálo společnyho. Nejameričťéší film od čtvrtyho Rockyho. Když člověk přehlídne to utržení větve ze stromu a podobny kosmeticky vady, tak se na to dá rozumně aji koukat, ono to v sobě ty komediální prvky ani neskrývá. Navíc na tento žánr krásná stopáž. Hodina dvacet a vešlo se do toho vic než do některych Áčkovych filmů za 3 hoďky.

Old Boy (2003)

Z cely "vengeance triologie" je pro mě Oldboy ten nejdrsnější, nejchytlavější a s nejatmosferičtější. Pět hvězdiček dávám aji po druhym shlídnutí s časovým odstupem a bez jediny pochyby o tom, že si je zaslouží. Geniální příběh, geniální zpracování, geniální závěr, zážitek!

Sanitka 2 (2013) (seriál)

První díly přinesly zklamání a to z několika důvodů. Za prvy Sanitka 2 kopíruje staršího brášku, což by nebylo tak zly, kdyby alespoň ty scény něčím obohatila. Za druhé se chce zavděčit všem a kvůli tomu se nezavděčí skoro nikomu. Myslím, že české divák je už přehlcené poutama, růžovkama a cestama, seriál tak působí hrozně lacině. Za třetí, kam se poděly všechny kladny postavy? V seriálu je jich z těch hlavních tak málo až je to depresivní. A za čtvrté proč se sakra všichni s prominutím ku*ví? každá vdaná je nevěrná a každé kameň drbe cihlu. Začínám nabývat dojmu, že neexistuje vztah, které funguje, přestože nikdo nikomu nezahébá. Za těmahle trhlinama už vem rohaté takovy detaily, že Janderovi - lékařovi bez hranic je 90 a Mádrovi - šéfovi letecky záchranky je 140...

Sanitka (1984) (seriál)

Buchtičky s komunistickym šodó. Je to strašně socialismem prolezlá záležitost a taky často hodně naivní. Nicméně se tady vyskytuje numero monologů či dialogů, ktery osloví. A vůbec když se na některy scény dívám, tak si říkám, kam se asi poděla ta propracovanost mluvenyho slova, která tolik chybí v dnešních seriálech i filmech. A především pro tuto krásnou rétoriku dávám čtyři hvězdy. Aji některy postavy sou jednoduše geniální, ať už je ztvárnil Bartoška, Srtstka, nebo Vinklář.

Superman se vrací (2006)

Přiznávám se, že supermana (coby filmovanyho komixovyho superhrdiny) moc nemusim. Asi je na mě až moc super, nebo mně nesedi ta jediná ale pořádná slabina v kriptonitu (buď je ultraneporazitelné nebo ultrakřehólinkaté). A když záporák není na stény úrovni, těžko mně to pak sedne dohromady. Ale o tomhle ten film většinu času není. Kdo jste čekali jenom pořádnou akci, nějaká se sice najde (!aby ne na takovou stopáž!), ovšem především je to o mezilidskych vztazích a o jiskření mezi LL a SM, o zklamání, o nadějích a o ironii života. Routh zvládl Clarka aji Supermana na jedničku a Spaceymu padla role Lexe Luthora jako na míru ušitá. A jelikož jsem si tento film pustil jenom na doplnění vzdělání před Man of Steel, bylo pro mě tohle cely poměrně příjemným překvapením

Django (1966)

Jak by člověk mohl nemít rád spaghettiwestern, kde se borec táhne pěšky stepó a vláči rakev, kde se řežou uši, lámou kosti, záporáci padají po desítkách a profesionální společnice zápasí v blátě? A to nemluvím o závěru.

Superman 4 (1987)

Metro je stále nejbezpečnější dopravní prostředek našeho města!

Lidská stonožka 2 (2011)

no... je to fakt k zblití... esi toto je proti plánovany trojce „disneyovka“, jak prohlásil režisér, tak nevim, esi ju přežiju bez ujmy