Stav obležení (1998)

Kdo by čekal,že se z hollywoodského vymývače mozku vyklube vizionářský počin?Napoprvé stěží průměr,ve světle pozdějších událostí zrající dílo,které nemělo k maximu zase tak daleko.

Vůbec nic společného (1986)

Velké překvapení a silně příjemná žánrová všehochuť se sympatickým Hanksem.A k tomu Eva Marie Saint!

Velký (1988)

V podstatě klasika,které chybí propracovanější dramatický oblouk,ale jinak se na ni dá koukat kdykoliv a kdekoliv.Z raných filmů Toma Hankse rozhodně jeden z nejlepších.

Z pekla (2001)

Viziálně skvostné,herecky jisté a příběhově nepředvídatelné.Možná je to mou neznalostí komiksové předlohy,ale jsem naprosto spokojený.

Úkryt (2002)

Klaustrofobický thriller se špičkově budovanou atmosférou a skvostnou Jodie Foster.Nejslabší Fincher? I kdyby,pořád špička žánru.

Jackie Brown (1997)

Po Jackie Brownové jsem si myslel,že Tarantino konečně dospěl a já mu začínám rozumnět.To se jeho dalšími filmy sice vyvrátilo,na kvalitách Jackie to ovšem nic nemění.Skvělí herci,špičkový scénář a parádní postavy,to vše tady je a tentokrát namixované tak,že jsem se dobře bavil.Po Panchartech nejlepší Tarantino.

Policejní akademie 2 (1985)

Šok,pro mě mnohem zábavnější než k průměru často sklouzávající jednička! Překvapené čtyři hvězdy.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Koukám,že tady je tenhle seriál silně podceněný.Nechápu proč,jde totiž o velmi sofistikovanovou žánrovou podívanou,která je mnohem propracovanější,než se zdá na první pohled.I ten první pohled je ovšem silně navnazující,takže zdejší opovržení je mi skutečnou záhadou.

Stalker (1979)

Od Tarkovského mám raději jiné filmy,u Stalkera jsem se místy silně nudil.Přesto v každém okamžiku pastva pro oči i srdce,které bych možná měl dát druhou šanci na to,aby mě naprosto pohltila.

Ben Hur (1959)

Pod vší tou nablýskanou pompézností a mezi spoustou a spoustou dějových odboček se skrývá úžasný příběh,který stálo za to vyprávět.Je proto škoda,že se tak hodina zbytečností nevystřihla,pak z toho mohlo být skutečně mistrovské dílo hodno všech těch Oscarů.Takhle je to jen slepenec nezapomenutelných scén,které ale naskládány jen tak ledabyle za sebe tolik emocí neprobudí.