Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Moderní adaptace Pána much aneb co se stane, když chcete po adolescentních smradech, aby fungovali jako demokratická společnost. Příčina ani rozuzlení tady nejsou důležité. Stejně tak není důležité prostředí ve kterém je děj zasazen. Pointa filmu je už od začátku zcela jasná a ani trochu nepřekvapí. 55%

Utajený pasažér (2021)

Scénáristi vzali omšelý motiv, vrazili ho do vesmíru a mě to neskutečně bavilo. A že to celé tak nějak nedávalo smysl? Vy jste snad někdy viděli sci-fi, které by dávalo dokonalý smysl? Já si Stowaway skutečně moc užil a vychutnal si hlavně tu šplhací scénu. Nemůžu jinak než hodnotit vysoko. 79%

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Slátanina je to nejvýstižnější slovo, které mě ve spojení se Zaklínačem napadá. Čarodějové, čarodějky, králové, královny, elfové, trpaslíci, draci, kouzla a jiné voloviny jsme viděli už v desítkách filmech a seriálech. Problém je, že to pořád skvěle funguje, ale už z toho nejsem tak odvařený jako dříve. Zaklínač samotný tam je v podstatě spíš vedlejší postava, což mi ve výsledku až zas tak nevadilo. Časové skoky jsou ze začátku trochu nepřehledné, ale dodávají tomu zajímavý rozměr a i samotný děj je celkem svižný a napínavý. Jo, bylo to docela fajn. Takový seriálový průměr. 70%

The Walking Dead: World Beyond (2020) (seriál)

Přetrpěl jsem to jenom kvůli tomu, že je to spin-off k TWD a FTWD. Za celých deset dílů jen minimum akce. Nejhorší na tom však byli ty ukrutně nudné rozhovory těch nejvíce nesympatických postav, které si dovedete představit. Tento seriál nepřináší do světa Walking Dead nic nového kromě lehkého propojení s ostatními seriály. Kdybych nebyl fanda TWD tak to letí jednoznačně do odpadu. Má být však natočena ještě druhá řada a prý snad i poslední. Tak tomu dám ještě šanci. Edit: Po druhé sérii zvedám na 51%

Tenet (2020)

Nolan se stal definitivně obětí vlastního ega. Na vlně z konce Interstellaru vytvořil obdobu filmové teorie relativity, kterou sice dokáže krásně vysvětlit, ale pochopí jí málokdo. Tenet jsem si vůbec neužil. Zklamání roku. 40%

Metoda (2005)

Je mi jasné, že kdyby to natáčel Hollywood tak by se muselo střílet minimálně každých 15 minut, aby to mělo šťávu. Ne však tady. Stačilo dát dohromady několik temperamentních národů a i díky libozvučné španělštině z toho byla parádní psychologická konverzačka. 85%

Vražedná hra (2008)

Pokud vám po prvních 10 minutách ještě nedošlo jak to dopadne tak je s vámi asi něco špatně. Jinak dobrá volovinka 35%

Le Mans '66 (2019)

Nejde se ubránit srovnání s brilantním snímkem Rivalové a v tomto ohledu je Le Mans 66 o kousek pozadu. Ani po dvou a půl hodinách mi žádný z protagonistů nepřirostl k srdci a ta emocionalita mi tady strašně chybí. Navíc naprosto nevyužitý potenciál Jona Bernthala, jehož role byla úplně zbytečná. Le Mans 66 byl fajn a určitě jeden z nejlepších ne-li nejlepší film poslední doby, ale něco tomu stejně chybělo. 88%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Klasická tarantinovská artovka, která bude doceněna až časem. Za mě zatím nejlepší možné 4*. 89%

U Konce světa (2013)

Po slibném začátku se to z ničeho nic zvrhlo v úplně jiný film a celou dobu jsem čekal, že se toho divného snu konečně někdo probudí. Nestalo se. Ale je to v podstatě tak obrovská kravina až to má něco do sebe. 45%