Nepolapitelní (2015)

Základ príbehu tvorí známa šablóna B-ého scenára. Herci priemerní. Záver by mal byť prepracovanejší. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Nepolapitelný padělatel (2018)

Nefalšovaný krimi z Číny, v centrom pozornosti skupinou falšovateľov peňazí. U podobných filmoch som už viackrát spomínal, že dnešný Hollywood by mal problémy natočiť podobný film (myslím predovšetkým na kvalitu a mentalitu), akým je „Nepolapitelný padělatel“. Režisér F. Chong celkom dobre využíva svojich postáv, hrá s nimi a jednoznačne (a veľmi správne) dáva najväčší priestor hercovi Yun-Fat Chow. Ten aj vo svojich 65-tych let stále ukazuje, že nepatrí do starého železa. Paradoxne, skutočná hlavná postava A. Kwok mi nepríde tak výrazným, akým by mal byť. Čo však režisérovi nevyšlo, je samotné prekombinovanie príbehu. Celkom dobre to funguje do poloviny filmu, potom však už to nie je na takej kvalite, čo by sme očakávali. A ten záver – no ja si len kladiem otázku, že či ho fakt nič lepšieho alebo chytrejšieho nenapadlo? Každopádne film „Nepolapitelný padělatel“ nedopadlo zle, ale má to ešte (nemalé) rezervy. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Nepopsaný list (2022)

Predstavte si, že z ničoho nič nebudete vedieť, že kto ste, neviete si spomenúť, na vaše meno, ani na to, kde bývate. Ergo zabudnite na všetko (stratíte svoje spomienky), čo ste doteraz zažili. A čo keď nie je cesta naspäť – keď znovu musíte objaviť sám seba? Hlavne tieto problémy sa „riešia“ v príbehu Eloisa (na úrovni romantickej komédii), ktorú pomerne dobre stvárňuje herečka Sara Giraudeau. P.S.: „Raz za život by každý potreboval reštart.“ (Len pozor s týmto výrokom.) Osobné hodnotenie: 73% (***)

Nepořádek na farmě (2016)

Len pre najmladších! (A tým som povedal/napísal všetko.) Osobné hodnotenie: 55% (*)

Neposlušnost (2017)

Príbeh, ktorý v tomto prípade je zaujímavý kvôli spoločenskému prostrediu. Pán Leilo ide na to dobre a pomalé tempo vôbec nevadí. Avšak sa zdá, že sa bojí, pretože hlbšie zobrazenie vzťahu medzi zamilovanými ako aj „reakcia“ spoločnosti tu chýbajú. Jednoducho chýbajú lepšie vypracované detaily. Primerané herecké výkony od R. Weisz a R. McAdams, a neváhali ísť aj do odvážnejšej intímnej scény. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Nepoučitelní (2013)

Retro štýl, nekomplikovaný príbeh a celkom zaujímavé herecké obsadenie. Výsledok? Podľa mňa nie taký, aký by sme predpokladali. Pomalé tempo a mnoho „statických“ (v niektorých prípadoch zbytočných) scén. A na ten záver ani reagovať nebudem. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Nepoužitelní (2012)

Nenáročná Francúzka komédia z policajného prostredia. Omar Shy tak trošku vypadá ako A. Foley (mimochodom jeho vzor vo filme). Samotný scenár však neobsahuje výraznejšie momenty a samotný dej taktiež nie je dostatočne vypracovaný. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Nepovedenej kšeft (2015)

Film o realite - svet podnikania a čo je za ním - tak trošku z iného pohľadu. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Nepoznané: Roboti zabijáci (2023)

Daný dokument v podstate spíš zahryzne do aktuálne najskloňovanejšej vedecko-technickej témy – umelá inteligencia (strojové a hlboké učenie). Režisér predovšetkým dáva fókus na oblasť armády a vojny, ostatné oblasti (napr. farmakológia) sú dotknuté okrajovo. V danej forme taký priemernejší Netflixovský dokument, ktorý v sebe skrýva väčší potenciál, ako samotný výsledok ukazuje. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Nepřemožitelný Samson (2018)

Spracovanie príbehu biblického Samsona vo forme „video“. Vo svojom žánru nič prevratného, práca s klasickými prvkami. Avšak musím uznať, že tvorcovia sa snažili byť verný príbehu Samsona. Na základe trailaru som nečakal od toho veľa a tak vo výsledku som nebol ani sklamaný. P.S.: R.I.P. Rutger Hauer. Osobné hodnotenie: 70% (***)