kittyMITTY

Česko
já jsem já

• 16.8.2015  21:58
    Cukr-blog (2014)

To, co mě osobně přijde na dokumentu absolutně nejšpatnější je část v uprchlických táborech. Člověk ze střední Evropy, který netrpí hlady a drží ceduli s nápisem cukr zabíjí, je hodně špatný vtip. Sic myšlenka dobrá, provedení naprosto bizarní.

• 25.3.2015  09:23

Film sám o sobě určitě není nijak perfektní, ale osobně mě fascinovalo, jak si ty dvě malé slečny pobíhaly po sídlišti - ráno, odpoledne, večer a nikdo z rodičů neřešil, jak je to nebezpečné (a to nemluvím o tom, že běhaly v podstatě po staveništi). V dnešní době, kdy se kolem mě čím dál víc objevují lidé, kteří by po setmění nevyšli sami ven, natož aby tam pustili děti, protože svět je neuvěřitelně nebezpečný, příjemná ukázka toho, že to tak nebylo vždy.

• 22.10.2014  15:09
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

Herecké výkony či co to mělo být strašné, faktické chyby, milion oslích můstků, neuvěřitelné happyendy, naprosto nereálné prostředí ... škoda 50 minut mého života.....

• 7.2.2014  12:00
    Kanakerbraut (1984)

Poměrně dobře zachycený běžný život osob na "kraji společnosti", jejich interpretace světa a událostí deformována alkoholismem a v podstatě jejich smíření s životem takovým, jaký pro ně je a to i přesto, že mluví o tom, že by chtěli život jiný.

• 17.1.2013  05:58

Pět hvězdiček musím dát už jen za ty záběry krajiny....

• 20.3.2012  12:11

Příběh je sice možná jednotvárný, ovšem po zobrazení situace po nukleární katastrofě neočekávám barvité vyprávění, Film je stejně nemluvný a sklíčený, jako samotní jeho "hrdinové", kteří se ocitli v situaci, která se dá jen těžko rozumově uchopit. Velké plus celého filmu je pak celková atmosféra a hudba.

• 9.1.2012  08:03

Dost psycho film o vztahu mezi dětmi a rodiči a možná i tom, jak by to asi vypadat nemělo. Malý Kevin je skutečně celý film představován jako „od přírody zlé“ dítě.Pokud to však mám chápat tak, že to co vidím, jsou matčiny vzpomínky na něj a na minulost, nepředstavuje takto Kevina film. Takto nám ho podává jeho matka, která jakoby si krom několika málo výjimek nemohla vzpomenout na žádnou chvíli, kdy byl Kevin hodným, normálním klukem. Všechno jí dělal naschvál a nikdo jí to ještě ke všemu nevěřil. Na druhou stranu je taky fakt, že Kevin nebyl „běžným“ dítětem – minimálně s projevováním citů a s komunikací měl docela problémy. Jenže – co vlastně čekat od dítěte, jehož matka taky zrovna otevřeným projevováním jakýchkoliv citů neoplývala – ať už naštvaností a nebo láskou. A co se týče komunikace, s tou měla očividně problémy celá rodina – jak matka s otcem, tak matka s Kevinem. Když s Kevinem mluvila, málokdy se dívala přímo na něj (jen když byl malé dítě). Zdálo se, že mluvit s ním, je pro ni docela dost problém. A samotnou kapitolou je pak i výchova. Taky si myslím, že je dobře naslouchat přáním a potřebám dítěte a brát na ně ohled. Ale nedokážu si představit, že by mě dítě předškolního věku poslalo do prdele a já bych jen přikývla a zavřela dveře. Co čekám, že se stane později? Jasně jsem si tím nastavila pravidla. A těch situací, kdy bylo jasně vidět, „kdo to tady řídí“, bylo víc. A to skutečně nebyla Kevinova chyba, ale chyba rodičů, kteří na všechno kývli. Ostatně si to nejspíš do určité míry uvědomoval i Kevin, když mluvil o té jediné situaci, kdy se jeho matka zachovala skutečně upřímně. Zajímavé však byly taky reakce okolí, které automaticky chápalo jako vinou za situaci právě matku. Film je každopádně taky moc dobře zahraný a matka je skutečně "depresivita" sama o sobě (ať už "před" a nebo "po činu").

• 1.12.2011  08:32

Podle mě dost povedení komedie (?). Nic moc složitého, ale jako relax na pobavení - super.

• 7.10.2011  11:24

Začátek docela slibný, ale konec neskutečně patetický. Blekoty o zradě a nekončící lásce a smutku a pomstě a furt dokola...Jedním slovem - nuda.

• 21.8.2011  13:56

Hlavní problém tohohle filmuje, že byl natočen podle skvělé knihy, které se jednosuše ani zpoloviny nevyrovná. Ve filmu chybí zásadní scény, zásadní momenty, které jsou pro děj dost podstatné. A tak vznikl jen dost slabý odvar, který nemá sílu a nemá onu "výpovědní hodnotu", kterou v sobě má kniha.

• 7.7.2011  09:48

Začátek vypadal docela nadějně. Jenže pak už to začalo být zbytečně zdlouhavé a nějak takové bez nápadu. Možná, že to mělo ukázat "mučitelovu" bezradnost, ale mě to chvílemi spíš přišlo jako bezradnost režisérova.

• 25.5.2011  15:10

No jo ty konce. Celou dobu dost spoko film, ale ten konec vypadal jak z úplně jiného filmu, jak z nějaké komedie. Škoda.

• 2.4.2011  12:04
    Skhizein (2008)

Nikdy nám neřeknou jak moc jsme mimo sebe....Supr!

