Piknik na Hanging Rock (1975)

Bezchybný začátek,pochybný konec.Jako celek nevyrovnané,přesto značně uzemňující.Weir je skvělý režisér.

Dokonalá vražda (1998)

Zajímavý a chytrý thriller s výtečným hereckým obsazením.Žádné béčko.

Slepota (2008)

Úžasně realistická sonda do našeho světa stiženého slepotou.Meirelles umí úžasně navodit atmosféru,značně mu pomáhají výborní herci a je jen škoda nedomrlejší druhé půlky,která film připravuje o nejvyšší hodnocení.Přesto skvělá práce a velké překvapení.Fernando by měl točit častěji.

Hezké vstávání (2010)

Neskutečně příjemné.A proč mě to vlastně překvapuje,když je to tak skvěle obsazené?Harrison má zase jednou dobrou roli,Rachel je slaďounká a Diane s Jeffem...prostě jsou! Zábavné a tak nějak milé.

Spálené vzpomínky (2007)

Dánská ruka v americkém filmu je velmi svěžím prvkem.Herecky výtečné a překvapivě podnětné.

Ples upírů (1967)

Velmi atmosférické a přesně v Polanskiho stylu.Takové filmy můžu.

Vikingové (1999)

Předražený,problematický film,který schytal kritiku kde mohl.Ale já jsem ho viděl hned třikrát a pokaždé jsem si jej dost užil jako nekompromisní eRko,které se možná nestará o nějaké historické reálie,má prostinký děj a vůbec je to celé spíš béčkovité (s podivem,když se dívám na rozpočet) ale má to atmosféru a kouzlo,skvělou hudbu a především skvostného Banderase.Ukřižujte mě,ale mě se ten film líbí!

Narkotika (2002)

Výborný debut a jeden z mála filmů,ve kterých Ray Liotta ukazuje,že umí opravdu dobře hrát.Jen škoda,že po tak syrovém počinu zabřednul Carnahan do vod mnohem tupějších akčňáků.Nemůžu říct,že by mě vůbec nebavily,ale pořád čekám něco trochu podobnějšího Narkotikům.

Na první pohled (1999)

Možná je to klišovité a ohrané,ale tenhle film je jedna z mých menších srdcovek.Někdy se člověk i rád nechá dojmout u klasické americké slaďárny a když vás při tom provázejí příjemní herci a fajn hudba,nemůžu než být spokojen.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Pokračování,které průměrný první díl bez jakýchkoliv potíží trumfuje,ovšem není zase tak opakovatelné,aby se zařadilo po bok Připoutejte se,prosím!. Přesto rozhodně jedna z nejlepších parodií.