Bratr

Česko

3 body

• 6.11.2008  08:50
    10 000 př. n. l. (2008)

Budu drsnej. Podstata filmu je zvrácená, reálie nevěrohodný, hrdinové dokážou přemýšlet jako moderní člověk. Prostě špína hrůza děs. Tvůrci myslím měli kouknout na Apokcalipto, které by jim jako mustr rozhodně pomohlo.

• 30.10.2008  23:22
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Z hloupý kraviny, ktarou jsem párkrát zahlédl v televizi se v kombinaci s původním zněním vyvinula parádní komedie. Obzvlášť to dítě je kouzelný... ...A postupem času zase spadla do průměru. Nepřežil jsem třetí sérii a musím uznat, že tenhle seriál nezná vývoj a je pořád do kola stejný a zaběhlý v počátečních stereotypech.

• 30.10.2008  16:14
    První liga (1989)

Tohle nikdy nepochopím. Zápletka od první chvíle předvídatelná, fóry fousaté, tisíckrát viděné. Herecké výkony chvílemi nejsou nejpřesvědčivější, ale přesto celá tahle taškařice zvláštně spolupůsobí a vytváří příjemnou odpočinkovku. Proto za výše zmíněné výtky strhávám jen jednu hvězdičku.

• 30.10.2008  08:26
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Stylizace seriálu je faózní. Pokud by člověk hledal spolehlivého průvodce po britském funkcionalismu, seriál by byl asi jednou z nejlepších voleb. Suchet září, a popravdě řečeno, jeho laťka je tak vysoko, že je Poirot, jako žánr, pro další generace filmařů možná navždycky pohřbený.

• 29.10.2008  21:54

Fantastické!!!! Nikdy bych nečekal, že najdu v archivu svého otce komedii, která mě bezezbytku odzbrojí. Gagy, které jsem už tisíckrát viděl mě nakonec vždycky dostaly svým geniálně překvapivým rozuzlením. Jako nejzářnější příklad bych vyzdvihl to nejoriginálnější rozbití tabule skla při automobilové honičce - PARÁDA. Sportovně disponovaný doktor muzikologie nakonec taky nebyl nepřirozený a Barbara... Barbara je překrásnáa úžasně vtipná a pohotová! Nikdy nepochopím, kde se to v těch jejích židovsko arabsko komiksových rysech bere.

• 29.10.2008  21:48
    Leon (1994)

Film je od základu uhrančivý! Jean Reno byl v mé hlavě od začátku tím ostříleným cizincem, který člověka přitahuje i přes svou zjevnou odpudivost, a kterého bych chtěl znát a poznávat. Zato Natalie mě odzbrojila nejen tou frivolní koketností, kterou by člověk od malé holčičky nečekal, ale především smutným poznáním, že i já bych balancoval na tenké hraně zákona, znát tuhle malou přakrásnou a svůdnou ďáblici ve skutečném světě. Co sráží v mých očích jednu hvězdičku je kontroverzní hudební doprovod. Zatímco ve většině pasáží pracuje naprosto bezchybně a citlivě, byly ve filmu okamžiky, kdy mě vyloženě plácl přes ucho.

• 29.10.2008  21:42

Zatímco knížku jsem si zamiloval, ve filmu jsem se naprosto ztratil. Řekl bych, že je naprosto nemožné se orientovat ve zmateném sledu událostí, a tím pádem je pro mě "Jak jsem vyhrál válku" jasným filmovým zklamáním číslo jedna. Je mi až smutno.

• 14.10.2008  12:31
    Lemra líná (2006)

Nevím, jestli je fér hodnotit film po shlédnutí jedné scény, ale musím. Viděl jsem pouze fantastický paintballový zápas proti třetímu týmu národního šampionátu. Co to do p..... bylo???? Naprostý výsměch inteligenci diváka posílá tenhle film do pekel, ačkoliv jsem ho vlastně ani neviděl.

• 14.10.2008  12:07
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Viděl jsem tuhle hru i v jiných nastudováních, ale Donutil je v této uřvanině asi nepokořitelný. Bavil jsem se opravdu královsky a dokonce si k tomu i uvařil puding.

• 4.10.2008  22:51
    Kristián (1939)

Tohůe bych mohl --pro opilost komentář nedokončen.--

• 4.10.2008  21:23

Film ještě pořád zůstává v nadprůměru, nicméně sentimentální podtext, který je až nemístný mě poměrně zklamal. Je to dost možná dané úžasnou audio knihou, kterou jsem slýchával jako dítě a která je v podstatě nepřekonatelná. Co ale filmu upřít nelze, jsou sekvence bojů muže proti muži, které jsou velice efektní a drží film nad vodou.

• 1.10.2008  11:41

Ačkoli by měl, nevzbudil ve mě tenhle film byť jen nejmenší pocit dojetí. Will Smith je příjemnou postavou ale příběh táhne docela sám a když už zazní věta alá "Musíš najít svůj úder, splyň se svou holí." ,tu už jsem bohužel bez vztahu ke golfu neustál. Zkrátka, moc se mi to nelíbilo

• 1.10.2008  10:56
    Tobruk (2008)

Na tohle jsem opravdu nebyl připravený. Z amerických a vlastně všech zahraničních válečných filmů jsem zvyklý, že hlavní hrdinové neumírají, a když už, tak umírají epicky. Pro mě se stal tobruk nanejvíš syrovým a realistickým zážitkem, který mě opravdu připomněl skutečné hrdinství uprostřed dění, které člověk není schopný nijak ovlivnit. Pouze nečekaná komornost mě přinutila dát 4*.

