Sinister (2012)

audiovizuální stránka tohoto filmu vytváří atmosféru tak hustou, že by i rákosníček čubrněl. užíval jsem si především tu skvělou hudbu a všelijaké ty režisérovi (šikovný toť pán) vychytávečky. i bughuul (vypadající jako kytarista ze slipknotu) budil respekt, promenádující se děti však byly dle mého dost zbytečný přestřel, také chování postav postrádalo místy logiku.ale i tak vcelku spokojenost, rozhodně zopakuju. líbilo víc než insidious.

Snowtown (2011)

austrálie je překrásná země skýtající spoustu úchvatných míst s nádhernými výhledy a divokou přírodou. tamní obyvatelstvo je však kapitola zcela jiná a tento výlet do snowtownu mě zavedl do odpadních vod všech odpadních stok zdejší lidský společnosti. bez přípravy a zbytečnejch okázalostí byl můj zhejčkanej ksicht vymáchán v jejich smradlavých sračkách. a že to rozhodně nebylo nic příjemnýho z toho by se totiž i krokodýl dundee pochcal, posral a poblil.

Srbský film (2010)

já se u toho neskutečně nudil, tento druh filmů ve kterých jde jen a především o nechutné násilí, mě nebere. děj byl od půlky vcelku předvídatelnej, navíc jsem to zkouknul bez mrknutí oka, takže nic zas tak hroznýho jak mnozí tvrdí to není. mnohem horším zážitkem pro mě byla školní projekce porodu dítěte =) toto je spíš pokus o co největší morální šoking. i když by si to svým obsahem zasloužilo odpad, dávám dvě hvězdy za herce a technické zpracování.

Tajemný muž (2012)

divák se ocitá v prostředí malého městečka obklopeného hustými, šachtami provrtanými hvozdy , jehož zašlou důlní slávu připomínají již jen oprýskané budovy a vcelku nuzně vyhlížející domorodí lidé. na tomto bohem zapomenutém místě už po několik let mizí bezestopy malé děti. místní tuto záhadu opředli mysteriózní historkou o temném muži, tall manovi. a dál, dál se to musí vidět, naprostá pecka!!! nemám co bych vytknul, snad jen toho světla bylo v noci až moc a po jedný ráně od ženský člověk určitě neusne =) ale to jsou jen takový drobnosti, jinak max. spokojenost. jen tak dál pane laugiere.

Temné lesy (2003)

vůbec mě to nedokázalo vtáhnout do děje a to asi hlavně díky takřka nulovému vykreslení jednotlivých charakterů a jejich dokonale stupidnímu chování, pročež jsou vám jejich osudy úplně fuk. příběh taky zrovna nesrší invencí a napětí mě jaksi dalece minulo. takže nic moc..no spíš nic než moc.

The Collector (2009)

do hrnce postupně přidáváme:2 stroužky sawu, 1 plátek hostelu, 20l krve, 2špetky temné hudby, krabici hřebíků, sadu nožů, partičku neokoukaných herců, čtyři lžíce hlouposti, kýbl klišé, to všechno promícháme se scénaristickou impotencí a je hotovo.

Útěk (2012)

hrubý obrys koně, vyřezaný z kusu syrového dřeva a to hodně tupým nožem.

Válečný kůň (2011)

příběh odehrávající se na poli první světové války, nám na plátno vykresluje osudy dvou nerozlučných kamarádů, chudého venkovského chlapce a jeho zázračného koně . jedná se o takovou tu klasickou limonádu pro celou rodinu, která v mnoha ohledech ničím nepřekvapí, kterou však steven podává na zlatém, drahokamy vykládaném podnose. někdo to může považovat za kýč, ale já si myslím, že i to k filmu patří a když se to dělá na jisté úrovni, je radost na to koukat. možná to chtělo o něco méně tlačit na pilu, občas už toho dojemného patosu bylo i na mě moc, ale líbilo se.

Vikingové (2013) (seriál)

vizuálně vymazlené, ale příběhově velká slabota. kafemlejnkový dialogy po pár dílech lezou docela na nervy. viděna první série, druhou nedám.

Zátah: Vykoupení (2011)

pokud hraje hudba (pod kterou se podepsal mike shinoda z linkin park) a postavy rozjedou ten svůj tanec jehož choreografem byla zřejmě sama smrt, je vše v pořádku. daleko horší však je, když dojde na samotný příběh a dějovou linii která nenabízí takřka vůbec nic zajimavého a je přinejmenším papundeklově podpodprůměrná. nudí a sráží film na polovic. přiznávám, že bezduché rubačky nemusím, daleko raději mám filmy typu- klan létajících dýk, tygr a drak a pod.