SuperBob (2015)

Mala to byť aká si paródia na „superhrdinu“, ale skončilo to fiaskom. Anglický humor tu vôbec nefunguje a „romantickej vlne“ je cítiť, že je to umelo zosilnené. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Mezi náhrobními kameny (2014)

Na začiatku som si myslel, že to bude ďalší „akčňák ala Neeson“. Nie je to úplne tak. Príbeh nie je prekombinovaný, avšak je „chorý“. L. Neeson opäť podal dobrý výkon. Nie úplne využitý Ólafssonov potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Melissa P. (2005)

Film, ktorý by mal byť lepšie vypracovaný a hlavne lepšie zrežírovaný. Na M. Valverde úspech filmu nezávisel – svoju postavu zahrala dobre. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Mnoho ľudí sa na tento film môže pozerať ako na americký „tragicky-romantikcý film“ s nemalou dávkou klišé momentov. Pravdou je však to, že tento príbeh si chytí srdce pravdepodobne každého človeka, len nie na rovnakom mieste. Osobne si myslí, že veľkosť tohto príbehu je práve v jeho jednoduchosti. Dvojica S. Woodely a A. Elgort je dobrá a vidieť, že medzi nimi funguje tá tzv. „herecká chémia“. PS: Niektorým z nás celý život nestačí na to aby sme mali lásku, cit a úctu k sebe. Pre pár „Hazel a Gus“ na to všetko stačil len veľmi malý kúsok zo života. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Zabijáci (2014)

Pokračovanie príbehu „oddelenie Q“ je lepšie režírovaný a je aj herecky lepšie zahraný. Príbeh opäť silný - hlavne ten záver. Som zvedavý na tretie dielo. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Žena v kleci (2013)

Slušne režírovaný krimi na základe knižnej predlohy. Dvojica N. L. Kaas a F. Fares funguje dobre. Scenár dobrý a príbeh silný, ešte ten záver by potreboval efektívnejšie spracovanie. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Honba za diamantem (1984)

Vydarená romantická komédia, kde ani dobrodružstvo nechýba. Skvelá dvojica M. Douglas a K. Turner a ich hru skvele dopĺňa D. DeVito. Dnes už nostalgická záležitosť, ale na „vypnutie“ stále plne dostačujúca. Slušná práca od R. Zemeckisa. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Nadaný žák (1998)

S. King je fantastický spisovateľ, tou už dávno vieme. Jeho ďalšie dielo „Nadaný žiak“ taktiež nemohol utiecť svojmu osudu a bol sfilmovaný. Poviedku som nečítal, takže neviem, že aké sú rozdiely. Každopádne si však myslím, že jak herci tak aj režisér sa dokázali naladiť na spoločnú frekvenciu. B. Synger celkom slušne zachytáva premenu „nevinnej“ osobnosti na „človeka“, ktorý nebude mať problémy robiť zlé veci. I. McKellen hrá opäť vo veľkom štýle. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Škatuláci (2014)

Slušný príbeh so všetkým čo k tomu patrí, ale ten plus esencia chýba. Slušne kreslený ale občas dosť „antidynamický“. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Muž a jeho pes (2008)

Je vidieť, že čas nešetril ani velikána J.-P. Belmonda, ale na jeho šarm nemal. Jednoduchý a nekomplikovaný francúzsky film o „beznádejom živote“ staršieho pána. Na konci filmu sa opäť potvrdí, že pes je jedným z najlepších priateľov človeka. Osobné hodnotenie: 71 % (***)