• 24.9.2008  23:20

Vlastně jsem si v půběhu celého filmu říkal: "Hustý!!!, Jo, tohle bylo drsný, nářez!!", ale když jsem o tom potom zpětně přemýšlel, zjistil jsem, že to vlastně bylo celý takový umělý, oblečený do všemožných klišé a romantických rozhovorů. Když k tomuhle navíc připojím nepřesnosti v historickejch reáliích, nemůžu říct jinak, že to byl průměrnej akčňák bez většího nebo spíš hlubšího poselství.

• 24.9.2008  23:20

Já mám šakalí léta rád! Tuhle jsem je viděl znova a zase jsem byl spokojený. I když je ten film chvílemi takový jakýsi rozbředlý, Dejdar v hudebních a tanečních scénách prostě jede a strhává s sebou celou atmosféru filmu.

• 24.9.2008  23:17

Díky naprosto úžasné výpravě této pohádky jsem opět nalezl svůj kdysi ztracený vztah k marihuaně a jen díky zdravému rozumu jsem se ubránil i tvrdším pokušením. Přes dospělé podtexty si jsem jistý, že tenhle film pustím svým dětem(pokud někdy nějaké budu mít).

• 24.9.2008  23:15
    Kutil Tim (TV seriál) (1991)

Samozřejmě, že seriál s dalšími a dalšími díly ztrácí svůj původní náboj, pořád se ale jedná o perfektní nápad, který by bylo škoda nevyužít. I přes to, že pozdější díly jsou slabší, pořád se jedná o velmi dobrý, rodinný výchovný sitcom.

• 24.9.2008  23:15

Jako sonda do prostředí, které sleduje většina mužské polpulace, je to dobrá, ale to je tak všechno. Podávat to v divadelním představení mi přijde trochu moc.

Ray (2004)

nevím proč, ale film mě neoslovuje stejně jako rayova hudba, škoda, protože jinak to bylo vcelku solidní

• 24.9.2008  23:14
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Na seriál hledím jako osoba, která shlédla první dvě série jedním dechem a potom ztratila zájem o další pokračování. Kromě efektu "co není v záběru, to není vidět", je to skvělá zábava a nebýt producentské snahy o vydělání co nejvíce peněz, asi by měl seriál i konec hodný geniality téhle "mystérie".

• 24.9.2008  23:14
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Zvedám na hodnotu pěti hvězdiček - a to prostě proto, že mě Sheldon neskutečně baví. Možná hodnocení zase trošku spadne, až se na tenhle sitcom podívám s trošku větším odstupem.

• 24.9.2008  23:11

O trošku slabší, než poslední skaut, ale pořád kvalitní prohláškovaná akční komedie.

• 24.9.2008  23:11

Nikdy jsem se v nitřně nerozhodl, jestli brát tuhle svěrákovinu jako vážné drama s vtipným obsahem, nebo jako hláškový kolotoč s dramatickými vsuvkami. Možná je to od obojího trošku, každopádně moc krásné obrázky doplněné chytrými pointami mě přesvědčují a vysoké nadprůměrnosti tohoto snímku.

• 24.9.2008  23:07
    Jurský park (1993)

Cože?? Když jsem byl malý, dinosaury jsem docela i žral, ale indiana jonesovský příběh o obživlých monstrech mě teda až zas tak nedostal. Jedna hvězda za animace, druhá za velmi nechutnou scénu s výkaly a třetí za happy end:-)

• 24.9.2008  23:07
    Štěstí (2005)

Byl jsem upřímně dojatý a zděšený z představy, že tenhle způsob života je pro spoustu lidí realitou. dlouhé a mrazivě krásné záběry na depresivní krajinu dotvářejí sociální baladu hlavní linky příběhu.

• 24.9.2008  23:06
    Pupendo (2003)

Co si budeme nalhávat, nejvíce mě na tomhle filmu zaujaly ty obrovský silikony, které si Vilma Cibulková nechala údajně kvůli tomuhle filmu udělat. Jinak je to parádní a musím poznamenat, že čím je Bolek Polívka starší, tím snáz si odmýšlím ten jeho klaunovský červený nos. Jako příklad jeho charismatu by mohla v budoucnu sloužit scéna s autíčkem a garáží - nádhera!

• 24.9.2008  23:05
    Cliffhanger (1993)

Sice trošku cirkusová akční akrobacie, ale pořád velmi působivá podívaná.

• 24.9.2008  23:04
    Ratatouille (2007)

Moc, moc, moc, moc, moc se mi to líbilo, nejenže byla tahle komedie jiná, než ostatní pixarovky, ona byla lepší. Příběh má spád, je barevný, plný nových zvratů a morální ponaučení není tak podbízivě přehnané, jako jiné kusy od konkurence.

• 24.9.2008  22:47

Jodie Fosterová je pro mě jednou z nejlepších amerických hereček a může za to právě tento film. Působivý koktejl napětí a zvrhlé perverze v očích Antoniho hopkinse mi okořenila snění na několik dlouhých nocí.

• 24.9.2008  22:43

Rozhodně se mě to dotklo, to jako jo, ale přitom mi nějak nevyhovovala forma. Navíc se ani nedivím, že spousta nácků si to může vyložit v pozitivním slova smyslu.