Noviny (1994)

Obstojné,ale z novinářského prostředí existují i mnohem lepší filmy,kterým můžete věnovat svůj čas.

Melancholie (2011)

Melancholia je mnohem méně onanistické dílo než Antikrist a ani zdaleka mě nevytočila jako právě on.Ale nemůžu si pomoci,Lars von Trier podle mého názoru nemá pro současnou kinematografii co nabídnout.Takhle osobní filmy si mohl dovolit točit Tarkovskij v 70. letech nebo právě von Trier na přelomu tisíciletí,ale dnes už pro ně není místo.A na tom nic nezmění ani v podstatě bezchybná režie a snaživí herci.Film,který stěží někoho překvapí nebo nadchne.

Lolita (1997)

Film obstojně natočený,ale ani solidní filmařina nemá šanci zastínit jeho naprostou zbytečnost.

Vanishing Point (1971)

Dnes již ddosti vyčpělá béčková klasika,ale jisté kouzlo to stále má,to nelze popřít.Nebavil jsem se ale dost na to,abych tu jednu navíc přihodil.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Věřte nebo ne,docela zábavná amatérština,která ve své kraťoučké stopáži dokáže docela solidně pobavit.Což je mnohem,mnohem víc,než jsem si od ní troufal očekávat.

Jako zabít ptáčka (1962)

Velké zklamání.Pouze standartní a dnes už notně vyčpělé soudní drama,legenda,která dnes nemá co nabídnout.

Země policajtů (1997)

Jeden z nejpůsobivějších Slyových hereckých výkonů,škoda že zrovna ve filmu,který kromě působivého hereckého ansáblu není absolutně ničím výjimečný.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Seriál,jehož kultovní potenciál byl brutálně projebán všemi řadami,které následovaly po naprosto dokonalé první.Je to smutné,ale je to tak.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jako popkornová zábava je Fast Five naprosto dostačující a je to pravděpodobně nejlepší díl série (jediný,u kterého jsem chvíli uvažoval o čtyřech hvězdičkách).Ovšem pořád je to jen a pouze Rychle a zběsile,tedy strašně hloupá podívaná se strašně hloupými postavami,pár pěknými auty a holkami,okořeněné tentokrát značným množstvím akce.Kromě bitky Rock vs. Diesel mi žádná scéna neutkvěla v hlavě.Tahle série se za těch deset let vůbec nikam kvalitativně neposunula (jen žánr se trochu renovoval) a stále si drží svůj průměrný standart.Nijak mě neuráží,ale ani mě nikdy nebude výrazně zajímat.Ovšem Lin je zručný akční tvůrce a pátého Terminátora bych si pod jeho vedením rozhodně nechal líbit.