Kletba z temnot (2012)

Židé jsou taky drsní! Ne fakt, do chvíle, než zoufalý tatínek oslovil komunitu nosičů jarmulek, tak se mi ten film líbil. Pak se z toho stalo cosi tak směšného, že porno parodie na scifi filmy by si zasloužila víc respektu. A ta samotná scéna s vymítáním byla už opravdu jako z jiného světa. Ten židovský chlapec přitom vypadal jako kdyby patřil mezi členy nějaké hiphopové skupiny, která si zakládá na rytmickém houpání v kolenech a textech založených na genderové nenávisti.

Koyaanisqatsi (1982)

"There's something wrong with this world." Extrémně sugestivní dokument, jehož poselství se dotkne každého, kdo nemá hlavu zasunutou hluboko do vlastní řiti.

THX 1138 (1971)

"What's wrong?" "I need something stronger." Nepříliš vzdálená vize budoucnosti.

Animatrix (2003)

Přestože kvalita jednotlivých příběhů je různá a styl realizace se mnohdy dost rozchází, Animatrix byl jedním z těch kamenů, kterými si Jeníček značil cestu zpátky domů. Faktem totiž je, že spousta lidí to vykradené a přežvýkané poselství Bratří Grimmů nepochopila, takže bylo potřeba jim to přežvýkat ještě jednou a za minimálních nákladů servírovat pěkně studeně a po tmě. BTW můj oblíbený příběh je Kid Story. Kvůli psychologickému rozměru....a hudbě od Peace Orchestra.

Fontána (2006)

Metaforický orgasmus. Odmítám popisovat, jakýkoliv pokus je dopředu odsouzen. Nechť intouši zůstanou hladoví.

V jako Vendeta (2005)

Sémantický nesmysl. Rád bych se vyjádřil lépe: do určité chvíle jsem si film užíval - scénář, efekty, postavy, hudba... všechno klapalo jako hustý déšť. Když ale měla přijít bouřka, uvědomil jsem si, že se mi to všechno jen zdálo a stav bdění byl mnohem méně důvěryhodný. Panu režisérovi a panu scénáristovi bych příště doporučil lépe nastudovat téma. Snad by se dočkal lepší odezvy než 2 hvězdičky. Film si prostě víc nezaslouží.... prozatím se budu rád vracet k THX 1138, to ještě Lucas užíval LSD k tomu, aby byl společnosti ku prospěchu, nikoliv opačně. James out.

Střepy v hlavě (2008)

SPOILER ALERT. Capgrasův symptom z tohoto filmu automaticky udělal kandidáta na slušnou jízdu... a přestože scénarista klidně mohl držet tu jakoby psychotickou povahu, vůbec se na něj nezlobím, že vytáhnul Doppelganger efekt a psychologicky silný motiv zrcadel. Tahle jízda rozhodně nebyla spanilá a film jsem si užil. Trochu mě překvapuje nízké hodnocení... nejspíš se k filmu dostali lidé, kteří neumí ocenit právě výše zmíněné.

Sinister (2012)

Zlobit se na tento film kvůli tomu, že není originální, není zrovna dvakrát vhodné postavení pro kritika, který zná historii hororu. Co vlastně může být ještě dnes originální? A je opravdu potřeba, aby tento žánr neustále bořil hranice? V diskusi k jinému hororu jsem četl komentář, kde si dotyčný stěžoval v tom smyslu, že to jsou "bezúčelné lekačky a scénář nedává smysl". Přiznám se, že bezbytně požaduji, aby scénář šlapal a postavy byly přesvědčivé... ale ne v hororu, kde naopak očekávám ty bezúčelné lekačky. Jde ale o to, abych se opravdu leknul. A mělo to tu plíživou, postupně budovanou atmosféru, která graduje až nakonec vybouchne (ne, nemluvim o ženském orgasmu). Tento film takové splnil v zásadě slušně, ale na čtyři hvězdičky to prostě není. Snad 3,5.....

Rocky IV (1985)

Dovolím si jednu technickou poznámku - takhle se neboxuje. Bylo by opravdu smutné udělat si obrázek o boxu na základě tohoto filmu. Viděl jsem pouze jednoho jediného představitele v těžké váze, který se otvírá svému oponentovi a to byl Evander Holyfield.

Oko 2 (2004)

Jedna z mých patologických obsesí je vestavěna na čistě ne-freudovském základu, přestože se freudovsky projevuje. V zásadě by se dalo říct, že asijské ženy mě nesmírně fyzicky přitahují. Jejich vnitřní magnet musí mít nehoráznou sílu. Domnívám se, že je to biologická rutina. Podvědomě mě k nim přitahuje skutečnost, že naše spojení by velmi výraznou mírou obohatilo genový fond. Naši potomci by byli krásní a inteligentní.... Možná bych se asi měl vrátit zpět k filmu a dokončit komentář - je to velmi smutně natočené, velmi smutně zahrané a tu jednu hvězdičku dávám pouze z toho důvodu, že jsem se platonicky zamiloval do hlavní protagonistky a v průběhu filmu si představoval, jak jí předávám v různých polohách svoje poselství a teče po mně její šťáva.