Logan: Wolverine (2017)

Postupne sa natahujuci dej s tajnostami nas vtiahne do seba,pomaly sa rozuzluje maly nasrany volverin je strasne zlaty,vcelku vyborne az na nevyuzity potencial nadanych deti v zaverecnej casti.

Tři veteráni (1983)

Krasna zvucna vesela a zaujimava rozpravka o troch vysluzilych vojakoch ktori stretnú troch malych mužíkov so zazracnymi predmetmi: klobuk ktory dava vsetko okrem ludi a penazi, bezodny mesec a harfa ktora vykuzli armadu alebo drabov ako to vsak byva prichadza ludska chamtivost a strom "frnakovnik", ktory kazdeho od chamtivosti vylieci, profesionalne zahrane "panmi hercami": Hrusinsky,Somr,SatinskyLasica s poucnym odkazom vsetkym generaciam. "nemyt prachy-nevadi,nemyt srdce-vadi,zazit krachy-nevadi,zazit nudu-to vadi,neni nutno neni nutno aby bylo primo veselo,...."

Devátá brána (1999)

Fascinujuci snimok zo sveta okultizmu nie velmi nakladny, ma vsak tajomnu atmosferu v pozadi zla od zaciatku do konca vybicovany vybornym vykonom JohnyDepp, nenapadnym knihovnikom a diablom v podobe sexi zenskej Emmanuelle Seigner s nadhernymi ocami, ktora svoje schopnosti predvedie len niekolkokrat, nezabudbutelna eroticka scena na konci fimu s Depom a Emmanuelle na nom, v pozadi s horiacim hradom je plna pekelnej energie.

Gangsteři (2010)

Slusny lupezny snimok so symposom P.Walkerom a nezlomnym detektivom M.Dillonom. Akcia je da sa povedat stale, stale sa nieco deje stale je na co pozerat niesu tu ani hluche miesta alebo nieco zbytocne natahovane, dej si pekne plynie prva dokonala lupez bez problemov, druha uz zacne mat problemy a najvecsi problem je zrada a pomsta.ws

The Siege of Jadotville (2016)

Film dejovo a obsahovo tak na 3* chýba trochu hra s kamerou a nejake detaily, chvalim vsak pridrzanie sa skutocnosti, kde aj americke v tomto pripade Irske vojsko je porazené, bojovnikmi Konga a zaplatenými žoldákmmi, tiež diery vo vedení a podpore jednotiek OSN, kde nie vzdy vsetko klape a uzasna amerika zachranuje svet a vsetci jej nepadaju k noham, ako povedal velitel na zaver filmu: "Myslite si zeby sme sa mali vzdat?" a hrdinske muzstvo"Ne", "ne", "Ne", on vsak odpovie: "Rozhodujem tu ja, a teda vzdavame sa," aby ich zachranil pred istou smrtou po hrdinskom boji bez municie a podpory. Herecky tiez slusne zvladnute s novymi hereckymi tvarami obzvlast Jamie Dornan a Jason O´Mara ako aj Mark Strong.

Bitva o Moskvu (2016)

Je jedno ci je legenda o 28 panfilovcoch zalozena na pravde alebo nie, vieme ako to historicky bolo ze na Rusoch si vylamal zuby ako velky Napoleon tak aj Hitler a vylame si zuby kazdy lebo su to Slovania a teda huzevnaty narod zvyknuty prezit a vyzit aj v najhorsom prostredi. K filmu: na to ze film vznikol na podnet dobrovolnikov bez skol a skusenosti a zo zbierky obycajneho ludu tak velmi dobre zvladnuty hlavne take technicke veci ako chybajuca municia a odvazanie zranenych do bezpecia, jedine sa da vytknut chybajuce zasoby vody a jedla. Chyba tu aj nejaka dejova linia - pribeh a zmysluplnsie dialogy a fakt ze tu hra jedina zena aj to asi 10sekund. V druhej casti sa dej rozbehne a suboje s nemeckymi tankami a nemcami zo zakopov slusne prevedene a celkovo oplati sa vidiet este raz. Na zaver mozme vidiet pomnik hrdinom obranujucich svoju vlast u Dubosekova.

Růžový panter (2006)

Nemozem si pomoct ale dobre som sa pobavil aj po rokoch, Clouseau s detektivnymi schopnostami a svojou neohrabanostou neustale vytvara vtipne momenty a drsnak Reno ktory len kruti hlavou a vsetko poctivo zapisuje obaja v obtiahnutych kombinezach ako komparzisti Beyonce predvedu sexi tanec s poplacanim po zadkoch, no dotiahnu to spolu po boku krasnej Beyonce az do uspesneho konca.

Krev šampiona (2016)

"Jaka byla nejvetsi lez?", "To neni tak snadne", "Co neni tak snadne?", "Neco", "Vsechno" , "Donuti vas tim vzdat se", Dalsi silny pribeh podla skutocnej udalosti boxera, ktory po nehode a so zlomenym stavcom zacal odznova trenovat a tvrdo na sebe makat, prekonal sam seba samozrejme s pomocou znamych a rodiny, dojemna scena syna s otcom, ktory ho nechce pustit do ringu bojac sa o jeho zivot ale niektory ludia maju nezlomnu volu a dokazu aj nemozne! Vyborne obsadenie herecky dobre zvladnute aj zrezirovane bez nejakych ovacii az na tie tanecnice v striptiz bare.

Santa je pořád úchyl (2016)

Co to je?"Mrdat tucnaka do ucha?""Mrdej mne Santo.!." "Stastne a vesele" Tak dobre som sa davno nenasmial,Vyborny Thorton ako aj Brett Kelly, Uvod je zabity ako si chce Billy pustit plyn v elektrickej rure a uz zaznie len "Shit" ked sa rozohreju spiraly,.hehe ..lepsie prevedene pelisky....dej nabera na obratkach chlast a sex na vsetky sposoby popri chystanej lupezi v pozadi s moralnym odkazom Vianoc, rodiny a padajucimi dolarmi z neba.:)

Alleycats (2016)

Fetacke doupe bajkeri a Suburra(2015) na inej frekvencii. Fetacikovia dorucovatelia zasielok su svedkom vrazdy rozhodnu sa toho vyuzit a vydierat pachatela - zenateho ministra ako si uziva s dievcatami a pritom jednu zabil. Ma najateho "francuza" ktory sa ma o tychto vydieracov "postarat". Ked ale jedneho z nich zrazi auto jeho sestra sa vyda po stope zahadneho motorkara hladat vraha na vlastnu pest. Dej sa trochu zamota a prekvapi nas rozpravkovym ukoncenim. Sympaticka Eleanor Tomlinson, az na Hannah vsetko neznamy herci slusne zvladli tuto bajkersku oddychovku. Ako vasnivy cyklista davam 4*, filmov na takuto tematiku je malo inak by to boli 3*.