Kill Bill 2 (2004)

horší než první díl a to o dost.

Kill Bill (2003)

Lepší než druhý díl.

Americká krása (1999)

Americká krása mě dostala, protože je svým způsobem nádherně banální a do té banality mě dokázala bezezbytku vtáhnout. Naprosto jsem uvěřil, že létající pytlík je krásný, že rock a ryhlá auta jsou boží, že krásné ženy jsou banální, že není nic lepšího, než joint po ránu a opravdová láska je skrytá za zvykem. Vizuální stránka filmu je dokonale propojena s hudbou, což z oné zdánlivé banality vytvořilo nezapomenutelný zážitek.

Království nebeské (2005)

Jak se může chudý, neznámý kovář ze zapadlé vísky kdesi v Anglii stát veleváženým a uznávaným ochráncem křesťanství v Jeruzlémě? Podle Ridleyho Scotta klapnutím kouzelné klapky! Tato uměle vykonstruovaná velepodívaná je důkazem, že překrásné záběry a bezchybné kostýmy nedokážou vytáhnout film z podprůměru. Přesto si ode mě vysloužily jednu hvězdičku.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Tento film je moje číslo jedna. Otevřel jsem s ním svůj čsfd účet a bude i mým prvním komentovaným kusem. Co o něm říci? Není nejkrásnější, scénář není nejnápaditější, příběh rozhodně není nejkontroverznější. ALE! způsob, kterým tento snímek plyne kupředu závěrečným titulkům je prostě odzbrojující.