Svatba na divoko (2017)

Filmy, akso „Svatba na divoko“, existuje niekoľko. Hlavný rozdiel medzi nimi môže byť hlavne na postoch „herci/herečky“. A práve z tohto hľadiska je tento film mierne lepší ako priemer. Keď je potrebný, tak to celé nesie na ramenách J. Malkovich, keď nie, tak potom to prenechá ostatným. Zaujímavé charaktery osobností, kde však ani jeden z nich nemá väčší priestor na „rozvoj“. Záver (ktorý je z určitého hľadiska spíš klišé) sa dá odhadnúť už od polovici filmu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Svatba na horním konci (2019)

Začína sa to ako pohodová romantická komédia, od ktorej čakáte nenáročnú zábavu okolo zorganizovania svadby. Postupne však to nadšenie začne klesať. Samotný príbeh, základ, nie je až taký zlý, ale celá tá výprava a vedenie deju v mnohých ústach môže zanechať nie tú najlepšu chuť. Z hereckej stránky šedý priemer, občas pod pomyslenou úrovňou, ani potenciál postavy Laurinej šéfky nie je využitý v dostatočnej (a hlavne v tej správnej) forme a miere. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Svatba pod vlivem (2015)

Nenáročná komédia v štýlu POV. Síce to má svoje rezervy, ale niektoré scény boli fakt vydarené a na tých zhruba 80 minút je to dobrý. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Svatební kolotoč (2019)

Ľahká a nenáročná komédia s jasným príbehom bez akýchkoľvek prekvapení. Film ako aj chovanie a správanie hlavných postáv (ale aj tých vedľajších) nie je potrebné brať vážne. Je to komédia, kde tvorcovia filmom nemali žiadne dlhodobé ciele. Problém je však tom, že tu nie je ani jedna scéna (alebo hláška), na ktorú by sme spomínali dlhšie. P.S.: Keď u Plus One som dal „2-“, tak v tomto prípade to bude „2+“. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Svatební obřad (2010)

Veľmi slabý snímok jak z režisérskeho tak i z hereckého uhla. Nevýrazné herecké divadlo (keď sa to vôbec dá nazvať takto) a nevypracovaný scenár. Jedine na U. Thurmanovej som videl nejakú snahu zachrániť to, čo sa dalo. Ale teraz ani ona nedokázala nemožné. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Svatební radosti (2019)

Film „Plus One“ vás ničím neprekvapí – od samého začiatku viete, že ako to dopadne. Hlavné postavy v podaní M. Erskine a J. Quaid tvoria celkom zaujímavé duo, kde je vidieť, že jeden cíti druhého. Ale teraz (len) to nestačí. Celý príbeh je totiž tak vyspytateľný, že už to bolí. Nehovoriac o záveru, ktorému chýba dôraz. Počet skutočných funny scén je minimum a nie vždy fungujú naplno. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Svatební sezóna (2022)

Hallmark-based príbeh, „vylepšený“ s comedy prvkami, premiestnení do „trochu reálnejšieho prostredia“. Možnosti indického charakteru nie sú dostatočne využité. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Svatební víření (2021) (TV film)

Skúsený režisér TV filmov na úrovni „jednohubka“ Danny J. Boyle opäť servíruje jednu „klasiku“. A Whirlwind Wedding je filmom, na ktoré sa špecializuje Hallmark (teraz produkciu vzala na seba iná „firma“), takže žiadne ďalšie poznámky nie sú potrebné – kto videl niekoľko takýchto filmov, tak vie, že do čoho ide. Druhú hviezdičku dávam za minimalistické avšak pekné spojenie prírodného a svadobného prostredia. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Sváteční rande (2020)

Doposiaľ najľahšia a (napriek občasným zaváhaniam) najviac stráviteľná komédia z dielne Netflixu. Tvorcom išlo o to, aby diváka zabavili. Osobne si myslím, že sa im to aj podarilo. Samotný príbeh a čo je za ním sú bez prekvapenia a hlbších rozmerov – v danom prípade však to nevadí. Emma Roberts v roli Sloane je veľmi dobrá a mnohokrát sama nesie na pleciach celý film. Chémia medzi ňou a L. Bracey je premenlivá – občas funguje, občas je veľmi krehká. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Svátek matek (2016)

Podobných filmov tu máme niekoľko desiatok. Príbeh a scenár rovnaký, len situácia a charaktery sú iné. Každopádne však nezabudneme na to, že čo znamenajú slová „mama“ a „rodina“. Osobné hodnotenie: 70% (***)