Americká krása (1999)

Dráma, pri ktorej som sa smial viac, ako pri dnešných komédiach, alebo veľmi dobrý film, no 5* by som mu dal, ak by ostal len v tej komediálnej rovine s prvkami drámy a nesnažil sa za každú cenu získať Oscara.

Insomnie (2002)

Tak Insomnia je jediný Nolanov film, ku ktorému nepísal scenár on sám, poprípade jeho brat. Pre mňa osobne jeden z jeho najslabších filmov, no aj tak veľmi kvalitný.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Žiadne inovácie ani na divokom západe, ani vo vesmíre. Že spolu by to malo byť zaujímavé? Ale kdeže.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Pre mňa je toto najlepší diel trilógie (štvrtý diel radšej ani nerátam) a zároveň jeden výborný film celkove. Páči sa mi to akčné tempo a využitie každej udalosti, rovnako ako aj nápady scenáristov. Davy Jones je spolu s krakenom pekne slizkým (a technicky oscarovým) predstaviteľom záporných postáv a keď hrá na orgáne Zimmerove noty, tak celé more musí jasať. 90%.

Interstate 60 (2002)

Aj vy si prajete vidieť veselý film s kopou zaujímavých postáv, inteligentným a nepredvídateľným scenárom? V takom prípade stačí stretnúť Garyho Oldmana s ryšavými vlasmi a opičou fajkou a on vám takéto prianie bez problémov splní.

Trieda 9.A (2011) (seriál)

Zaujímavé, no na druhu stranu príliš laciné, miestami až trápne. Žiaci - neherci akoby prvýkrát videli kameru, učitelia niektorí horší ako boli u nás. Snáď sa to časom trochu zlepší. Vlastne v to dúfam, lebo to vyzerá nádejne. Zatiaľ tak 60%.

2012 (2009)

Na film, ktorý vznikol podľa nepodložených predpovedí prekvapivo dobre. Dej nemá cenu rozoberať, proste sa blíži koniec sveta a ľudí zachváti panika. Na tento film sa skvelo pozerá (rozpočet robí svoje) a aj keď viete, ako skončí, chcete ho vidieť dokonca. Pokračovanie - Vodný svet.

Rendez-vous v A moll (2003) (studentský film)

Na študentský film podľa mňa veľmi dobre. Obzvlašť kamera je skvela, ale hudba mi veľmi nesedela a akosi ma to nezaujalo, ale je to rozhodne na dobrej ceste.

Království nebeské (2005)

Akosi sa mi ten film páči čím ďalej, tým viac. Herci hrali skvelo (Kevin McKidd mohol dostať väčšiu rolu), bitky pekne veľkolepé, krása po vizuálnej stránke a k tomu skvelá hudba (môj obľúbený soundtrack). Nakoniec ani nemám čo vytknúť. Dobrý príklad, aké zbytočné sú náboženské vojny a vojny celkovo. Odporúčam Director's cut.