Dennis (2007)

Jeden den bodybuildera, které bydli u maminky. Citlivá hora svalů, která v životě hledá něco víc. Zaujalo a su zvědavé na pokračování v podání Mazla.

Země bez zákona (2012)

Naprosto předčilo moje očekávání a to sem tentokrát čekal dobré film. Postavy charakterní s dostatkem osobního prostoru. Lawless je doopravdy drsná gangsterka, při jejímž sledování to v člověku vře a burcuje. Surovy podání prohibičních slastí a strastí v člověku vzbuzuje obrovskou dávku emocionálního mixu opovržení, sympatie, nenávisti, soucítění a pomstychtivosti.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Opravdu předčí jedničku. Supr akca, téměř všechny postavy měli prostoru tak akorát a hlášky a narážky sbírají body. Výborná podívaná. Vrámci žánru 4-5*.

Batman začíná (2005)

Začínající Batman je ze všech adaptací, které jsem dosud viděl, tou nejrealističtější. Místy připomíná lehce Jamese Bonda, ale jenom v dobrém smyslu slova. Je to vynikající a po důstojném pokračování volající start. A pokračování si zaslouží.

Vetřelec ³ (1992)

Fincher pojal Vetřelce trošku jinak a to ho zachránilo. Nápad byl originální a vyšel vesměs dobře. Hned na začátku se člověk dozví, že všechno, co Ripleyová dosud musela zvládnout, bylo k ničemu, člověk by řekl, že by se z toho musela zbláznit. Fakt, že se všechno odehrává na zavrženíhodné planetě, kde žijí jenom dva dozorci, zdravotník a hrstka nejhorších a nejzvrhlejších kriminálníků, dodává i třetímu dílu své vlastní osobní kouzlo a člověk tak má pocit, že gramofonová deska nepřeskakuje. Filmové triky jsou taky trošku na jiné úrovni než v předchozích dílech. Čekal jsem, že dostanu naservírováno něco nového a to se stalo, přesto se předchozím dílům rovnat nelze ani náhodou. A proto hodnotím, jak hodnotím.

Vetřelci (1986)

Cameron vzal to nejlepší ze Scotta, přidal více akce, napětí a chaosu, což mělo za následek, že vzniklo něco úchvatnyho. Zachoval hlavní postavu, "obyčejné lidi" nahradil špičkovými vojáky a přidal desítky vetřelců. Ve filmu si nejste jistí ani chvilku, co se odehraje v příštích vteřinách. Celé film graduje v monstrózní grandfinále, ktery přidává zaslouženou pátou hvězdičku.

Vetřelec (1979)

Napínavá Scottova klasika, která vtáhne do děje hned od začátku, má postupný rozjezd a nenudící vývoj událostí, který vás nenechá klidným až do samotného vyvrcholení. Vetřelec je počátkem jednoho velkého kultu.

Trainspotting (1996)

Tomuhle filmu snad ani není možno cokoliv vytýkat. Je to film o vůli, o drogách, o krásných prožitcích, o hnusných prožitcích, o nechutných zážitcích, o otřesny osudovosti, o pomalých vzestupech, o rychlých pádech, o kamarádství, o strachu, o sobectví, o hlouposti a o dalších záležitostech, které se mohou promítnout v životech každyho z nás, ať už patříme do jakékoliv sorty lidí. Nemusí se vám líbit a přesto ve vás zanechá stopu hořky pachuti. Několikrát se zasmějete, několikrát se vám udělá zle, několikrát nebudete vědět, co si máte myslet a mnohokrát zapřemýšlíte, protože vám to prostě nedá.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Na vetřelcích je krásny to, že každé díl přinese něco trochu jinyho, novyho, osobityho a nečekanyho. Zde už se dlouze na nic nečeká, film je určen pro fanoušky celé série a tak není třeba dlouhosáhle napínavě čekat, co to bude za potvory. Film příjemně ubíhá a akce s dialogy se prolínají vyrovnaně. Ohromně působivá je podvodní scéna, kdy divákovi nezbývá, než se do příběhu zcela ponořit. Na druhou stranu "podivné monstrum" na celkovém hodnocení docela ubere (ačkoliv ve sci-fi nelze nic vyloučit). závěrečné hodnocení 69% - lepší ***

Terminátor (1984)

Nejromantičtější akční sci-fi, co znám. Opravdová klasika.