-Dawe-

-Dawe-

David Hřebík

okres Příbram

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Skvělý příběh Andyho Dufresna, který se odehrává v Shawshanské věznici musí zaujmout snad každého a jestli ne, tak bych to v životě nepochopil. Už při zhruba pul minutovém záběru Shawshanské věznice sem měl mráz po zádech. Už od začátku vás příběh chytne neuvěřitelným způsobem a připadáte si, jako by jste to všechno prožívali s Andym a Redem. Nikdy jsem neviděl přirozenější film než je tento a eště se mi nestalo, že bych se nemohl odtrhnout od obrazovky už v prvních 10 minutách filmu. Rozuzlení filmu je vynikající, chytré a především diváka chytne za srdce. Tim Robbins a Morgan Freeman své role odehráli skvěle. Takhle výborný snímek už asi nikdo v životě nenatočí i když bych si to moc přál.

 • poster

  Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

  Mel Gibson je frajer a za pouhých 40 mega nejspíš natočil jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. To ale budu tvrdit, až po druhém zhlédnutí. Na poprvé se to totiž nedá všechno vstřebat. Neskutečná šleha! 100% :) PS: Po šestém shlédnutí - Skoro každá scéna je skvost (hlavně ty z bitvy) a hudba sedící, jak prdel na hrnec!

 • poster

  Těžká váha (2005)

  Mysleli jste si, že už to horší nebude? Vždycky může být hůř! Kam se hrabe Rocky a všechny ostatní boxerské filmy. Tento snímek je ze všech nejlepší, atmosféra 30. let je dokonalá. Toto je přesně ten film, který vás emocionálně sejme ale také se dočkáte prvotřídního boxu. Je hrozně vidět, že hudbu, která je tak nádherná dělal Thomas Newman (chvílema mi připomínala Zelenou míli nebo Vykoupení z věznice Shawshank). Ron Howard a Russell Crowe odvedli neskutečně dobrou práci. Nejlepší boxerský film všech dob a nejhezčí pravdivý příběh, který kdy moje oči spatřili!

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Mistrovský kousek, který režíruje a v kterém zároveň hraje Clint Eastwood. Troufám si říct že tohle je jeho nejlepší snímek, co kdy natočil. Film s velmi dramatickým a silným příběhem, rozhodně doporučuji.

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

  Dokonalost! 100%

 • poster

  Zelená míle (1999)

  Film, který je tak dokonale zrežírovaný, že mě pokaždé na 3 hodiny připoutá k obrazovce a už nepustí, asi mě nikdy nepřestane bavit. Totální špička světové kinematografie. Toto je právě ten snímek, který ze mě vyždímal i ty poslední kapky emocí. Vynikající herecký výkon Toma Hankse a ohromující výkon Michaela Clarka Duncana. Pro mě jeden z nejlepších vězeňských filmů a filmových zážitků vůbec. Děkuju Franku Darabontovi, že takové mistrovské dílo natočil.

 • poster

  Sedm (1995)

  Nejlepší film Davida Finchera a vůbec nejlepší film v tomto žánru.

 • poster

  Rivalové (2013)

  Ty nejlepší příběhy píše sám život a tenhle film je toho důkazem. Neznám lepšího režiséra životopisných filmů, než je Howard!

 • poster

  Šestý smysl (1999)

  Toto je právě ten snímek, který bych považoval za nejlepší duchařský film v celé kinematografii. Rozuzlení je vynikající a atmosféra nepopsatelná. Osment svojí roli dokonale zahrál a upřímě, eště jsem neviděl líp odehranou roli v jeho věku. Bruce Willis svoji roli odehrál též skvěle a pro mě je to jeho nejlepší film. Shyamalan to po režijní stránce zvládl naprosto skvěle a pokud někdo umí točit filmy založené na atmosféře, tak je to právě on!

 • poster

  Pásky z Nagana (2018)

  Tak tenhle dokument se ve světě neztratí!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace