Spojené království (2016)

Solídne zahraný a režírovaný film („based on a true story“). Nečakajte však silnejšie scény a dynamické dialógy. Je to film, ktorý má čo povedať, ale potreboval by to ešte väčšiu oddanosť. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Marshall (2017)

„Kvazi-životopisný“ film o T. Marshallovi nie je zlý film. Práve naopak. Slušné herecké výkony, dobre zachytené prostredie a (hlavne) zaujímavý a poučný príbeh. To najdôležitejšie však akoby bol „potlačený“. Chýbajú oveľa väčšie a dynamickejšie emócie (a scény), ktoré pre „súdne filmy“ sú alfou a omegou. Ešte raz, nie je to zlý film (za rok 2017 vo svojom žánru je to nadpriemer) a s čistým srdcom môžem odporúčať. PS.: „Ako vždy“ – dojímavé (autentické) myšlienky pred titulkami. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Jeden z ďalších životopisných filmov, teraz o človekovi (a o jeho rodiny), ktorý „vytvoril“ Wonder Woman. Autentické prostredie a kostýmy, ale očakával som trošku temperamentnejšie a hlavne dynamickejšie dialógy a scény. A režisér akoby trošku brzdil herca/herečky. Zaujímavý príbeh sfilmovaný na priemernej úrovni. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Nepořádek na farmě (2016)

Len pre najmladších! (A tým som povedal/napísal všetko.) Osobné hodnotenie: 55% (*)

Město v ohrožení (2016)

Od začiatku je vidieť, že sa jedná o B-čko. Na druhej strane však musím uznať, že základná koncepcia nebola zlá. Potreboval by to však ešte väčšiu hereckú aktivitu a to, aby pointa „udrela“ na záver (aby sa to nedalo odhadnúť už v „polovici“ filmu). Osobné hodnotenie: 66% (**)

Ztraceni ve Florencii (2017)

Námet slušný, avšak predvídateľný a bez akýchkoľvek väčších prekvapení. Vhodné prostredie a Italský pocit tu je, ale nie sú to dostatočne využité. Celkom málo scén so S. Katic. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Ve znamení lásky (2016)

Romantický príbeh, ktorý je tak trošku až moc sladký. Nehovorím, že v tom nie sú silnejšie alebo dramatickejšie momenty, ale občas mi vadili len „veľmi obecne“ vypracované scény. Napríklad, scény, ktoré zachytia rast rodiny, ale na detail, že rodičia by mali vypadať trošku starší, už zabúda. Z hereckej stránky ma najviac presvedčila Teresa Palmer. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Brána válečníků (2016)

O kvalite snímku by som tu radšej nepísal. Ako priemerné B-čko by to aj ušlo, ale obal, do ktorého je to balený, je veľmi „lacný“ (minimálne z hľadiska kreativity). Nehovoriac o záverečných scénach, zahrnujúce elimináciu zlého bossa. PS.: „Čo je to Disneyland?“ „To je v podstate taktiež kráľovstvo.“ Osobné hodnotenie: 56% (*)

Maxinožka (2017)

„Malý Yeti“ je spíš priemerne dobrým animákom (možno trošinku viac pre dospelých ako pre mladých). Dôvod, že prečo dávam 4 hviezdy je to, že má skvelých vedľajších postáv (zvieratá-priatelia). Škoda, že oni sa nedostali ešte k väčšiemu priestoru. Záver jednoduchý a možno až moc idealistický, ale nevadí. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Liga spravedlnosti (2017)

Justice League od DC chcel byť ako „Avengares“ od Marvelu. To sa však nepodarilo a podľa mňa je to takto dobre. Aj tak má DC z tohto hľadiska trošku obmedzené možnosti. Z hľadiska obsahu filmu/príbehu a špeciálnych efektov nečakajte prevratné „veci“. To, čo z tohto dokáže univerzum DC posunúť trošku dopredu, sú hlavní aktéri. Tá ich spolupráca nie je zlá (ale na prvý Avengares to ešte nemajú), z hľadiska hereckých výkonov G. Gadot (správne) opäť vyniká. Vtipných dialógov (a scén) je tu spíš málo, ale tie zase fungujú celkom dobre (napr. „Si slimák!“) Film J. League odporúčam hlavne tým, ktorý si po ťažkom dni (týždni) chcú vidieť jeden nenáročný sci-fi/akčný film, pri ktorom sa dá „vypnúť“. PS.: „Ako sa ti podarilo vybaviť u banky?“ „Kúpil som bank.“ Osobné hodnotenie: 76% (***)