Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000) odpad!

Travolta nasadil s touhle dementní blbostí laťku tak vysoko, že Cage v Ghost Rider měl co dělat, aby ho trumfnul. Ovšem měl mocnou zbraň - Evu Mendes. 10% - ODPAD!

Tváří v tvář (1997)

No, příliš mě ten film neoslovil. Oceňuji originální nápad s výměnou "ksichtu" mezi gangsterem a tím "nejdrsnějším" poldou naší planety, ale to je asi tak vše. Cage i Travolta umí zahrát mnohem, mnohem líp! 65% - 3***

Obchodník se smrtí (2005)

Jurij Orlov byl "podnikatel" se správným tahem na branku. kdyby obchodoval s něčím legálním, tak věřím, že má Bill Gates zdatného konkurenta... :-D 80% - 4****

Skála (1996)

Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer, David Morse, William Forsythe, Michael Biehn - Takové obsazení se jen tak nevidí. V mých očích má největší charisma Ed Harris, který se do role skvěle hodil. Nejvyšší hodnocení nedám, protože jsem se místy nudil. Naopak poslední půlhodinka je nabitá akcí a závěrečná scéna s bodnutím injekce přímo do srdce je famózní... 75% - 4****

Opustit Las Vegas (1995)

Nicolas cage ztratil všechno, pro co žil a tak začal lejt, žrát, chlastat, lemtat a vydá se do Vegas, tam se platonicky se zamiluje do štětky ze silnice, kterou vydírá nějakej psycho Ruskej pasák ... Co? Tohle je film? Je a velmi kvalitní film... 75% - 4****

60 sekund (2000)

Každý, kdo se zajímá o auta, musí mít při tomhle filmu erekci. Co z toho, že Angelina je herecká tragedie?! Shelby GT 500 jí strčí do kapsy i s její blonďatou kšticí... K tomu přidám pár vtipnejch hlášek, charisma Delroye Linda a výsledek je více než uspokojující. Ještě abych nezapoměl na perfektní soundtrack. 85% - 4**** PS : "ty neumíš dát blinkr, neudržís se ve svým pruhu, neumíš zařadit rychlost... ty prostě nemůžeš řídit!!!"

Ghost Rider (2007)

Ty vole to byla "pitschovina" ... Proč jsem to dokoukal, sám netuším. Dávám jednu hvězdičku za Evu Mendes! 15% - 1*

Gladiátor (2000)

Historická popcornová lahůdka s nezapomenutelným soundtrackem. Pro mě má film jedinou slabinu. Nudil jsem se u scén, kde byla Commodova sestra (nevím, jak se její jméno píše - Lucylla?), ta herečka mi prostě vůbec nesedla a každá scéna s ní, byla pro mě utrpení. Ale alespoň nedostala příliš prostoru. Phoenix je famózní a Crowe příliš nezaostává. Poprvé na sebe upozornil Djimon Hounsou - "ale ne hned". Scénář je kvalitní a nevypočitatelný. Že se neřídil historickými prameny? To mi je fakt putna! - 95% - 5*****

8 MM (1999)

Hodně ponurý, temný film. Cage má zde spousty zdatných hereckých protivníků. Phoenix je jako obvykle nadprůměrný, Gandolfini taktéž. Ovšem nejlepší výkon předvádí Peter Stormare, kterému jeho "porno" magnáta žereme přímo z dlaně! Když se k tomu přidá dobrá režie, atmosféra, scénář a hudba, je výsledné hodnocení velmi vysoké - 93% - 5*****

Vyvolený (2000)

Jeden z nejlepších Thrillerů, co jsem kdy viděl. Prvně jsem Vyvoleného viděl v letním kině a příliš na mě dojem neudělal. (že by to bylo dámským doprovodem?) Ovšem napodruhé, už mě chytla ta vybroušená pesimistická atmosféra, kdy se příliš nemluví a režisér nechává pracovat mimiku herců společně s jemným hudebním podkresem... Originální scénár, výborné herecké výkony a Shyamalanova režie - 91% - 5*****