• Fantasy

Soumrak bohů (1969)

Film je vizuálně odporný, což bych ještě byla ochotna tolerovat, jako režisérův záměr vyvolat dekadentní atmosféru. Slibně nastartovaný příběh se později změní v groteskní, perverzní exibici.Názor, že všichni nacisté byli sexuální devianti, nesnáším. Pravda je totiž mnohem děsivější, protože často to byli hodní tatínové. Připomíná mi to pointu Seznamu 7, kdy se zjistí, že A. Hitler je ďábel. Důvode k těmto názorům je strach si přiznat, že nacisté byli obyčejní lidé, jakých na ulici potkáte stovky. A homosexuální sklony příslušníků SA jsou z velké části mýtem vytvořeným po Noci dlouhých nožů. Připadá mi, že všichni herci přehrávají (i obvykle sympaticky minimalistická Thulinová). Neuvěřitelně přeplácaný film.

Spalovač mrtvol (1968)

Co se dá na tohle říct? Všechno je tu dokonalé, ale já bych ocenila především střih a paní Rosůlkovou za větu o rakvičce:-)

Spalující touha (1999)

Výborné. Sice bych odstranila takové to vysvětlování Zieglera "jak to všechno bylo", protože ze všeho nejvíce připomíná scény z Agathy Christie - jak se na to jako přišlo, v náznacích by to bylo asi působivější. Místy mi to hodně připomínalo Lynche (kontrast mezi červenou a modrou - skoro všude, velký význam snů, podvědomí). Stanley Kubrick měl na herce čuch (Kidman +Cruise) snad bych tam jen raději viděla H. Keitla (měl hrát Zieglera). Dva dny před svou smrtí S. Kubrick prohlásil : "je to nejlepší film, jaký jsem kdy natočil!" Až na Clock.Or. souhlasím!!!

Spice World (1997)

Roztomile debilní snímek...

Starci na chmelu (1964)

film jasně i pro naši generaci. Je až hrozné, jak málo se změnilo. Pro mě klasika.

S tebou mě baví svět (1982)

rozhodně ne komedie století. Příliš infantilní a fekální gagy(asi je to opravdu pro děti:-)

Sunset Boulevard (1950)

Dechberoucí. Nestárnoucí klasika - zní to jako fráze, ale v tomto filmu se stává realitou... to je zase fráze! Zkrátka se mi to ohromně líbilo!!!

Světáci (1969)

Pro mě jedna z nej komedii! Já J. Bohdalovou moc nemusim, ale Marie Currie a Ráádio jsou super! Kdyby existoval kolektivní Oscar pro hlavní představitele ,Světáci by ho měli hned!!

Šest v tom (1997) (seriál)

Příjemné a INTELIGENTNÍ!

Šestý smysl (1999)

Samozřejmě bych mohla dát i pět , ale ta "šokující a revoluční" pointa mi byla jasná tak od půlky filmu... Nechci se chlubit, ale je tam strašně (až moc) indicií, aby jste to mohli vyřešit. Ale jeden z nej duchařským filmů, to určitě!!!