• 15.2.2011  14:29
    REC (2007)

Ach jo, já chci "horor", u kterého se budu bát!!! A ne hromadu skákajících obludek, kterých se nedá leknout. A děj, který nemá hlavu ani patu. No, a fakt ani to, že je film natočen, "jakože naživo", tomu teda nepřidává na uvěřitelnosti. Tohle byla fakt blbina.

• 6.2.2011  13:01
    Mechanik (2004)

Zločin a trest. Ostatně i hlavní hrdina čte Dostojevského, což je možná náhoda, ale mě ten motiv připomíná právě tuhle knihu. Akorát je to místy docela překombinované. A moc čitelné. To, že Ivan existuje jen v Reznikově hlavě diváka napadne už na počátku, takže žádné velké rozuzlení se nekoná. Část, kdy hlavní hrdina doplní do "oběšence" slovo matka, podle mě trochu nezapadá do příběhu. Ale koukat se na to dá, i když to skutečně ničím moc nepřekvapí.

• 25.1.2011  10:27
    Norbit (2007)

Tak tohle fakt nešlo dokoukat ani do konce. (ani do půlky)

• 8.1.2011  11:55
    Fîmeiru (2005)

První příběh - ***, druhý příběh - *, třetí příběh - ****, čtvrtý příběh - *****, pátý příběh - *****, taneční začátek, konec a pauza - **** (no až na tu hudbu na konci). Kvůli těm posledním dvěma povídkám dávám na konec čtyři *.

• 8.1.2011  11:46
    Re - cycle (2006)

Pro mě příjemný film, který ale vážně není hororem. Možná ten začátek se tak snaží tvářít, ale dál mi to spíš příjde jako Nekonečný příběh pro dospělé, který ale vůbec není špatný.

• 24.12.2010  12:32

Pokud to budu brát jako film, který je určen dětem, tak je to rozhodně jeden z těch lepších. A ty psí záběry jsou fajn...;-)

• 6.12.2010  10:03
    Kuličky (2008)

Tak tohle bylo dost o ničem. A proč sakra jsou v tom špatné pořád ženské? Dost jednostranný pohled na svět vztahů. Nic moc nového. Prostřední část je jakousi podivnou snahou o filozofování? Kdybych tenhle film neviděla, tak bych rozhodně o nic v životě nepřišla, jen bych možná měla min. hodinu navíc na to, věnovat se něčemu smysluplnějšímu...

• 4.11.2010  22:40

Tak tohle mě fakt moc nebavilo. Prvni polovina zbytečně dlouhá, začátek skutečně - neslaný, nemastný. Pak se konečně začne něco dít, jenže je to zas celé nějak divně poslepované, originalita kdeže žádná - všichni kolem zlí, těžký život, snaha dostat se nahoru, ale prostě do srdce to nezasahuje. A pak konec - no - tak ten je prostě smutný. Nápad filmu není špatný, ale zpracování mi nějak nesedlo. Prostě tomu chybělo to NĚCO, co by člověka dovedlo přilepit k obrazovce.

• 7.10.2010  00:19

Půlka zajímavá a půlka dobrá na to si odskočit nalít něco k pití. Zbytečně moc barev, postavy ne moc promyšlené, spíš jen jméno, role a podoba. Zápletka tiskrát ta jedna stejná už snad od prvního díla, co byl schopen člověk stvořit.

• 5.10.2010  00:39

Jeden z mála filmů, který se kvalitou a atmosférou může směle měřit se svou literární předlohou. A nejsem si jistá, zda by z toho klání vzešel vítěz. Výborné herecké výkony, výborná kamera. Horor bez krve a lekaček, jen mrazí v zádech. Lidská krutost má zkrátka mnoho podob a tahle je ještě "dochucená" egoismem.

• 5.10.2010  00:34

Můžu dodat jediné - doufám, že podobně na tom budu ve věku hlavní hrdinky taky - fyzicky, ale především duševně. Vlastně - proč se starat o lidské mínění, zákony a podobné "výplodky civilizace", když "konec šlape na paty"? Hlavní je jedno - užít si naplno a po svém každou minutu.

• 5.10.2010  00:12
    Wei cheng (2008)

Kdo je dobrý a kdo je ten zlý? Kdo nese vinu? Drsný film o "dětech", které neznají dětství, o hledání kousku štěstí mezi panelákovými zdmi a všeobecným nezájmem. Film se rozjíždí dost pomalu, na začátku není moc jasné, "o co se tady jedná", ale potom děj nabere dost rychlý spád.

• 30.9.2010  23:20

Příběh skutečně silné lásky, která je schopna přežít i velké krize. Rozhodně zajímavý počin, který zaujme a upoutá člověka k obrazovce až do chvíle....než se začne blížit konec. Závěr je již zbytečně natahován, hraje na city a dává nám dost jasně najevo, že máme plakat. Což asi i nejspíš většina bude, mě už ten konec ale zbytečně nudil. Nebýt příliš rozvláčného konce, byl by to plný počet hvězdiček.

• 30.9.2010  23:18
    Khadak (2006)

Autoři jsou antropologové, což jde poznat. Film vypovídá, sice dosti svérázným, ale rozhodně okouzlujícím způsobem, o lidském ztrácení se ve světě, jehož pravidla mu nejsou známy, o vynuceném opouštění míst a tradic. Ačkoliv se někdy děj může zdát až příliš nereálným, myslím, že dokonale přibližuje myšlení člověka, který je vychováván v odlišném nazírání na svět. Za vše mluví snaha lékařky vyléčit „pacienta“ z epileptických záchvatů. Ty totiž bývají považovány za jeden z „typických stavů“ šamana. A kdo říká, že ten „náš“ pohled na svět je ten správný?