Náhradníci (2000)

Je to síce jeden z mnohých športových filmov čerpajúcih námet z témy - outsider(-i) a znovuvzkriesenie, avšak je to nadpriemerná snímka a nielen zásluhou hereckej charizmy Keenu Reevesa ako i Geneho Hackmena, ale i samotným scénarom, vtipnosťou dialógov, a nejako mi to celé pripadalo, že i celý tým okolo filmu si počas nakrúcania doprial takú istú pohodovú atmosféru, akú mi ponúkol i tento film. Nie je to žiaden film na hlboké zamyslenie, nemá žiadne hlboké myšlienky, ktoré chce tlmočiť, len chce dopriať všetkým divákom oddych a zábavu. A to sa mu podľa mňa aj 100% podarilo.

Střelci na útěku (1998)

Yun-Fat Chow sa snažil, ale scénar to celé zabil Je skutočne dokanalý zabijak tohoto filmu. A k tomu nejako mi nesedí kombinácia Yun-Fat Chow a USA. Pôvodné filmy z HK produkcie mal určite lepšie. Ale, ak si toto celé odmyslím, tak sa ten film dá aj jedenkrát pozrieť. Na viac tento film nemá. Chýba mu pre mňa to, čím by ma v dobrom slova zmysle oslovil.

Repas de bébé (1895)

Tak to sú počiatky filmov kategórie rodinný romantický. ;)

Pums... (1990)

Aj príchod "civilácie" môže pomocť prírode. ;)

Utržený ze řetězu (2005)

Podľa mojho názoru je to jeden z najlepších filmov Jet Li. Predstavuje sa tu nielen ako vynikajúci bojovník, ale i ako celkom dobrý herec. Samotný film má dobrý scénar, dej má spád a bojové choreografie nemajú skutočne slabé miesto.

Černý pásek (2007)

Tak to je skutočné karate-do. A film o ňom. O jeho histórii, o jeho vývoji tak ako to bolo. Žiadna fikcia, ale kus reality. A to čo predvádzajú bojovníci opakujem, to je skutočné karate-do. Sú to holt majstri svojho umenia. Pokiaľ je pravda čo som čítal o filme tak sú to všetko nositelia vyšších danov. A je to skutočne aj vidno. Sú fakt perfektní. Každý pohyb, a nielen úder je stopercentný a nie robený pre efekt, ale je realitou. Tento film ukazuje o čom je karate-do. A tie katy, tak tie nemajú chybu To bola paráda. Všetko ostatné okrem karate ide v tomto movie bokom.

Ong Bak 3 (2010)

Tak od tejto časti som čakal viac. Málo súbojov a nič nového. A okrem toho nič ďalšieho objavného. Takže taktak aspoň dve hviezdičky. Za meno. Za to čo prezentuje. Škoda.