Superintelligence (2020)

Štvrtá spolupráca režiséra (ale najmä herca) Bena Falcone a herečky Melissa McCarthy v podstate neprináša nič nového, čo by sme od nich nevideli. Samotný scenár má niekoľko slabších miest (a to som ešte použil pekné slovo) a je vidieť, že tvorcovia nemali žiadne veľké ambície. Jedná sa o jednohubku, ktorá sa snaží človeka „odpojiť od ťažkostí “ na cca 100 minút. Niektoré možnosti potenciálu AI neboli využité – určite by sa dal film doplniť o zopár zábavnejších scén. Každopádne však príjemne prekvapí to, že M. McCarthy po dlhšom čase sa nesnaží byť zábavná za každú cenu. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Super Mac (2010)

Pán režisér, milí scenáristi, herci a herečky! Touto cestou by som chcel dať hlas môjmu nespokojnosti a sklamaniu. Myslím si, že seriál MacGyver vo svojej dobe nebol zlý a určite by si zaslúžil lepšiu paródiu v podaní celovečerného filmu. Vy ste vytvorili nejaký hybrid resp. monštrum, čo sa dá nazvať akože „film“ len veľmi ťažko. Dúfam, že na budúce si budete dávať väčší pozor! P.S.: 1 hviezdička patrí tomu odvážnemu človekovi, ktorý vydrží sledovať film od prvej až do poslednej minúty. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Prekvapenie v podobe celovečerného anime rozprávky o legendárnej hry Super Mario sa koná v tom zmyslu slova, že dvojica Horvath / Jelenic položila na stôl snímok, za ktorý sa nemusí hanbiť ani jedna strana (tvorcovia verzus fanúšikovia). Príbeh síce operuje dobre známymi prvkami a riešeniami, ale vďaka Easter Eggs, nostalgickému faktoru, dobre zvládnutej animácii a predovšetkým šikovnému využitiu hudby z hry (ako aj od iných kapiel, napr. AC/DC) ten celok nepôsobí zlým dojmom. Keď ste boli fanúšikom legendárnej hry, tak vás určité časti rozprávky pobavia (škoda nevyužitého potenciálu vtipnejších momentov). P.S.: Nebol by som prekvapený, keby v budúcnosti ohlásili pokračovanie. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Super mazlíčci (2019)

„Pets United“ bez pochýb má niekoľko chýb, na tom sa zhodne každý. Grafika, scenár, postavy – všetko by šlo spraviť/vytvoriť lepšie a sofistikovanejšie. Napriek tomu si myslím, že tento celovečerný animák, ktorý spíš osloví tých mladších divákov, nepatrí do „koša“. (Ako vidím z pribežného hodnotenia a recenzií užívateľov ČSFD, tak s týmto názorom som v menšine. ;)) Samotný príbeh, napriek mnohým dobre známym prvkom, má svoje možnosti (zvieratá versus roboti „versus ľudia“) na to, aby dostatočne zaujal. Podobne je na tom aj prostredie „RoboCity“ a hlavne zaujímavá kavalkáda postáv. Samotný animák ma nesklamal, jednotlivé postavy vo zvieracích šatách boli dobré. Z mojej strany bez výčitky svedomia trojica hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Super podvod (2018)

„Supercon“ predovšetkým je potrebné chápať tak, ako určitú formu paródii tých stretnutí, na ktorých sa stretávajú fanúšikovia rôznych seriálov (prípadne filmov) vo viere, že môžu aspoň na chvíľku vidieť a porozprávať sa so svojimi „hrdinami“ (nezáleží na tom, či sa jedná o reálnu alebo fiktívnu postavu). Niekoľko vedľajších (a zabudnutých) postáv (ale myslím na ľudí), z ktorých jeden má väčší problém ako druhý, sa rozhodne, že ukradne väčší balík peňazí, ktoré by hlavne putovalo k najväčšej hviezde týchto stretnutí. Ten je nesmierne arogantný a väčšinu svojich fanúšikov si neuctieva (hlavne ten záverečný výbuch svedčí o tom), takže „majú na to dôvod“. Film určite nevyniká nejakými extra kvalitami (videli sme aj horšie veci), ale je tam vidieť snahu tvorcov určitým spôsobom zabaviť diváka. Zo zoznamu hercov vás asi najviac prekvapí prítomnosť Johna Malkovicha. Možno, že teraz nevybral najlepšie, ale v danej malej roli nesklamal a v mojich očiach celý film tak trochu aj zachraňuje. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Super 8 (2011)

Na tomto filme možno najväčším mínusom je príliš pomaly rozvíjajúci sa dej. Sympatické mladé herecké výkony sú (E. Fanning má pred sebou ešte veľkú budúcnosť) ťahúňom filmu, avšak celý film naďalej zostáva priemernou záležitosťou. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Survivor - Eye of the Tiger (1982) (hudební videoklip)

Pesnička, ktorá v človeku dokáže vzbudiť neskutočné pocity a emócie. Dokonalá pesnička, kde nie je ani jedna slabá sekunda. Pre milovníkov klasického (a melodického) rocku (ale v podstate pre všetkých) nevynechateľná záležitosť. P.S.: Pozrite si „reakciu“ J. Ackelsa na tento song. Osobné hodnotenie: 100% (***)

Süsü, a sárkány kalandjai (1977) (seriál)

Opäť jedna vydarená rozprávka vo forme (mini)série, zahrané pomocou bábok. Ikonická pesnička a nezameniteľný hlas Gyuli Bodrogiho. Draka Süsüho si hneď obľúbite. Trochu vyrovnanejšia kvalita jednotlivých diel a hneď by som dal štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Svatba na divoko (2017)

Filmy, akso „Svatba na divoko“, existuje niekoľko. Hlavný rozdiel medzi nimi môže byť hlavne na postoch „herci/herečky“. A práve z tohto hľadiska je tento film mierne lepší ako priemer. Keď je potrebný, tak to celé nesie na ramenách J. Malkovich, keď nie, tak potom to prenechá ostatným. Zaujímavé charaktery osobností, kde však ani jeden z nich nemá väčší priestor na „rozvoj“. Záver (ktorý je z určitého hľadiska spíš klišé) sa dá odhadnúť už od polovici filmu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Svatba na horním konci (2019)

Začína sa to ako pohodová romantická komédia, od ktorej čakáte nenáročnú zábavu okolo zorganizovania svadby. Postupne však to nadšenie začne klesať. Samotný príbeh, základ, nie je až taký zlý, ale celá tá výprava a vedenie deju v mnohých ústach môže zanechať nie tú najlepšu chuť. Z hereckej stránky šedý priemer, občas pod pomyslenou úrovňou, ani potenciál postavy Laurinej šéfky nie je využitý v dostatočnej (a hlavne v tej správnej) forme a miere. Osobné hodnotenie: 59% (*)