Králova přízeň (2008)

Drsna politicko-historicka drama s dvoma kraskami. Moc sa tam s nimi nemaznali, ale v tych casoch to evidentne nemal nikto jednoduche [1/2015].

Líbat nevěstu zakázáno (2011)

Celkom mila komedia so sympatickym obsadenim. Nie je to ziadna pecka, ale urcite nesklame [37/2014].

Po zániku Země (2013)

Ziadna velka slava. Mizerne vizualne efekty, slabucky dej a uplne predvidatelny pribeh. Will Smith, ktoreho mam inak velmi rad sa mi sem velmi nehodil a mal som pocit, ze mu ta uloha vobec nesadla. Ale ako celok to malo celkom slusne napatie a ked odignorujem zopar logickych nezmyslov, tak sa na to dalo aj pozerat. V kazdom pripade to ale nie je nic, k comu by som sa niekedy planoval vratit [36/2014].

Na hraně zítřka (2014)

Vyborny akcak s neohrozenym Tomom Cruisom, ktory aj napriek svojim 170 cm valcuje vsetkych nepriatelov jedna radost. Spociatku mi trosku vadilo opakovanie sa toho isteho dna stale dookola, ktore sa mi skor hodi do komedie alebo fantasy filmu. Potom tomu vsak dali ake-take vedecke vysvetlenie a ja som si v klude uzival vynikajuce efekty, hromadne bojove sceny s priserami (ala Vesmirna pechota), napatie, akciu.... Vsetko bolo super, az pokym neprisiel ten necakany zaver. Po takom skvelom zazitku by som mu odpustil hocico, ale doneba volajuci logicky nezmysel, ktory popiera celu logiku filmu mi uplne pokazil dobru naladu a znechutil cely film [35/2014].

Oculus (2013)

Mierne nadpriemerny horor s niekolkymi zaujimavymi prvkami. Absentuju tu sice momenty prekvapenia ale mna zaujal najma vedecky pristup, ktorym sa hlavna hrdinka snazi porazit zleho bubaka zo zrkadla. Fakt som jej drzal palce a dufal, ze tentokrat by to snad mohlo vyjst aj tym dobrym. Potom sa ale zacala realita prelinat so skutocnostou a ja som sa zacal stracat. No a zaver uz bol poriadne zbabrany a nedotiahnuty [34/2014].

(Ne)zadaní (2013)

Prijemna oddychovka s pohodovou atmosferou, na ktorusa velmi dobre pozera. Hlavny predstavitelia su sympaticki a dobre im to spolu klape. Len skoda absolutne neoriginalneho a predvidatelneho deja [33/2014].

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Zaujimavy a urcite netradicny filmik. No az prilis velmi sa ponasa na Forresta Gumpa a to mu dost vyrazne ubera na originalite aj zabavnosti. Spomaleneho Forresta si clovek rychlo oblubi a zabava sa na jeho neuveritelnych zazitkoch. Pri storocnom dedkovi to akosi nefungovalo a hoci som sa parkrat schuti zasmial, jeho zazitky som mu velmi nezral a vacsinu filmu som sa dost nudil. Davam sice tri hviezdicky, ale je to tak na dve a pol [32/2014].

Godzilla (2014)

Dlho ocakavany velkofilm ma dost sklamal. Tak trochu som dufal, ze Japonci pristupia k spracovaniu nametu odlisne ako americania. Avsak jedine, co je v tomto filme japonske, je miesto, kde sa odohrava prva polovica deja. Scenar sa od Godzilly z roku 1998 sice lisi, ale bohuzial nie v tom pozitivnom zmysle slova. Prva polovica filmu sice bola ovela lepsia a napinavejsia, no potom to uz islo dolu z kopca. Stara dobra Godzilla sa zmenila na velkeho medveda s chvostom a pribudli k nej dve velke pakobylky, ktore sa rozhodli, ze si to nerozdaju niekde v tichosti na plazi ale priamo v srdci husto obyvaneho Los Angeles. 3D efekty rozbijania mesta na cimpr-campr sice boli lahodkou pre oci, no zmysel toho celeho mi akosi uchadza. A to nehovorim o samotnom zavere, ktory bol prehane romanticky a samotnu Godzillu posunul do uplne inej roviny, nez sme boli zvyknuti... [31/2014].

Horší už to nebude (2006)

Will Ferrell mi nie je velmi sympaticky, ale tato rola mu celkom sadla. Nehra tu totiz klasickeho blbecka, ktory sa snazi zaujat silenym humorom. Zapletka je dost netypicka a napoli nerealna. No situacie, ktore z nej vyplyvaju su vcelku vtipne. Aj ked pravdupovediac, nejedna sa o cistokrvnu komediu a humorne scenky sa striedaju s tymi, ktore divaka nutia zamysliet sa. Zaver bol trochu romanticky, ale celkovy dojem mi to neskazilo [30/2014].