Tombstone (1993)

Jeden z vůbec nejzábavnějších westernů,kterej má Russella ve špičkový formě,Biehna ještě nehrajícího štěky a George P. Cosmatose,což je super režisér přesně na podobný fláky.O žádný umění se tady nejedná a trochu se stydím,že jsem to viděl už asi pětkrát,ale když něco baví...

Tajný obřad (1968)

Zatraceně napínavé a výtečné obsazené,dalčší silně nadprůměrný film Josepha Loseyho,je velká škoda,že dnes tohoto režiséra v podstatě nikdo nezná.

Sunset Strip (2000)

Málo známá,ale o to lepší zasněná komedie o partičce lidí 70. let,kteří touží po slávě a věří,že jí dosáhnout svým talentem.Super.

Apokalypsa (2006)

Kelly uvěřil ve vlastní (uměle vyhypeovanou) genialitu a stvořil film,který je tak onanistický,že by vlastně šlo dát odpad i pět hvězdiček a důvody by byly stejné.Je tady všechno,má to tvůrčí přesvědčení a zápal a ve výsledku to nedává pražádný smysl.Stejně jako The Box.Zabal to,Richi,podobného exhibicionistu kinematografie nepotřebuje.

Jatka č. 5 (1972)

Po Butchi a Sundancovi Hillův jasně nejlepší a nejzajímavější film,vynikající a zábavná směska žánrů,která klidně mohla být delší.

Jarmark marnosti (2004)

Přetažená,nevídaně uondaná a strašlivě statická adaptace literární klasiky,kterou nezachrání ani šarmantní Gabriel Byrne,natož otravná Reese Witherspoon.Zasloužený propadák.

Rodina policajtů II (1997) (TV film) odpad!

Bronson nám ukazuje,jak hluboko může klesnout hvězda.Ve své podstatě velmi poučný studijní materiál.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Velmi příjemné překvapení,kterému jsem před zhlédnutím nevěřil nos mezi očima,ale Andrew Stanton mě nakonec přesvědčil,že kromě báječných animáků zvládne s přehledem i epickou sci-fi podívanou avatarovského ražení.Kitsch je dřevo,ale jinak... Bájo.

Zkrat (2011)

Přepečlivě vydestilovaný koktejl,který v sobě mísí Greengraasovu kinetiku,perfektní cit pro načasování a rytmizaci akce a zároveň zůstává hloubavějším a velmi chytře odosobněným experimentem,který po všech stránkách dokonale vyšel.Steven Soderbergh se zkrátka opět ocitá na absolutním žánrovém a filmařském vrcholu a většinovému publiku to opět zcela uniká.Pevně ale věřím,že Zkrat dojde během let zaslouženého docenění.

Králové ro(c)ku (2006)

Skvostná hudební čísla mi ve výsledku nedokázala nahradit fakt,že do skutečně plnohodnotného filmového zážitku mají Králové ro(c)ku zatraceně daleko.Jack Black ale jede!