Vetřelci (1986)

Cameron nám servíruje hodně hutnou vesmírnou atmosféru, kterou prokládá pořádnou akční jízdou. Původní Vetřelec se mi líbil víc, nicméně nepohrdnu žádnou další možnostní ke shlédnutí. Geniální soundtrack - 91% - 5*****

Titanic (1997)

Romantiku příliš nemusím, ovšem když je to natočené Cameronem, výsledek je rázem opačný! A přitom je to zajímavé, protože každému muselo být předem jasné, jak film dopadne. Poprvé mě oslovila Kate Winslet, Leonardo nehraje také vůbec špatně a Billy Zane hraje asi svojí životní roli. Vizuální stránka je bezchybná, stejně jako režie. Hudební doprovod je na mě až příliš přeslazený, ale budiž. 91% - 5*****

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Judgment day je naprostá lahůdka. Podle mého, nemá tenhle film žádnou slabinu - herecké výkony, Soundtrack, scénář, prostě nic. 95% - 5*****

Terminátor (1984)

První díl Terminátorské ságy mám asi nejméně rád. Jde o kvalitní a na svou dobu neskutečně "cool" sci fi s nesmírně drsným záporákem, má to kvalitní scénář, výborné triky ( na svou dobu), ale přesto to je z Cameronových filmů, ten můj nejméně oblíbený. 75% - 4****

Propast (1989)

Na tomhle filmu jsem byl kdysi v kině a tenkrát se jednalo o naprostou bombu! Triky špičkové a ani dnes nepřijdou komické. Zajímavý a originální příběh. Hercům vládne suverén Ed Harris. James Cameron prostě umí a každý jeho film očekávám s velkou radostí. 5*****

Dějiny násilí (2005)

Zajímavý film, kde se toho příliš nenamluví. V hlavních rolích jsou moji tři oblíbení herci (Mortensen, Bello, Harris), takže z téhle stránky jsem byl už dopředu spokojený. Cronenberg zase umí udělat skvělou atmosféru. Výsledek nemohl být špatný. 85% - 4****

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

V posledním dílu trilogie, je výkon Iana McKellena tak strhující, že se pomalu stal jeho hereckým koncertem! Musím se přiznat, že stopáž je brutální už v kino verzi natož v Extended version. Nicméně dávám opět 100%!

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Většina filmů vrcholí nějakým závěrem nebo rozuzlením zápletky. Tenhle film má vrcholů několik a všechny jsou tak famózní, že se nedá říci, který je lepší. První, pro mě, je rada u Elronda a následný odchod Společenstva. Scéna, kdy vystoupí na vrchol kopce v čele s Gandalfem... Dále Moria - Rozsvícení v sálu Trpasluj a Gandalfův pád... Lothlórien - v rozšířené verzi je to fantazie... Cesta po "Great River" a následné události na Amon Hen, film zakončí. Když Frodo se Samem vystoupají na okraj Emyn muil a zahledí se na Mordor,začnou titulky a já se jen velmi nerad probouzím ze snu... Nejlepší trilogie všech dob!!! Obávám se, že se už nic lepšího nikdy nenatočí...

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Komentář se bude shodovat s komentářem ke Společenstvu i Návratu Krále. Celá trilogie nemá slabého místa. Jde o takové vizuální i sluchové orgie, které asi nic nepředčí. Howard Shore složil geniální hudbu a filmu víc než zdatně sekunduje! Jasných 100%!!!

Mlčení jehňátek (1991)

Má ještě cenu něco k tomuhle klenotu mezi Thrillery říkat?! Asi ano. Kvalita filmu je stále více znát s každým dalším shlédnutím, protože já se na to dokážu dívat i po těch letech stále s napětím. 91% - 5*****